کد خبر 1033798
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
حسین شمس

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درخواست سرمربی تیم ملی برای بازی تدارکاتی با تیم‌های اروپایی را نامعقول خواند.

به گزارش مشرق، حسین شمس درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال و درخواست کادرفنی این تیم برای انجام یک بازی تدارکاتی با تیم اروپایی پیش از مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تیم ملی بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام داده است. یک تورنمنت در آستاراخان و یک تورنمنت هم در مشهد داشت. با تیم‌های اروپایی بسیار زیادی هم بازی کرده، اما الان به دلیل اینکه تیم‌های اروپایی در بهمن‌ماه در مسابقات انتخابی جام جهانی حضور دارند،‌ ما پیشنهاد دادیم تیم‌های آسیایی در فیفادی به تهران بیایند. ناظم‌الشریعه ابتدا با این پیشنهاد موافقت کرد و قرار شد در یک تورنمنت در تایلند با حضور شش تیم شرکت کنیم و دو بازی دوستانه هم با لبنان در این کشور داشته باشیم. همه چیز از جمله بلیت رفت و برگشت و تمام هزینه‌ها برای کشورمان رایگان بود.

 

وی افزود: ناظم‌الشریعه این پیشنهادها را قبول کرده بود، اما 48 ساعت بعد از اینکه موافقت‌مان را به لبنان اعلام کردیم، سرمربی تیم ملی گفت که با تیم آسیایی بازی نمی‌کند! متأسفانه آبروریزی بسیار بدی شد و ما خیلی خجالت کشیدیم. برای اینکه جبران کنیم و لبنانی‌ها ناراحت نشوند، مجبور شدیم یک تیم باشگاهی را به این کشور اعزام کنیم تا روابط فوتسالی دو کشور به خاطر خلف وعده ما به هم نخورد.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در واکنش به این موضوع که ناظم‌الشریعه از مدت‌ها پیش اعلام کرده با تیم آسیایی بازی نمی‌کند، گفت: متأسفانه تبلیغات بیگانه علیه کشور ما به حدی زیادی است که کشورهای دیگر نمی‌دانند ایران در امنیت کامل است. متأسفانه کشورهای دیگر به تلویزیون‌‌شان و تبلیغات منفی دشمنان نگاه می‌کنند. در این وضعیت چطور توقع دارید تیم اروپایی در حالی که خودش درگیر مسابقات قاره‌ای است به کشور ما بیاید؟ این یک درخواست نامعقول است که ناظم‌الشریعه دارد! بازی تدارکاتی برای چه انجام می‌دهیم؟ می‌خواهیم مشکلات تیم برطرف شود، لبنان هم تیم بسیار قدرتمندی است و جزو قدرت‌های جدید آسیا به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

چالش جدید تیم ملی فوتسال

شمس ادامه داد: با این وضعیت دیگر تیمی نمی‌ماند که با آن بازی کنیم. کادرفنی با تیم آسیایی بازی نمی‌کند، تیم‌های اروپایی هم مشغول مسابقات انتخابی جام جهانی هستند. بنابراین باید از کره ماه برای بازی تدارکاتی تیم بیاوریم، مگر اینکه تمام هزینه‌ها از جمله هزینه بلیت و اسکان و غیره یک کشور را تقبل کنیم که آن هم با وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال غیر ممکن است. وقتی دو بازی رایگان به ما پیشنهاد شده نمی‌دانم چرا ناظم‌الشریعه با آن مخالفت می‌کند. در مسابقات قهرمانی آسیا هم با لبنان رو‌به‌رو نخواهیم نشد. این عُرضه کمیته فوتسال را نشان می‌دهد که دو بازی کاملاً رایگان را فراهم کرده است. با توجه به شرایطی که گفتم تیم‌های اروپایی نمی‌توانند به ایران بیایند. در شأن ما نیست که با تیم‌های درجه سه یا چهار اروپا بازی کنیم. ضمن اینکه باید پول بلیت‌شان را هم بدهیم، آیا به صلاح است؟

وی در خصوص بحث پاداش بازیکنان تیم ملی تصریح کرد: در هر جلسه کمیته فنی درباره این مسئله صحبت می‌شود. شکوری و بهاروند قول داده‌اند این پاداش‌ها پیش از اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت شود. الان هم به دنبال منابع مالی هستند تا این پاداش‌ها پرداخت شود و این حق بازیکنان است. در فاصله یک ماه مانده به شروع مسابقات آسیایی این مشکل حل خواهد شد.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره انتخاب مدیرفنی تیم ملی فوتسال و اینکه گفته می‌شود او هم یکی از گزینه‌های این پست است، گفت: من نه وقتش را دارم و نه می‌توانم این کار را انجام دهم. الان قرار است ناظم‌الشریعه یک نفر را معرفی کند اما هنوز کسی را معرفی نکرده است. در ابتدا صانعی معرفی شده بود که انصراف داد و الان هم کاملاً کمیته فنی و کمیته فوتسال در اختیار تیم ملی قرار دارد تا در بهمن‌ماه بتوانیم مقام قهرمانی کسب کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس