محمود عباس

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهارات امروز خود از قطع هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی صحبت و تأکید کرد، «معامله قرن» را نمی‌پذیرد.

به گزارش مشرق، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان امروز (دوشنبه) در جلسه هفتگی هیأت دولت اعلام کرد «طرح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا  تنها شش درصد خاک کرانه باختری و نوار غزه را به ما می‌دهد و دولت فلسطین را به شش بخش تقسیم می‌کند».

بیشتر بخوانید:

۵ سئوال کلیدی درباره «خیانت قرن» و سه سناریوی احتمالی

انتقاد بورل از طرح «معامله قرن» آمریکا

بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، عباس در ادامه گفت: پس از اعلام طرح موسوم به «معامله قرن» هماهنگی امنیتی متوقف خواهد شد و به اسرائیل خواهیم گفت در صورت ادامه پروژه آمریکا تمام مسؤولیت بر عهده تل‌آویو است.

وی افزود: اگر آمریکایی‌ها به این طرح ادامه دهند، تحریم (در ارتباط با آمریکا) گزینه پیش روست؛ ما به آنها گفتیم که با دولت آمریکا و کاخ سفید صحبت نخواهیم کرد، تنها از طریق یک کانال صحبت می‌کردیم و اکنون این کانال نیز باید قطع شود.

عباس ضمن تأکید بر اینکه باید ماهیت طرح آمریکا را دریافت، افزود، تشکیلات خودگردان از زمانی که آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کرد، تصمیم به قطع روابط با این کشور گرفت.

وی افزود، ابدا با این موضوع که منطقه موسوم به «مثلث» در شمال فلسطین اشغالی تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار بگیرد، موافقت نخواهد کرد.

بندی از معامله قرن پیشنها می‌کند تجمعات مسکونی در مثلث متشکل از « کفر قرع ،عرعرة ، باقة الغربیة ، أم الفحم، قلنسوة، الطیبة ، کفر قاسم ، الطیرة، کفر برا و جلجولیة» تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار بگیرد و دو روستای «جت و قری زیمر» به دلیل موقعیت راهبردی و جغرافیایی منحصر به فرد زیر سلطه اسرائیل بماند.

معامله قرن سه‌شنبه هفته گذشته در آمریکا رونمایی شد و تشکیلات خودگردان از همان ابتدا به همراه گروه‌های فلسطینی آن را رد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس