کد خبر 1042417
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
رهبر انقلاب نمایه

صفحه اینستاگرام درس و عبرت منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای با انتشار تصویر نوشته‌هایی، روایت عضویت رهبر انقلاب در شورای عالی انقلاب در سال ۵۷ را بازنشر داد.

به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام درس و عبرت منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای، در آخرین پست اینستاگرامی خود روایتی از فراخواندن حضرت آیت الله خامنه‌ای در سال ۵۷ به دستور امام خمینی (ره) و توسط شهید مطهری به تهران برای عضویت در شورای تازه تاسیس انقلاب را منتشر کرد.

این موضوع در پنجمین قسمت از سلسله پست‌های «آیات عهد» که روایتی از ۴۰ سال سیره انقلابی حضرت آیت الله خامنه‌ای در عهد با انقلاب و ملت را منتشر شد.

بر اساس این پست، رهبر انقلاب پس از دریافت اولین پیام برای حضور در تهران، حضور در مبارزات گسترده در مشهد را ترجیح دادند، اما پس از دریافت دومین پیام شهید مطهری و بیان اهمیت حضور ایشان در تهران، رهبر انقلاب برای عضویت در شورای انقلاب که نقش اساسی در پیشبرد انقلاب اسلامی داشت، راهی می‌شوند.

امام خمینی در آن زمان، آقایان مطهری، بهشتی، هاشمی، باهنر و موسوی اردبیلی را برای فراخواندن نیروهای این شورا به تهران مامور کرده بودند.

در ادامه پنجمین قسمت از آیات عهد را مشاهده می‌کنید:

" آیات عهد؛ شماره‌ی ۵: عضویت در شورای انقلاب
بخش اول: نیامدن شما به تهران مخالفت با امر امام است!

دی ماه ۵۷ به میانه رسیده بود که دوست قدیمی آیت‌الله خامنه‌ای، آقای مرتضی مطهری تماس گرفت. گفت که «باید برای امر مهمی به تهران بیایید.»

آقای خامنه‌ای به دلیل ضرورت حضور در صحنه‌ی مبارزات مشهد قبول نکرد. چند روز بعد آقای مطهری پیغام صریح‌تری فرستاد: «نیامدن شما به تهران مخالفت با امر امام است.»

آقای خامنه‌ای راهی تهران شد و آنجا بود که فهمید به دستور امام، یک «شورای انقلاب» تشکیل شده است.

امام، آقایان مطهری، بهشتی، هاشمی، باهنر و موسوی اردبیلی را مأمور کرده بود تا نیروهای اساسی را به این شورا دعوت کنند. از نخستین افرادی که این گروه فراخواندند، آیت‌الله خامنه‌ای بود.

جلسات شورای انقلاب که تا ۲۲ بهمن، مخفیانه و در منزل اعضا برگزار می‌شد، رهبری میدانی انقلاب را برعهده داشت.
آیات عهد.

روایتی از چهل سال سیره انقلابی آیت‌الله خامنه‌ای در عهد با انقلاب و ملت "

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس