صدیقی

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا داعش را ساخت و عربستان سعودی به عنوان یک کشور اسلامی در معامله قرن حاضر به محکومیت نشد اما شهید سلیمانی شاخ آمریکا را شکست و امنیت را در بیرون از مرزها تامین کرد.

به گزارش مشرق،  آیت‌الله کاظم صدیقی شامگاه پنج شنبه در مراسم نخستین سالگرد شهدای امنیت لشکر 14 امام حسین (ع) با تبریک ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره 27 شهید مدافع امنیت اظهار داشت: انقلاب ما انفجار نور بود. کشور قبل از انقلاب از نظر آبادانی، فرهنگی، علمی و بین المللی شرایط خوبی نداشت و شاه ایران در برابر آمریکایی‌ها خوار و ذلیل بود.

وی تصریح کرد: ایران در آن زمان ذلت بین المللی داشت و از نظر آبادانی نیز در وضعیت اسفناکی قرار داشت و شهرهای بزرگ دارای نظافت بسیار اسفناکی بود و از نظر مذهبی نیز شرایط بسیار خوبی نداشت  که حتی در دانشگاه‌ها نماز جماعت برگزار نمی‌شد و این در حالی است که امروزه به برکت انقلاب نماز جماعت در دانشگاه‌ها با استقبال بسیار خوبی برگزار می‌شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه‌های ما خط شکن مراسم اعتکاف است و هر روزه به موج آن افزوده می‌شود. کشوری که در آن روزها به غرب و شرق باج می‌داد امروز با وجود نفودی‌های داخلی استقلال دارد. ما امروز صاحب انرژی هسته‌ای شده‌ایم و در تجهیزات دفاعی به جایگاهی رسیده‌ایم که پایگاه آمریکا را چنان می‌زنیم که دشمن را هراسان کرده است.

وی بیان کرد: بنا به فرموده امام راحل هر چه داریم از ایام محرم داریم که در کنار آن رهبری مدبر و حکیمی داشت که قدرت خدا در وجود او تجلی کرد. ملت ایران با هیچ ملتی قابل مقایسه نیست و  در زمان دفاع مقدس همه اقشار در جبهه‌ها حضور پیدا کرده برای دفاع از کشور تلاش کردند.

آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: امروز ایران از امن‌ترین کشورهای دنیا است و این در حالی است که در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا هر روز شاهد ناامنی و کشتار هستیم. کشور ایران امنیت و فرهنگ بالایی دارد و در همه شرایط و حوادث همه به میدان می‌آیند و کمک می‌کنند.

وی تصریح کرد: امروز کشور ما دارای یک جهش در بخش علمی است. گرچه برجام کلاه گشادی برای کشور ما بود که مسئولان را خوشحال کرد و دشمن در آن عهد شکنی کرد اما علم و دانش در دانشمندان ما وجود دارد. موشک‌های ما امری عادی نیست و جزء معجزات است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امروز شرکت‌های دانش بنیان با تلاش خود ثمره انقلاب را به خوبی نشان می‌دهد.  این امنیت و پیشرفت با تلاش شهدا و مرزبانان ما به وجود آمده است. در کشور مردم قدرشناسی نیز داریم که پشتیبان خانواده شهدا هستند. مردمان ما امروز همه سلیمانی هستند و راه او را ادامه می‌دهند.

وی تصریح کرد: دشمنانی که در مرزهای کشور فعالیت می‌کنند همان کفار و قاتلان ائمه هستند که امنیت کشور را به هم می‌ریزند و این در حالی است که دم از اسلام می‌زنند.

آیت الله صدیقی گفت: امنیت در کشور ضامن علم و پیشرفت کشور است و امنیت است که شهید سلیمانی خود را در راه آن تقدیم می‌کند. آمریکا داعش را ساخت و عربستان سعودی به عنوان یک کشور اسلامی در معامله قرن حاضر به محکومیت نشد اما شهید سلیمانی شاخ آمریکا را شکست و امنیت را در بیرون از مرزها تامین کرد.

وی تصریح کرد: این 27 تن شهید ضامن امنیت تمام مناطق کشور است و عامل پیروزی همان همدلی بین اقوام ما است. امروز در تمام حوادث اقوام‌ مختلف با یکدیگر برابر هستند و زیر پرچم رهبری عادل و مدبر زندگی می‌کنند و به این مردم و روحیه شهادت طلبی مباهات می‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: پشتوانه این خون‌ها حماسه‌هایی است که مردم در مقاطع مختلف آفریدند و در مراسم گرامیداشت شهدا حضور پرشور و میلیونی داشتند. اصفهان در همه عصرها و مقاطع نمره اول انقلاب اسلام است و شهدای این شهر شهدای ویژه‌ و چهل چراغ جامعه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha