میرسلیم و موسوی

منتخب مردم تهران با بیان اینکه قول می‌دهم تا پای جان به عهد خود وفادار بمانم گفت: مردم از مشکلات اقتصادی و بیکاری رنج می‌برند.

 به گزارش مشرق، سید مصطفی میرسلیم و سیدنظام الدین موسوی دو تن از منتخبان مردم برای مجلس یازدهم شب گذشته (یکشنبه ۴ اسفندماه) با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی چالش‌ها و اولویت‌های پیش روی مجلس یازدهم پرداختند.

بیشتر بخوانید:

میرسلیم منتخب مردم تهران برای مجلس یازدهم در ابتدا با اشاره به اینکه قول میدهم تا پای جان به عهد خود وفادار بمانم گفت: مردم از مشکلات اقتصادی و بیکاری رنج می‌برند به طوریکه در مسئله اقتصادی مهمترین موضوع بیکاری است، بیکاری مانع کسب درآمد می‌شود و پس از آن به شخصیت افراد نیز ضربه وارد می‌شود لذا باید بر روی تولید حساب باز کنیم تا اشتغال ایجاد شود.

**پرداخت مطالبات پیمانکاران باید در اولویت باشد

وی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات دولت به پیمانکارانی که کار خود را به پایان رسانده اند باید در اولویت قرار بگیرد افزود: این موضوع باعث شد تا کارگاه‌های بسیاری از آن‌ها تعطیل و در نهایت به افزایش بیکاری بیانجامد.

این منتخب مردم برای مجلس یازدهم با اشاره به اینکه متاسفانه با افت ارزش پول ملی مواجه شده ایم به طوری که ارزش دلاری که سه هزار تومان بود به ۱۵ هزار تومان رسیده است گفت: در این فاصله قیمت‌ها افزایش یافته و حقوق مردم تنها در حد ۱۵ درصد افزایش یافته است و لذا در این ماجرا مردم خیلی ضرر کردند به طوری که قدرت خرید آن‌ها افت کرده است، دولت حق ندارد به ارزش پول ملی دست بزند، دولت باید مصوبه مجلس را می‌گرفت، اما هیچ یک انجام نداد، چرا مجلس در برابر این حرکت بی تفاوت بود؟

وی با اشاره به اینکه مجلس باید به قوانینی که اعتنا نمی‌شد توجه کند گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها مسئله پرهیز از کسری بودجه است. امسال دولت لایحه‌ای را به مجلس تقدیم کرده که دارای کسری است، کسری زمانی اتفاق می‌افتد که با درآمدها نتوانیم هزینه‌ها را جبران کنیم، قرار بود مستقل از نفت باشیم که اتفاق نیفتاده است.

می‌توانیم ۱۰۰ هزار میلیارد مالیات جدید بگیریم

منتخب مردم برای مجلس یازدهم با اشاره به اینکه ما می‌توانیم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مالیات جدید بگیریم؛ ادامه داد: قانون مالیات دارای ضعف‌هایی است به طوری که از نظر عملکرد شاهد نشر مالیات در کشور هستیم به طوری که بسیاری از واسطه‌ها مالیاتی را در کشور پرداخت نمی‌کند، لذا باید به موضوع مالیات توجه کرد ادعا می‌شود ۵۰ درصد درآمد کشور از طریق مالیات به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه مجلس آینده سیاسی و جناحی نخواهد بود خاطرنشان کرد: کسانی که درآمد بادآورده دارند از مالیات فرار می‌کنند لذا باید ساختار به طور عمیق اصلاح شود.

عملکرد نماینده باید شفاف باشد

میرسلیم با اشاره به اینکه نماینده مردم باید به فکر خدمت خالصانه باشد و تمام اقداماتش به صورت شفاف باشد گفت: نظارت بر عملکرد دولت و رفتار نمایندگان از اهمیت زیادی برخوردار است و نمایندگان در مجلس باید بر رفتار خود نظارت داشته باشند، یک نماینده نباید برای خود و مقام خود در مجلس کار کند بلکه باید تمام اقداماتش در راستای خدمت به مردم باشد.

موسوی: مجلس جایگاه اصلی خودش را ندارد

سید نظام الدین موسوی با اشاره به اینکه مجلس در شرایط کنونی جایگاه اصلی را ندارد و تصمیم گیرنده نیست افزود: به رغم وجود مشکلات، فشارها و تنگناها و تبلیغات دشمنان برای عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رای شاهد حضور و مشارکت ملی مردم در این صحنه بودیم، با شعار نجات اقتصاد کشور به عرصه ورود پیدا کردم.

او با اشاره به شرایط کنونی مجلس اظهار داشت: در شرایط کنونی مجلس جایگاه خود را ندارد و نقش آفرینی را در رابطه با مسائل اساسی کشور ایفا نمی‌کند.

مجلسِ غیرشفاف نمی‌تواند مناسبات درستی با دستگاه‌ها داشته باشد

منتخب مردم برای مجلس یازدهم با اشاره به اینکه در مجلس باید شفافیت و اراده وجود داشته باشد گفت: وقتی مجلس شفاف نباشد نمی‌تواند مناسبات درستی با دستگاه‌های اجرایی داشته باشد، بسیاری از مردم سوال می‌کنند که نحوه تصمیم گیری در مجلس به چه صورت است، بحث معیشت با همه ابعاد آن دربرگیرنده مسئله بیکاری، تورم و تنزل در بازار است، اولویت کار مجلس باید معیشت و مسایل اقتصادی باشد، متاسفانه شاهد تلاطم و تزلزل در بازار هستیم بدون اینکه نظارت و برنامه خاصی در این رابطه وجود داشته باشد.

قرار نیست از مردم پایین‌دست مالیات گرفته شود

موسوی با اشاره به اینکه قرار نیست از مردم پایین دست مالیات اخذ شود گفت: سخن ما مالیات گرفتن از کارمند و کارگر نیست آن‌ها منظم‌ترین اقشار جامعه در پرداخت مالیات به حساب می‌آید، متاسفانه کسانی که درآمد بالایی دارند مالیات خود را پرداخت نمی‌کنند و دچار فرار مالیاتی و یا مالیات‌های معوق هستند.

قیمت مسکن باید کاهش پیدا کند

وی با اشاره به اینکه مجلس باید به قانون خود احترام بگذارد گفت: کسری بودجه دولت باید جبران شود و از سوی دیگر قیمت مسکن باید کاهش پیدا کند لذا باید اقتصاد را با معیشت مردم به عدالت نزدیک کنیم و پس از آن زیر ساخت‌های اقتصادی را مهیا کنیم بنابراین باید فضای اقتصاد ایران را نظم ببخشیم.

منتخب مردم تهران با اشاره به اینکه نماینده‌ای که شفافیت لازم را ندارد نمی‌تواند پیگیرحقوق مردم باشد ادامه داد: نمایندگان باید دارای نگاه کلان و از نقشه راه برخوردار باشند تا بتوانند به اهداف مورد نظر دست پیدا کند، سیاست‌های کلی نظام که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است در دنیا بی نظیر است، قانون پولشویی را یکی از مترقی‌ترین قوانین است، اما به آن عمل نمی‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  42 29
  داداش شما اول دلار و ماشین و طلا و ماست و دوغ و تخم مرغ را ارزون کن خونه پیشکش
 • کارشناس IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  10 29
  منظورش تعهد به نظام است نه ملت و منافع ملی. اینها همه از اوئل سر سفره بودند پرونده خدمات اینها را باز کنی چیزی نمیبینی
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
   30 0
   بهتر از دولت روحانی هست خیالت راحت
 • DE ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  20 1
  جانت مال خودت ، با مردم باش نه نوکر ارباب قدرت ...
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  17 1
  آقای میرسلیم خاطره تعریف نکن باحرف کاری انجام نمیشه مسکن بیاد پایین وقتی طلا گرمی ۶۰۰هزارتومن هست چیو بیاد پایین
 • hirad IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  2 2
  شما مخ هاتون بعید می دونم کاری ازش بر بیاد ...با یک مریضی همه کشور بهم ریخته توان تهیه ماسک ندارین . خدا به داد مردم برسد
 • IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  0 3
  وای خدای من! بایدهای دلنشین ولی بی سرانجام شروع شد!
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  0 0
  خب چطور می خوای کسری بودجه را جبران کنی و قیمت مسکن رو کاهش بدید؟ همه ما میدونیم که کسری بودجه باید جبران بشه و تورم کاهش بیابد ولی راهکارت چیه ، تازه راه کار شما باید ضمانت اجرای داشته باشه!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس