کد خبر 1038476
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
سخنرانی ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سومین نطق سالیانه خود در کنگره این کشور مدعی شد ایالات متحده بار دیگر از احترام زیادی برخوردار شده است.

به گزارش مشرق به نقل از سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره این کشور مدعی شد فرصت‌های شغلی رونق دارد. درآمدها بیشتر شده است و اعتماد به اقتصاد بیشتر شده است.

ترامپ همچنین مدعی شد: «کشور ما بار دیگر از احترام زیادی برخوردار شده است. قدرت نظامی ما به حدی است که هیچ قدرتی در جهان به نزدیک آن هم نمی‌رسد. ۳ سال پیش ما، فرآیند بازگشت بزرگ آمریکا را در پیش گرفتیم. امشب من در مقابل شما ایستاده ام تا نتایج خارق العاده این روند را در اختیار شما قرار دهم.»

ترامپ در سخنرانی سالانه‌اش در کنگره گفت: «فرصت‌های شغلی در حال شکوفا شدن هستند، درآمدها در حال افزایش یافتن هستند، فقر در حال کاهش یافتن است، میزان جرم و جنایت در حال کاهش یافتن است، میزان اعتماد به نفس در حال افزایش یافتن است و کشور ما در حال شکوفا شدن است و ما بار دیگر در حال شکوفا شدن هستیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «دشمنان آمریکا در حال فرار کردن هستند، سعادت و بهروزی آمریکا در حال تقویت شدن است و آینده آمریکا به شدت روشن است. سال‌های مرتبط با ضعف اقتصادی آمریکا دیگر به پایان رسیده است.»

ترامپ همچنین در ادامه اظهاراتش که با تشویق جمهوری‌خواهان و سکوت و بی اعتنایی دموکرات‌ها همراه بود، ادعا کرد: «امروز، دیگر کشورهایی که در حال بهره‌مند شدن از مزایای ناشی از کشور ما بودند اکنون با ما فاصله زیادی دارند. ما شاهد دوران وعده‌های محقق نشده، بیکاری، شعارها، بهانه‌ها برای هدر دادن ثروت، قدرت و پرستیژ آمریکا بودیم.»

ترامپ مدعی شد: «طی تنها ۳ سال، ما توانستیم ذهنیت افول آمریکا را از بین ببریم و ما افول سرنوشت آمریکا را رد کردیم. ما به طور کلی این گونه مسائل را رد کردیم. ما با سرعتی رو به جلو در حال حرکت کردن هستیم که همین چند وقت پیش قابل تصور هم نبود و ما هرگز به آن شرایط باز نخواهیم گشت.»

رئیس‌جمهور ایالات متحده همچنین مدعی شد: «من مفتخرم که امشب این گزارش را در اختیار شما قرار دهم که اقتصاد ما در بهترین شرایط خود قرار دارد. ارتش ما به طور کامل بازسازی شده است و قدرت آن با هیچ ارتش دیگری در جهان قابل قیاس نیست و آن‌ها در این زمینه حتی به ما نزدیک هم نیستند. مرزهای ما امن هستند.»

دونالد ترامپ در ادامه ادعاهای خود افزود: «خانواده‌های ما در حال ترقی کردن هستند، ارزش‌های ما در حال احیا شدن هستند، افتخارات ما احیا شده است و به همه این دلایل من به مردم کشور بزرگمان و همچنین به اعضای کنگره می‌گویم که وحدت ما قدرتمندتر از هر زمانی در گذشته است. اگر ما سبب معکوس شدن فرآیند ناکام اقتصادی دولت قبلی نمی‌شدیم، جهان اکنون شاهد این موفقیت بزرگ اقتصادی نمی‌بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها تلاش می‌کنیم به جنگ هایمان در خاورمیانه پایان دهیم. ترامپ افزود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار در ارتش آمریکا‎، سرمایه گذاری کردیم. ما بهترین هواپیماها، موشک‌ها و کشتی‌هایی را که در داخل آمریکا ساخته می‌شود، خریداری می‌کنیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا با ادعاهای همیشگی خود درباره ایران نیز گفت: «حکومت ایران باید تلاش برای به دست آوردن سلاح اتمی، گسترش ترور و مرگ و تخریب را پایان دهد. به علت تحریم‌های شدید ما، اقتصاد ایران به شدت آسیب دیده است و ما می‌توانیم به سرعت به بهبود وضع اقتصادی این کشور کمک کنیم. آن‌ها بیش از اندازه به خودشان اعتماد دارند.»

ترامپ در حالی سخنرانی سالیانه اش را در کنگره برگزار کند که دومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست که همزمان با استیضاح، سخنرانی سالیانه در کنگره دارد. نخستین بار این اتفاق در ۱۹۹۹ روی داده بود.

از سوی دیگر، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در سخنرانی سالیانه ترامپ اشاره‌ای به موضوع استیضاح نمی‌شود.

این در حالی است که برخی نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرده بودند که در سخنرانی سالیانه ترامپ شرکت نمی‌کنند.

آیانا بریسلی، عضو مجلس نمایندگان از ایالت ماساچوست در حساب توئتیری خود نوشت: «سخنرانی سالانه ترامپ به دلیل اشغال کنندگان کاخ سفید که همواره مردم آمریکا، کنگره و قانون اساسی ما را تحقیر می‌کنند، صدمه زننده است. من نمی‌توانم با وجدان راحت در سخنرانی شرم آور امشب شرکت کنم.»

توئیت آیانا بریسلی، عضو مجلس نمایندگان از ایالت ماساچوست

الکساندریا اوکازیو کورتز، دیگر نماینده آمریکایی نیز در پیامی توییتری نوشت: «پس از تأمل زیاد، تصمیم گرفتم که در مراسم دولتی برای عادی جلوه دادن رفتار غیرقانونی ترامپ و تخریب قانون اساسی از سوی وی، حضور پیدا نکنم. هیچ یک از این کارها طبیعی نیست و من به آن مشروعیت نخواهم داد. در نتیجه، من در سخنرانی سالانه ترامپ شرکت نخواهم کرد.»

توییت الکساندریا اوکازیو کورتز، عضو مجلس نمایندگان آمریکا

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی الاصل ایالات میشیگان در کنگره این کشور نیز در توییتر خود با اشاره به جمله آیانا پریسلی، نماینده ماساچوست که گفته است برای اعتراض کردن راه درست یا غلط وجود ندارد، نوشت: «به نشانه اعتراض به رئیس‌جمهور استیضاح شده با لباس سنتی سفید فلسطینی خود در سخنرانی سالانه ترامپ حضور خواهم یافت.»

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی الاصل ایالات میشیگان در کنگره آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علی US ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  0 4
  دونالد دلقک یه حرف درست دیشب گفت : آن‌ها [ایرانی ها]بیش از اندازه به خودشان اعتماد دارند.»
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   1 4
   اعتماد به سقف داریم
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   6 0
   ما به خدا اطمینان داریم و نه به خود . وعده های خداوند حق است ولا غیر
 • US ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  4 2
  آره همون طور که عین الاسد رو تبدیل به عین الجسد کردیم به خودمون اعتماد داریم
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   2 2
   خود مشرق تایید کرد که فقط اسیب مغزی شدن . امثال تو هنوز تو توهم هستن
 • حامد IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  4 0
  این آقا ساقیش کیه؟؟؟؟
 • دانیال IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  4 0
  اعتماد ما نه به سلاح بلکه از ایمان و اعتماد به پروردگار عالم است حال آنکه شما حتی با آن سلاح های به اصطلاح پیشرفته هم، خودتان را با یه تشر خیس میکنید.
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  1 1
  زرشک زرد آلو ارواح عمه ات .
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  1 9
  زنده باد امریکا
  • محمد IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   3 2
   مادرت به عزات بنشینه انشاالله
 • مهدی GB ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  3 7
  فقط از میزان بیکاری که آمریکا بهش رسیده میشه فهمید چقدر راست میگه. تو آیوا ۹۷ درصد به دست آورده. به هر حرفی زده عمل کرده. شما فعلا به فکر انتقام سختتون باشید!!!!
  • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   3 3
   انقدر پاچه نگیر توله ی انگلیسی
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   4 3
   از ایت الله مایک خبری نشد؟
  • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
   13 0
   عمو یادت باشه حاج قاسم قبل از رفتنش پیش خدا 7 ترلیون دلار و 5000 هزار یانکی را از 2002 تا الان نفله کرده و جلو جلو تا هفتاد نسل انتقام خودش را گرفته و الان عند ربهم یرزقون است اما تو بیچاره هم فعلا این چند روزی که تو و اربابت ترامپ چون یزید و معاویه توی دنیا فرصت داری خوب نشخوار کن که عنقریب با تمام شدن فرصت در مواجهه با عزراییل نکبت ابد دهری خویش را خواهی دید
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  2 0
  شکر مفت خورد مثل همیشه
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
  1 0
  بهترین ارتش دنیا!! هه ۱۳ تا موشک ایرانی خورد وسطش هیچ غلطی نتونست بکنه!دنیا هالیوود نیست سگ کله زرد!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس