احمد توکلی نمایه

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: اگر افراد براساس شفافیت روی کار بیایند قطعاً حساب‌کشی خواهند کرد.

به گزارش مشرق، احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت عصر امروز (۱۶بهمن) در مراسم رونمایی از سامانه مجلس‌نما گفت:‌ مجلس مثل هر جای دیگر باید شفافیتش معطوف به سیاست‌مداران و سیاست‌های دولت و مجلس و پیش‌بینی ‌آنها و مقایسه پیش‌بینی‌ها با یکدیگر باشد تا همه چیز در نهایت روشن شود.

وی افزود: شفافیت لوازمی دارد که باید منجر به مبارزه با فساد شود.

بیشتر بخوانید:

نامه احمد توکلی به شورای نگهبان درباره رد صلاحیت‌ها

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: وقتی سیاست‌مداران را دائم رصد کنیم اما آنها پاسخگو نباشند و نظارتی بر آنها وجود نداشته باشد فایده‌ای ندارد. 

توکلی گفت: تلاش برای پاسخ و حساب‌کشی از مجلس و دولت بسیار مفید است.

وی تصریح کرد: فقط رسانه‌های آزاد و مستقل می‌توانند اطلاعات استخراج شده از قوا را به منظور شفافیت بیشتر منتشر کرده و پیگیری کنند. این در حالی است که رسانه‌های آزاد قطعاً مانع از شفافیت حداکثری هستند.

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت:‌انتخابات آزاد و عادلانه می‌تواند شفافیت را محقق کند و اگر افراد براساس همین شفافیت روی کار بیایند قطعاً حساب‌کشی خواهند کرد. لذا باید براساس اصل شفافیت مانع از ورود افرادی که مخالفت شفافیت هستند شویم.

توکلی با اشاره به ردصلاحیت تعدادی از نامزدهای انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان بدون ارائه توضیح افراد را ردصلاحیت کرده که البته این موضوع هم تقصیر مؤسسه شفافیت‌خواه در کشور است و هم تقصیر شورای نگهبان.

وی در پایان گفت: شفافیت به انتخاب مؤثر افراد در انتخابات از سوی مردم کمک خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس