جهادی

قرارگاه بقیه الله یکی از اصلی ترین مراکز و نهادهایی است که وظیفه تبیین و ترویج این بیانیه را بر عهده دارد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق- نشست  «فعالیت گروه های جهادی» با حضور نمایندگان گروه های جهادی برگزار و بیانیه جوانان جهادی برای تحقق گام دوم انقلاب قرائت شد. نشست خبری «فعالیت گروه های جهادی» عصر امروز (۲۴آبان ماه) همزمان با سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

در ابتدای این نشست ابوالفضل باقری مسئول دبیرخانه برنامه ملی قرارگاه گام دوم انقلاب، ضمن اشاره بر سالگرد بیاینه ای گام دوم انقلاب گفت: قرارگاه بقیه الله یکی از اصلی ترین مراکز و نهادهایی است که وظیفه تبیین و ترویج این بیانیه را بر عهده دارد. لذا این قرارگاه از ابتدای امسال مبنای خود را بر ترویج بیاینه در تمامی مراکز خود ازجمله شبکه افق، سازمان اوج و غیره قرار داد.

باقری افزود: متاسفانه بیانیه گام دوم انقلاب مانند دیگر ابلاغیات رهبر معظم انقلاب محجور ماند و لازم دیدیم که اقداماتی را انجام دهیم. در قرارگاه بقیه الله برنامه ملی تبیین و ترویج گام دوم را اجرا کردیم. این برنامه با سه رویکرد ازجمله، برگزاری همایش برای بانوان فعال فرهنگی اجتماعی در روز وفات حضرت ام البنین (س)، گردهمایی فعالین حوزه سبک زندگی و گردهمایی اقشار مختلف و تببین بیاینه برای آن ها تنظیم شده است.

وی درباره اقدامات انجام شده در حوزه فعالیت های جهادی نیز اظهار داشت: در زمینه گروه های جهادی سلسله برنامه هایی با عنوان «جهاد پیشرفت» را برگزار کردیم. بر اساس دیدگاه رهبر معظم انقلاب، باید گفتمان پیشرفت را سرلوحه فعالیت های جوانان و گروه های جهادی قرار دهیم.

باقری افزود: به علاوه یک گردهمایی ویژه گروه های جهادی نیز تدارک دیده ایم که احتمالا در نیمه دوم اسفند برگزار خواهد شد. امیدواریم که فعالیت های گروه های جهادی و جوانان منجر به رضایت رهبر انقلاب از اقدامات انجام شده در این مسیر شود.

گروه های جهادی، بهترین بستر برای تقویت روحیه انقلابی در جوانان

در ادامه این نشست نیز امیرحسام ایزدپناه مسئول گروه جهادی عمار گفت: در فضای فعلی شاهد پیچیده تر شدن معادلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستیم. استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که برای ضربه زدن به انقلاب باید روی ایمان و اراده نسل جوان تمرکز کند. گروه ها و اردوهای جهادی یکی از مسیرهایی است که در حال مبارزه با این اتفاق و تقویت اراده و روحیه انقلابی جوانان هستند.

ایزدپناه با اشاره بر تفاوت های جنگ نرم و جنگ سخت بیان کرد: مقابله با جنگ نرم بسیار دشوارتر از جنگ سخت است و گروه های جهادی بهترین بستر برای مبارزه در این زمینه به شمار می روند.

وی درباره فعالیت های گروه جهادی عمار نیز اظهار داشت: گروه ما تاکنون در بسیاری از استان های کشور فعالیت های جهادی به ویژه در حوزه سلامت داشته و در حال گسترش فعالیت های خود هستیم.

اعلام آمادگی گروه های جهادی برای تحقق گام دوم

در ادامه نیز علی ایل بیگی رئیس بسیج سازندگی تهرا بزرگ نیز ضمن اشاره بر بیانیه گام دوم انقلاب گفت: اساس این بیاینه از خودسازی شروع می شود و مقدمه ساخت تمدن اسلامی نیز همین خصلت خودسازی است. ساختن انسان اساسی ترین ماموریتی است که در صورت حضور این انسان ها در نظام اسلامی، قادر به اسلامی کردن جامعه خواهیم بود.

ایل بیگی با اشاره بر اردوهای جهادی نیز اظهار داشت: اردوهای جهادی اصلی ترین بستر برای خودسازی و حرکت در مسیر تحول جامعه هستند. به گفته رهبر معظم انقلاب اگر این حرکت ها ادامه پیدا کند می توانیم مقدمه ظهور را فراهم کنیم.

وی در ادامه ضمن قرائت بیانیه گروه های جهادی خطاب به رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گروه های جهادی به مقام معظم رهبری حامل پیام لبیک جوانان و گروه های جهادی کشور برای تحقق گام دوم انقلاب است. نسل جوان در این بیانیه بر لزوم فعالیت گروههای جهادی در قالب هیت های اندیشه ورز برای تحقق اهدافی از جمله توجه ویژه به محرومین، ارتباط مستمر با مناطق محروم کشور، ایجاد نهضت انقلاب برای محرومین و گفتمان سازی برای جوانان تاکید کرده اند.

در بخش دیگری نیز معصومه اکبری منش مسئول گروه جهادی شهید سید ضیا حسینی گفت: در صورتی که از تجربیات نسل قبل و انگیزه و انرژی نسل های جدید نیز استفاده کنیم می توانیم لفظ آتش به اختیار و جایگاه جوان انقلابی را تحقق بخشیم.

اکبری منش تصریح کرد: اقدامات گروه جهادی ما به صورت محله محور است و در راستای تببین سبک زندگی اسلامی فعالیت می کنیم. علت تمایل جوانان به گروه های جهادی این است که خودسازی در این گروه ها از خود اعضا شروع می شود و سپس به سطح جامعه منتقل می شود.

این نشست با حضور جمعی از نمایندگان گروه های جهادی کشور و حسین شمشادی فعالی جهادی رسانه ای برگزار شد.

لازم به ذکر است، گروه های جهادی می توانند جهت اعلام آمادگی خود برای فعالیت در حوزه تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب، نام گروه  و کلمه لبیک را به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۴۸۹۸۲ ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس