استقلال - الاهلی عربستان

تیم استقلال پس از ۱۰ سال باید بار دیگر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روبروی تیم الاهلی عربستان به میدان برود.

سرویس ورزش مشرق – الاهلی عربستان تیمی که مانند استقلال با عبور از پلی آف و غلبه بر استقلال تاجیکستان به گروه A راه یافت. تیمی که در دیدار اول این مرحله با الوحده ۱-۱ کرد و حالا باید در هفته دوم لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ میزبان استقلال در خاک کویت باشد. این تیم عربستانی در سالهای اخیر بارها با تیم های کشورمان دیدار داشته که حاصلش از ۲۰ بازی برد و باختهای زیادی بوده است.

*الاهلی با استقلال شروع کرد!

اولین دیدار تیم الاهلی عربستان مقابل تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا روبروی استقلال در فصل ۲۰۱۰ بود. بازی رفت در جده این تیم ۱-۲ با دو گل فرهاد مجیدی مغلوب شد و در بازی برگشت در استادیوم آزادی باز هم با همان نتیجه و دو گل سیدمحمد مهدی سیدصالحی و امیرحسین صادقی شکست خورد تا رفت و برگشت به استقلالی ببازد که سرمربی اش صمد مرفاوی بود.

بیشتر بخوانید:
 

۳ استقلالی که ۱۰ سال قبل مقابل الاهلی حضور داشتند!

*۲۰۱۲ بهترین فصل الاهلی!

الاهلی در فصل ۲۰۱۲ با سپاهان اصفهان همگروه شد. این تیم در دیدار رفت در جده با سپاهان ۱-۱ کرد و در بازی برگشت در اصفهان ۱-۲ مغلوب تیم کشورمان شد. البته این دو تیم پس از صعود به دور یک چهارم نهایی بار دیگر دو بازی رفت وبرگشت با هم برگزار کردند که آنجا در بازی رفت سپاهان در اصفهان به تساوی ۰-۰ متوقف شد و در بازی برگشت ۱-۴ مغلوب و حذف شد.

*۲۰۱۳ باز هم غلبه بر سپاهان!

الاهلی در فصل بعد باز هم با سپاهان در مرحله گروهی قرار گرفت. این تیم در بازی رفت در اصفهان سپاهان را ۲-۴ شکست داد و در جده ۱-۴ مغلوب کرد.

*۲۰۱۵ عبور از تراکتور!

تیم تراکتور تبریز در فصل ۲۰۱۵ با الاهلی همگروه شد. این دو تیم بازی رفت را با شکست ۰-۲ تیم کشورمان تمام کردند و در دیدار برگشت تراکتور با ین تیم ۲-۲ مساوی کرد.

*تقابل حذفی با نفت تهران!

الاهلی در همان فصل ۲۰۱۵ پس از صعود به مرحله یک چهارم نهایی با نفت تهران دیدار کرد. بازی رفت دو تیم با نتیجه ۰-۱ به سود شاگردان عیلرضا منصوریان تمام شد و دیدار برگشت با برد ۱-۲ الاهلی به پایان رسید.

*همگروه ۲۰۱۷ ذوب آهن!

ذوب آهن اصفهان در فصل ۲۰۱۷ در مرحله گروهی با الاهلی در یک گروه قرار گرفت. بازی رفت دو تیم با برد ۱-۲ حریف عربستانی تمام شد. در دیدار برگشت نیز ذوب آهن باز هم ۰-۲ مغلوب الاهلی شد.

*پرسپولیس حذفش کرد!

 الاهلی در فصل ۲۰۱۷ پس از صعود به دور یک چهارم نهایی به پرسپولیس خورد. بازی این دو تیم در دور رفت ۱-۳ به سود پرسپولیس تمام شد. در دیدار برگشت نتیجه ۲-۲ مساوی شد تا پرسپولیس الاهلی را حذف کند.

*دومین تقابل با تراکتور!

در فصل ۲۰۱۸ تراکتور برای دومین بار در گروهی جای گرفت که الاهلی عربستان در آن بود. دو دیداری که تراکتور در هر دو بازی رفت و برگشت با نتایج ۰-۱ و ۰-۲ مغلوب تیم عربستانی شد.

*پرسپولیس آخرین حریف ایرانی!

در فصل ۲۰۱۹ الاهلی در گروه پرسپولیس قرار گرفت. بازی رفت تیم ۰-۲ به سود شاگردان برانکو ایوانکوویچ تمام شد و بازی برگشت ۱-۲ به سود تیم عربستانی به پایان رسید.

*بهترین افتخار آسیایی الاهلی!

تیم الاهلی عربستان در فصل ۲۰۱۲ که سپاهان در دو مرحله گروهی و یک چهارم نهایی با این تیم ۴ دیدار داشت توانست تا فینال پیش برود. الاهلی که پیش و پس از آن هرگز به فینال راه پیدا نکرده بود در دیدار فینال روبروی تیم اولسان هیوندایی کره جنوبی ۰-۳ باخت و نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد تا بهترین افتخار آسیایی اش را جشن بگیرد.

*الاهلی ۵۰درصد مسابقات با ایرانیها را برده است!

در مجموع همه سالهای گذشته از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، الاهلی ۲۰ بار با تیم های ایرانی دیدار داشته که از این تعداد تیم عربستانی در ۱۰ دیدار برنده زمین را ترک کرده است. این تیم در ۴ بازی روبروی نمایندگان کشورمان مساوی کرده و تنها در ۶ دیدار تن به شکست داده است که سهم استقلال از این ۶ بازی ۲ دیدار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس