نامزد خاشقجی

نماینده دموکرات کنگره اعلام کرد نامزد روزنامه‌نگار منتقد سعودی در مراسم سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره حضور خواهد یافت تا از عربستان بخواهد پاسخگوی جنایت قتل همسرش باشد.

به گزارش مشرق به نقل از آناتولی، جری کنلی، نماینده دموکرات کنگره آمریکا اعلام کرد خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی، مهمان او در برنامه سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

خاشقچی دوم که تکه‌تکه نشد کیست؟

کنلی در این خصوص گفت: «خدیجه سه شنبه شب شجاعت نشستن در مجلس را دارد تا با صدای رسا به رئیس‌جمهور، فارغ از مقام او، اعلام کند که عربستان سعودی باید در قبال قتل این پدر، نامزد و روزنامه نگار محترم که صلح‌طلب و مقیم آمریکا بود پاسخگو باشد.»

کنلی، عضو ارشد کمیته امور خارجی کنگره، از دولت دونالد ترامپ خواست تا اقدامات ضروری در زمینه رسیدگی به این قتل را در پیش بگیرد. او تاکید کرد: «کنگره دست به کار شده است. حالا رئیس‌جمهور هم باید دست به کار شود.»

ترامپ قرار است امروز سخنرانی سالانه خود را در کنگره انجام دهد و روز چهارشنبه دادگاه سنا رای خود را در خصوص پرونده استیضاح او صادر خواهد کرد.

خاشقجی در ۲ اکتبر ۲۰۱۸ به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد تا ازدواجش را با خدیجه چنگیز ثبت کند، اما ناپدید شد. شواهد نشان می‌دهد او در کنسولگری عربستان در ترکیه به قتل رسید و جسدش پس از تکه‌تکه شدن، از آن جا خارج شد.

پس از گذشت حدود یک سال از وقوع این جنایت، در روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با رادیو سراسری آمریکا با پذیرش مسئولیت قتل خاشقجی گفت که این قتل در دوره زمامداری وی انجام شد، اما او دخالت مستقیمی در آن نداشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس