نقشه

منابع عراقی از آغاز عملیات برای تامین امنیت مرزهای مشترک با اردن و سوریه خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه الفرات،‌ واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز سه شنبه از آغاز عملیات  امنیتی برای تامین امنیت مرزهای عراق با اردن و سوریه خبر داد.

در بیانیه این واحد آمده است نیروهای امنیتی به ماموریت‌ها و وظایف خود در مبارزه با چالش‌های امنیتی و حمایت از عراق در برابر هر گونه تهدیدی از طریق ارزیابی موضع امنیتی و انجام  عملیات نظامی و امنیتی به شکل برنامه ریزی شده بر اساس نیازهای  اطلاعاتی ادامه می‌دهند.

بر  اساس این بیانیه، سرلشکر عثمان  الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق و سرلشکر عبدالامیر رشید یار الله معاون فرمانده عملیات مشترک در نشست امنیتی در فرماندهی عملیات الجزیره با حضور فرماندهان عملیات و نمایندگان تشکلات مختلف نیروهای مسلح و واحد اطلاع رسانی امنیتی شرکت کردند.

این بیانیه افزود طی این نشست، وضعیت امنیتی و اطلاعاتی در استان الانبار و مرزهای مشترک با استان‌های دیگر به ویژه خط مرزی عراق با سوریه و اردن بررسی و فرمان‌های عملیاتی به فرماندهان عملیات برای آغاز عملیات قهرمانان عراق در مرحله نخست آن در چارچوب محورهای مشخص شده صادر شد.

خبر دیگر اینکه استاندار الانبار تاکید کرد عربستان سعودی  عامل تاخیر در افتتاح گذرگاه عرعر در مرز مشترک است.  علی فرحان الدلیمی روز سه شنبه خاطر نشان کرد تاخیر در  افتتاح این گذرگاه ممکن است به خاطر حوادثی باشد که عراق شاهد آن  است.

الدلیمی به روزنامه العربی الجدید گفت عربستان سعودی عامل تاخیر در گشایش گذرگاه مرزی  عرعر است. وی افزود میزان خرابی در استان الانبار از زمانی که داعش آن را اشغال کرد و تا پایان نبردهای آزادسازی، به بیش از هشتاد درصد در کنار تلفات سنگین انسانی رسید.

گذرگاه مرزی عرعر بیش از ۳۰ سال است که بسته شده است و هر سال فقط هنگام موسم حج به روی حجاج عراقی باز می‌شود تا برای ادای فریضه حج خارج شوند و پس از بازگشت آنها به عراق بسته می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس