ای اف سی

اتفاقاتی که ظرف یک هفته گذشته در ارتباط با برگزاری مسابقات در زمین ثالث رخ داد علاوه بر تن دادن به ذلت تحمیلی از سوی AFC، موجی از بی اعتمادی را بین مردم و رسانه ها با مدیران باشگاهها ایجاد کرد.

سرویس ورزش مشرق - روزی که AFC اعلام کرد استقلال و شهرخودرو باید برای برگزاری دیدارهای پلی آف راهی کشور ثالث شوند علاوه بر موجی از تعجب و بلاتکلیفی که بین اهالی ورزش و آحاد مردم براه افتاد این رسانه ها بودند که با قدرت در حمایت از تصمیم هر چهار نماینده کشورمان برخاسته و با انواع و اقسام روشهای خبری به کنفدراسیون فوتبال آسیا، ریاست و کشورهایی که رییسش را تحت فشار می گذارند حمله کردند تا حس میهن دوستی را بین مردم تقویت کنند.

فایل صوتی مدیران باشگاه های کشورمان هم موجود است که از همکاران رسانه ای درخواست می کردند از تصمیمی که گرفته شده حمایت کنند تا برای زیر بار نرفتن به این خواست نابجای ای اف سی و تن ندادن به این ذلت، صدای ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

این شاید یکی از معدود دفعاتی باشد که رسانه های مختلف داخلی فارغ از جناح‌بندی‎های سیاسی و مسایلی از این دست یک‎صدا مانند یک اهرم قدرتمند در فضای تصویری، شنیداری و مکتوب در فضای مجازی یا انتشار روزنامه به حمایت از تصمیم 4 نماینده کشورمان برخاسته و قاطعانه از تصمیم باشگاه های ایرانی حتی به قیمت کناره گیری حمایت کردند. برگزاری نظرسنجی های مختلف از سوی همین رسانه ها مردم را نیز پای کار آورد و موجب شد تا موج عظیمی در راستای حفظ عزت ملی براه بیافتد.

روزانه دهها و بعضا صدها نظر از سوی مخاطبان استقلالی، اصفهانی، پرسپولیسی و یا مشهدی در رسانه ها منتشر می شد که حتی دوری 2 ساله به دلیل محرومیت از لیگ قهرمانان آسیا هم مانع از حراست از عزت ملی نشده و همگی خواهان تن ندادن به این ذلت بودند. بی شک این عزم ملی چیزی نبود مگر تلاش رسانه های تخصصی ورزشی و غیرورزشی که ظرف این 10 روز با تمام توان پای کار بودند، ولی در نهایت چه شد؟

استقلال باید در دبی دیدار پلی آفش را با الکویت برگزار کند؟ جالب اینکه تیم الکویت قبل از اعزام گروه مذاکره کننده ایرانی(که چهارشنبه شب عازم مالزی شدند) راهی دبی شد و مشخص کرد همه چیز از قبل تدوین شده بود و متأسفانه این رسانه های داخلی بودند که باز هم متوجه این وضعیت نشدند تا اینکه روز پنجشنبه(3 بهمن) خلیل زاده و حمیداوی مدیران دو باشگاه استقلال و شهرخودرو از پیروزی شان در مذاکرات خبر دادند! موفقیتی که به زعم خودشان بدست آورده بودند!

همین اظهار نظر مشخص کرد هیچ یک از این دو اصلا با فضای فوتبال آشنایی ندارند. تیمی که بدون استراحت و تمرین کافی راهی دبی می شود، داشتن هوادارانش در استادیوم خانگی را داده را نمی بینند؟ اینکه هر دو می گویند اگر این دو بازی را ببریم تمام دیدارهای برگشت در کشورمان برگزار می شود موفقیت است؟ چه تضمینی وجود دارد که استقلال و شهرخودرو به پلی آف دوم برسند؟ چه ضمانتی داریم که در پلی آف دوم برنده زمین را ترک کنند؟

ظاهرا تنها دستاورد این ماجرا برای رسانه ها درک کامل حس بی اعتمادی آنها به سیستم ورزش کشور بود! وقتی روز شنبه 28 دی ماه رسانه ها متوجه شدند خبر رسیده الکویت برای بازی به تهران نمی آید و بعد کاشف به عمل می آید نامه ای اف سی روز چهارشنبه هفته قبل(25دیماه) به تهران رسیده ولی صدایش را درنیاورده بودند باید متوجه می شدیم که روراستی کامل با رسانه ها در این زمینه وجود نداشته است!

بی شک آنان که در این ماجرا روسپید شدند رسانه ها و مردم بودند که همه جوره پای نمایندگان کشورشان ایستاده و حاضر به قبول هر جریمه و محرومیتی بودند ولی در نهایت روسیاهی برای آنهایی ماند که حقیقت را وارونه جلوه داده و با غیرت و حیثیت یک ملت بازی کردند و در نهایت ذلت را به جان خریدند!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • حسين DE ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  17 2
  بوى برجام فوتبالى مياد؟
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  10 0
  کو تا ۱۴۰۰
 • دیده بان IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  14 1
  بازیکن ها غیرت داشته باشن ونرن والسلام!
 • IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  27 1
  وزارت ورزش و زیر مجموعاش برن خودشون زنده بگور کنند برن بمیرن نوکرها
 • محمد IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 6
  اشتباه شما به عنوان رسانه بیشتر از مدیران باشگاهها نباشه کمتر نیست شما به عنوان چشم و دهان مردم نمیبایست روی این موج سوار می شدید بلکه یکم تعقل بیشتر به خرج می دادید و آنچه که بیشتر به صلاح فوتبال بود رو منعکس می کردید.
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  1 6
  عزت، روح بلندی همچون سردار سلیمانی ها می خواهد که در را کسب آن جانشان را هم فدا می کنند نه امثال این مسئولین که نانشان را هم نمی توانند فدا کنند! اگه بازیکنان عزّت می خواهند پاسخ این مسئولان ذلّت طلب را بدهند.
 • حسن IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  2 5
  ازدولتی که که مسئولانش با لم دادن در هتل عزت ملی را با خوش بینی به امضای کری به فنا دادند انتظار دارید گمارندگان باشگاهیش با آب نبات چوبی کنفدراسیون آسیا گول نخورند
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  2 1
  الکی حرف نزنید
 • محمد IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 0
  خاک برسر آدمهایی که فقط قیافه گرفتنشون برای ملت خودشونه و وقتی که پای دفاع از حقوق ملت به میان می آید گاگولهایی بیش نیستند مرگ بر بی عرضه های بیشرف
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 0
  خاك بر سر تيم مذاكره كننده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس