کد خبر 1033439
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
معیشتی نمایه

پاسخ هایی که معترضین به عدم دریافت یارانه معیشتی دریافت کرده اند، باعث گلایه آنها شده است. زیرا برخی از آنها معتقدند که پاسخ های داده شده با واقعیت های درآمدی که دارند، همخوانی ندارد.

به گزارش مشرق،  به دنبال اجرای طرح پرداخت یارانه معیشتی دولت به دهک‌های کم درآمد جامعه، شاهد عدم پرداخت این یارانه به حساب برخی از خانوارهایی بودیم که مشمول یارانه هستند، اما از دریافت یارانه معیشتی محروم شده‌اند. بر همین اساس، موضوع بررسی اعتراضات این دسته از مردم در دستور کار دولت قرار گرفت و در نهایت، برای آنها جواب‌هایی آمد که همچنان با اعتراض و گلایه همراه بوده است.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ آخرین اخبار از بسته حمایت معیشتی

آخرین مهلت اعتراض متقاضیان دریافت بسته معیشتی

چند خانوار ایرانی فاقد خودرو، خانه و زمین هستند؟

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی

هیئت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان مشمول حمایت نمی‌شوند.

الف خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی.

ب خانوارهای دارای املاک و مستغلات با ارزش دوازده میلیارد (۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در تهران و کلان‌شهرها و نه میلیارد (۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در سایر شهرستان‌ها.

پ خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از چهار میلیارد (۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال.

ت کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه‌پرداز.

ث خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیر زیارتی داشته‌اند.

ج گیرندگان تسهیلات بانکی جمعاً به‌مبلغ بیش از سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند.

تعیین چنین شرایطی، با آنچه در پاسخ به اعتراضات آمده است، کاملاً متفاوت است. زیرا، اغلب خانوارهایی که از دریافت یارانه معیشتی محروم شده‌اند، چنین شرایطی را در خود نمی‌بینند و معتقدند که حق آنها تضییع شده است. یکی از گلایه‌های این قبیل خانوارها، به نحوه محاسبه درآمد آنها است که باعث شده از دریافت یارانه معیشتی محروم شوند.

مطابق آئین‌نامه دولت، بسته حمایت معیشتی به خانوارهای یک نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه به ترتیب ۴۰و ۴۸۰ میلیون ریال، دو نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۵۰ و ۶۰۰ میلیون ریال، سه نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۶۰ و ۷۲۰ میلیون ریال، چهار نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۷۰ و ۸۴۰ میلیون ریال و پنج نفر و بیشتر با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۸۰ و ۹۶۰ میلیون ریال تعلق نمی‌گیرد.

این در حالی است که خیلی از خانوارها مدعی هستند چنین درآمدی را نه ماهانه و نه سالانه ندارند.

یکی از شهروندان تهرانی، در همین زمینه گفت: کل درآمد ماهانه بنده و همسرم به ۶ میلیون هم نمی‌رسد، اما از دریافت یارانه محروم شده‌ایم. البته، خانه هم نداریم و فقط یک خودرو داریم که قیمت آن به ۱۵۰ میلیون هم نمی‌رسد. حالا چگونه محاسبه کرده‌اند که ما جزو افراد با درآمد بالا هستیم، واقعاً نمی‌دانم.

وی ادامه داد: وضعیت معیشتی خانوار ۴ نفره ما را با ۶ میلیون تومان در ماه جزو ۹۸ درصدی درآمد بالای جامعه در سامانه اعلام شده بنابراین در این صورت هیچ مشکلی از نظر درآمد نباید داشته باشیم و در رفاه کامل باشیم درحالیکه با این حقوق و درآمد و اجاره خانه و دو بچه مدرسه‌ای حقوق ما حتی برای تأمین حداقل‌های زندگی‌مان نیز کافی نیست چه برسد به اینکه در رفاه باشیم.

یکی دیگر از شهروندان، اظهار داشت: من بازنشسته هستم. فقط یک خانه دارم که ارزش این ملک به یک میلیارد هم نمی‌رسد. اما، خودرو ندارم و مستمری من ماهانه حدود ۲ میلیون تومان است. حالا چگونه محاسبه کرده‌اند که من کمک معیشتی نگیرم، نمی‌دانم.

وی افزود: دو فرزند در خانه دارم که حقوقشان برای تأمین هزینه‌های زندگی خودشان نیز کافی نیست و مسئولان عنوان می‌کنند که فرزندانتان به شما کمک می‌کنند در حالی که در این شرایط اقتصادی نمی‌شود از آنها انتظار داشت.

این سالمند ۷۰ ساله گفت: سال‌ها قبل یک بار به عمره مشرف شدم و یارانه خانواده مرا قطع کردند و گفتند که شما سفر خارج از کشور داشته‌اید و این بار نیز از کمک معیشت محروم شده‌ایم.

متأسفانه در بین انبوه اعتراضات به عدم دریافت یارانه معیشتی، چنین مواردی بسیار زیاد است. اما، مسئولان وزارت رفاه مدعی هستند که محاسبات آنها بر اساس بررسی وضعیت اقتصادی و حساب بانکی معترضان بوده است.

موضوع گردش مالی شهروندانی که یارانه معیشتی به آنها تعلق نگرفته است، یکی دیگر از نکات مبهمی است که پاسخ قانع کننده‌ای برای آن داده نشده است.

یکی از همین شهروندان، گفت: سال گذشته خانه پدری را به خاطر انحصار ورثه فروختیم و مبلغ آنکه ۷۰۰ میلیون تومان بود، در حساب بانکی من بود که حدود یک ماه زمان برد تا این پول از حساب بنده به حساب بانکی برادر و خواهرانم انتقال یابد. حالا همین موضوع را برای بنده به عنوان گردش مالی ثبت کرده‌اند و مدعی شده‌اند که گردش مالی بالایی در سال گذشته داشته‌اید.

وی افزود: من چه می‌دانستم که قرار است یارانه معیشتی بدهند. حقوق من کمتر از سه میلیون تومان است و خانه‌ای هم ندارم. فقط یک خودرو دارم که ارزش مالی آن ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی‌شود. حالا چرا این یارانه را نمی‌گیرم، واقعاً نمی‌دانم. اما در پاسخ به اعتراض بنده، آمده است که درآمد من بالاتر از ۹۰ درصد جامعه است. خودم هم نمی‌دانم چقدر پولدار بوده‌ام و خبر نداشته‌ام!

یکی دیگر از افرادی که نسبت به گردش مالی حساب خود معترض بود گفت: جایی کار می‌کنم که با پولی که در حساب من است خرید و فروش می‌شود به همین دلیل گردش مالی حساب من، دارایی بنده نیست و من فقط حداقل حقوق ماهیانه خود را پایان ماه می‌گیرم.

نحوه احراز میزان درآمد و تعیین خانوارهای هدف بر اساس دستورالعملی خواهد بود که از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ می‌شود.

شاخص دیگر سنجش وضعیت درآمد خانوار میانگین وضعیت سه سال گذشته شاخص‌های مالی و یا میانگین برداشت ۶ ماه منتهی به زمان تعیین وسع مبنای تشخیص سطح درآمد و امتیازدهی خانوار است که از سوی وزارت رفاه انجام می‌شود.

در آئین نامه هیأت وزیران همچنین این نکته نیز ذکر شده که چنانچه خانواری نسبت به نتیجه تعیین وسع اعتراض داشته باشد، می‌تواند هر سال یک بار درخواست رسیدگی دهد تا در مقاطع زمانی ۶ ماهه (خرداد و آذر هر سال) بررسی مجدد صورت گیرد. اما این در حالی است که بسیاری از خانوارهای غیر مشمول در ارزیابی وسع که نسبت به نتیجه ارزیابی اعتراض دارند به دلیل تهدید به حذف و قطع یارانه از اعتراض و درخواست بازبینی مجدد منصرف می‌شوند.

بررسی درخواست‌های بازبینی مجدد

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی در مورد ثبت اعتراض در سامانه معیشتی گفت: نتایج اعتراض این افراد از هفته گذشته در سامانه قابل رؤیت است و هر فردی که مجدد اعتراض داشته باشد می‌توانند درخواست بازبینی مجدد دهد.

حسین میرزایی افزود: اعتراض این افراد مورد رسیدگی و طی ۶ ماه آینده اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان کمک معیشت در صورتیکه اطلاعاتشان با اطلاعات به دست آمده ما مغایر باشد یارانه نقدی شأن حذف می‌شود اظهار داشت: این موضوع فقط شامل متقاضیان معترضی است که خود را مشمول بسته حمایت معیشت می‌دانند.

وی همچنین در مورد اعتراض متقاضیان دریافت حمایت معیشتی گفت: علاوه بر احکام حقوقی سرپرستان خانوار، میانگین برداشت ۹ ماهه حساب آنها نیز بررسی شده و ملاک قرار می‌گیرد و آنهایی که حد نصاب حقوق را دریافت و میانگین برداشت‌ها را داشته‌اند حذف شده‌اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به اینکه بررسی‌ها به هیچ وجه دستی و توسط اشخاص انجام نمی‌شود، ادامه داد: افرادی که نسبت به پاسخ بررسی‌های انجام شده معترض هستند می‌توانند مجدد در سایت درخواست بازبینی دهند.

میرزایی به اصلاح رفتار مالی معترضان اشاره کرد و گفت: برخی از هموطنان عنوان می‌کنند که پول‌های حساب متعلق به ما نیست به این افراد پیشنهاد می‌کنیم که حساب جاری خود را از حساب شرکت جدا کنند.

به گفته وی، اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی وزارت رفاه وجود دارد قابل اصلاح نیست و افرادی که نسبت به نتیجه‌ها، اعتراض دارند باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند و حساب خود را از حساب کارفرمایان جدا کنند و پس از آن در سامانه درخواست بازبینی دهند و به مرور به اعتراض‌ها رسیدگی می‌شود.

براساس اعلام ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی بیش از ۳ میلیون فرد سرپرست خانوار اعتراض خود را در سامانه ثبت کردند و تا کنون بیش از ۴۲۰ هزار نفر این افراد مشمول دریافت کمک معیشت شده‌اند.

مبلغ بسته حمایت معیشتی به‌صورت ماهانه به خانوارهای یک نفره مبلغ ۵۵۰ هزار ریال، دونفره مبلغ ۱,۰۳۰ هزار ریال، سه نفره ۱۳۸۰ هزار ریال، چهارنفره ۱,۷۲۰ هزار ریال و پنج نفره و بیشتر ۲,۰۵۰ هزار ریال تعلق می‌گیرد.

در هر حال اجرای طرح حمایت معیشتی که از سوی وزارت رفاه بعد از سهمیه بندی بنزین اجرایی شده است از همان ابداً با اعتراض‌هایی از سوی مردم روبرو بود و با گذشت حدود دو ماه از این طرح همچنان بسیاری از سرپرستان خانوار خود را مشمول این طرح می‌دانند و متأسفانه تاکنون پاسخ درستی به آنها داده نشده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 26
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  68 0
  دولت دولت تدبیر و امیداست.تدبیر بدان معنا که چگونه ملت را بیشتر تیغ بزنیم.امید هم همین تلقین در جوابها به ملت که شما وضعتان خیلی خوب است و پولدارید پس به ما بدهکارید
  • علی IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   20 0
   یکی از شرایط بازبینی نداشتن ملک به اسم اعضای خانوادس یعنی اگه شغل درامد حتی غذا هم برا خوردن نداشته باشی بازم یارانه بنزینو نمیدن یارانه ۴۵ تومنی روهم قطع میکنن خدایا خودت کمکمون کن این دولت هیچی بلد نیست بجز تدبیر وامید بر نابودی ایران
 • DE ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  43 0
  جمع کنید بابا.یه عده دزدین همه.من از دار دنیا یه پراید ۸۹ دارم.مستاجرم کمک معیشتی تا حالا نگرفتم.یعنی برام واریز نشده
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  38 4
  اینها اینقدر جاهلانه عمل نموده اند که من بعنوان یک کاسب، میزان ورود و خروج پول از حسابم برای خرید و فروش کالا را، بعنوان برداشت حقوق و درآمد حساب کرده اند..و حتی حاضر نیستند طبق موازین سود فروش کالا،7 درصد از آنرا بعنوان درآمد حساب کنند و همه را زده اند سود
  • جواد IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   45 6
   خاک بر سر این مسولین بی کفایت که فرق برداشت سود از فروش یک کاسب جز را نمی دانند وفکر میکنند تمام واریزی سود خالص است وبه این بهانه یارانه معیشتی ناچیز را قطع میکنند .
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   3 0
   تا قبل این که شما بگین من از این موضوع اطلاع نداشتم. اگه حرفتون واقعیت داره که پس من از دست این مسئولین میرم تو افق محو بشم.
  • سروش IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   1 0
   سلام، برای من هم همینطور حساب شده . کاش یک بار خودشون هم تو این شرایط بودند.
 • سرباز IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  31 2
  باسلام آقا اینها دروغ می گویند بنده سرباز و متاهل هستم درآمدی هم ندارم یارانه معیشتی هم بهم نمی دهند پیگیری کردم پیام می آید که مبلغ . . . در حساب شما جابجا شده است. خدا می داند این مبلغ هم دروغ است لعنت خدا بر این دروغگوها بنده با چه انگیزه ای باید بعنوان سرباز خدمت کنم؟
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  31 0
  شرطی که برای پیگیری اعتراض گذاشتن مسخره است، نوشته بود اگه اطلاعاتتون با اعتراضی که کردین همخوانی نداشت یارانه شما قطع میشه!!! یعنی چی؟ یعنی گروگان گیری تو روز روشن! آخه کی به این دولت فشل و بی هویت اعتماد می‌کنه! تا ۱۴۰۰ خدا رحم کنه.
 • رضا IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  22 0
  با سلام همه این اسمان ریسمان بافتن ها برای کسری بوجه است .همه سرکاریم.......
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  10 0
  اقا من یه ورشکسته هستم بایه عالمه چک برگشتی که همه مال چند سال پیش ده سال سابقه بیمه دارم که دوسال به خاطر نداری قط کردم تو حسابم کاراتنه بسته دمتون گرم خیللی خوب اگه به من تعلق نمیگیره به کی میگیره اصلا میگیره
 • لیلا US ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  9 2
  خبرگزاری محترم مشرق شما به نمایندگی از طرف مردم این مسئله رو پیگیری بفرمائید ... ما دستمون به جائی نمی رسه ؛ راه اعتراض دوباره رو هم که بستن و تهدید به قطع یارانه نقدی کردن ... این طرح ملاک و معیار مشخص و واحدی نداره و بسیار مبهم و غیرشفاف می باشد . از شما می خواهیم این مسئله رو پیگیری بفرمائید تا دل شکسته مردم کمی آروم بشه ...
 • محمد IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  13 0
  این نوع مبنای محاسبه گردش مالی حساب به عنوان درامد خانوار کاملا غلط و غیر اصولی و غیر منطقی است
  • دولت IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   2 0
   آقاجان ما بیشترازاین نمیدونیم! لطفا چانه نزن!!!
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  7 0
  دولت باید هر چه سریعتر بساط تمام یارانه های نقدی را برچیند و بین مردم دعوا راه نیندازد و مردم را به نظام بدبین نکند چون ابزار دقیق ارزیابی خانوارها را در اختیار ندارد و با این وضع نمی تواند عدالت را بین مردم برقرار نماید و در وضعیت فعلی بهترین کار حذف یارانه همه و کنترل گرانیهاست که کمر مردم را شکسته و همچنین برچیدن بساط فساد و رانت خواری و اصلاح نظام صحیح مالیاتی با الگو برداری از کشورهای موفق در این زمینه می باشد.
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   3 2
   بین مردم چه دعواییست ؟ نقاب را از روی چهره ات بردار، دم خروست بیرونه!
  • 8520 IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   0 0
   سلام.خوبی اطمینان داری که توی این ایران زندگی میکنی.آخه پرچم ایران رو گذاشتی.
 • محمدی IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  8 1
  سلام .لطفا ملاک میانگین برداشت قرار ندهید.مانده حساب رو ملاک قرار دهی. ما خودمون کارتخوان داریم تراکنش ما رو بالا زدن معیشت به ما تعلق نگرفته . مستاجریم ازانسی هستم که الان بدون بنزین بیکار شدیم.
 • شاهرخ IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  18 0
  دولتی که با دروغ کارشو شروع کرده میخواد با دروغ هم تمام کنه
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  8 0
  مسؤلین کشکی و محاسبات کشکی نتیجه اش همین میشه!!! من هم یکی از فامیلام در خارج کارمیکنه و درآمدش را میریزه بحساب من تا جمع شود و قطعه ای زمین مسکونی بخره و همین را جزو دارایی من حساب کرده و از یارانه و یارانه معیشتی محروم مانده ام! آخه آدم به کی بگه؟؟؟
 • افسوس!!! IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  6 6
  دولت ما فقط داره تنبل پروری میکنه! مگه کسی که فعالیت میکنه و پول درمیاره اهل این کشورنیست؟ فقط تنبل های مواجب بگیر اهل این مملکت هستند؟! دولت کاری میکنه که انگیزه فعالیت و تفکر را از مردم میگیره و آنها را به تنبلی و تن پروری سوق میده! امروزه در کشور افرادبیکار و تن پرور امتیاژ ویژه دارن!!! دولت از جیب فعالان درمیاره و به جیب غیرفعالان میریزه و تشویقشون میکنه!
 • ناصر IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  18 1
  من به احمدی نژادرای ندادم ولی هنوزهم یارانه اش رادریافت میکنم ولی به حسن روحانی رای دادم حمایت معیستی که ندادهیچ تازه داره تهدیدمیکنه یارانه احمدی نژادراهم قطع خواهدکرد
 • بینوا IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  11 0
  خداوکیلی فردای قیامت اینها چه جوابی برای این حق کشی ها دارن؟؟؟!!!!!! من که فکر میکنم اینان به قیامت اصلا اعتقادی ندارن که اگه داشتن ذره ای انصاف بخرج میدادن! من که اصلا اینها را نمیبخشم و کفن از تنشون درمیارم!
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  5 0
  1. بعد از2 سال پرداخت ماهی 250 در قرعه خانگی 10 میلیون به اسمم در اومد 2. 40 میلیون پس انداز برای خرید خانه که نمیدونم باهاش چکار کنم از یه حسابم بردم یه بانک دیگه 3. یه مقدار خرید برای بابا و خواهر و برادرم میکنم که بعدا پولشو میریزن به حساب 4. خونه هم ندارم 5. یه بچه 8 ماهه دارم هیچی دیگه نمی دونستم از این جیب به اون جیب هم با عث حذف یارانه میشه
 • داود IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  سلام بنده هم یه نیروی شرکتی با حقوق 2250000 و یه مغازه فروش و تعمیرات کولر گازی تو یه شهرستان کوچیک به دلیل خرید و فروش کولر اون هم به مقدار بسیار ناچیز یارانه نقدی منو تو شهریور قطع کردن یارانه معیشتی رو هم ندادن متاسفانه من به واسطه مریضی ژنتیکی پسرم عضو بهزیستی هم هستم و به جرات هزینه درمان پسرم در ماه 3500000 تومن هست که شامل کلاسهای گفتار درمانی -کاردرمانی- ذهن درمانی و... میشه که متاسفانه نه تنها حمایت خاصی از پسرم نمیشه که همین اندک یارانه و کمک معیشتی رو هم قطع کردن آقایون مسئولین انصاتون رو شکر
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  8 6
  یه دکتر که دستگاه سی تی داره و ... یارانه دریافت کرده همکار خانمم که شوهرش سرپرست یکی از ادارات استان هست و 2 تا ماشین دارن و خونه گرفته من بدون خونه نگرفتم با بچه 9 ماهه حقوق خودم و خانم هم به 6 نمیرسه پس انداز برای خونه هم با کلاه برداری بانک ها و تاخیر در پرداخت و ... فعلا به هیچ دردی نمیخوره جابجایی حساب از بانک به بانک دیگه به اسم خودم هم حقوق در نظر گرفتن !!!!!
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  4 0
  این پولا قراره تو انتخابات خرج بشه؟
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  1 0
  قراره مردم بیفتن به جون هم؟
  • حجت IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   0 0
   آره. ولی وقتی ریشه اینارو کندن
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  5 0
  من سال 95- 4 بار جهت کار به ترکیه و باکو رفتم ولی نتونستم کار پیدا کنم برگشتم . الان میگن بخاطر مسافرت خارجه به شما کمک معیشتی تعلق نمیگیره.
 • موسی محمدی IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  سلام خدا شاهده خانه ندارم بیکار هستم ماشین سواری هم ندارم کل دارایی بنده 150ملیون پول میباشد که با سود بانکی آن گذران زندگی می کنم ویک خانواده شش نفره هستم وسبد معیشتی به ما نمی دهند
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  0 0
  بنده کاسب هستم...داخل فایل جوابیه خودشون هم هست که جواز کسب داشتم...منتها وقتی برای خرید کالا کارت کشیدم اینهاهمه را به عنوان برداشت حساب کردن و گفته شما یک برابر میانگین ماهیانه برداشت داشتی خداوکیلی مگر چقدر سود دراین کار بوده که شما همش را بردی در بخش برداشت ثبت کردین...به خدا من هیچ کدوم از شرایط ذکر شده را ندارم خانه من هم توشهرستان اصلا 250هم بیشتر نمی ارزه وماشین هم یک ماشین پراید 82 دوگانه دستی کاربراتوری مشکی دور رنگ دارم
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  2 0
  الان همه فقیر شدن و بی پول
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  4 0
  به من بازنشسته فرهنگی جواب داده اند که درآمد ماهانه خانواده شما 3 میلیون در ماه است ، اما از نظر مالی ، وضع بهتری از 88 درصد جمعیت دارید ! مسخره ست ، نه ؟؟!!
 • داریوش IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  با سلام بنده راننده اژانس در شهرستان هستم مستاجر و یه پژو405مدل 90دارم سه فرزند هیچ درامدی هم ندارم نه سف رفتم نه هیچ پولی در حساب دارم معیشت به من تعلق نگرفته تو سامانه معیشت هم همین موضوع قید شده اما نوشته مورد حمایت قرار نمیگیرید .اینو کجای دلمون بزاریم
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   0 0
   چی باحال نوشتی
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  جواب به من دادند درآمد خانواده شما 7 ميليون در ماه است اولا هر جور حساب كردم خودم و خانم بازنشسته اين عدد اشتباهه دوما خانه اجاره اي ما كه ديده نشده در تهران به اين قيمتا دانشجوي دانشگاه آزاد ما كه ديده نشده گيرم 10 ميليون اين كه اون موارد اعلام شده نبود حرف آخر اينكه نخواستيم بابا ارزوني خودتون
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  6 0
  بی شرفا
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  مبلغ وام هایی که در این سالها به حساب من ریخته شده را در میانگین درآمد من محسوب کرده اند و اعلام کرده اند شما ماهانه میانگین 7/5 میلیون درآمد دارید در حالی که میزان اقساطی که در ماه باید پرداخت کنم را ندیده اند. شرم آوره بنده با یک حقوق 5 تومانی به عنوان یک شخص با درآمد بالا شناخته شده ام
 • بانووووو IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  1 0
  یه جوری قیمت ملک شخصی و ملاک گذاشتن انگار قیمت ها واقعیه!!!!!!ا
 • اکبر IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  3 0
  سوال من ازاین اقایون اینه مگه یه انسان بطورمیانگین چند سال عمر میکنه نهایتن 90 سال بشینید محاصبه کنید نهایتن چندسال دیگه زنده هستید ایا ارزش این همه دروغ ودزدی روداره وای به حالتون توی اون دنیا واین دنیا که پول یه عده بدبختو میخورید
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  1 1
  وقتی سیستم قوی باشد جای حرف نیست نوشته انداین بنده ۳۲میلیون دراین ماه پول خرج کرده ام فقط نمی دانند این جاسوپرمارکت است روزانه یک میلیون می ایدوفرداجنس می آوریم خوب کامپیوتر اونجا شوندیده درضمن کاش به بانک مسکن هم سری می زد و قسط ۱۱۵۰میلیون هم می رسد امیدوارم ازاین سیستم در دفاع موشکی استفاده نشود
 • فرهاد IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  7 0
  باسلام عجب پولدار بودیم وخبر نداشتیم من دیگه حرفی ندارم برم خوش باشم
 • رضا IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  5 0
  حذف کنید مارا از سبد معیشتی ماهم خودمان را ازصندوق رای حذف میکنیم.شاین به آن در
 • بسته دروغ و فریب US ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  به ما تعلق نگرفت و یه چیز برای خانواده ما مشخص شد یک عدالتی وجود نداره 2 نوع سنجش ها مشخص نمودن کاملا ناعادلانه 3 جز دروغ و فریب چیزی نبود
 • علي IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  ما هم خبر نداشتيم كه چقدر پول داريم جمعه صبح فهميديم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  0 0
  واقعا راست گفته اینها که صلاحیت ها را بررسی میکنند فکر کنم نشیه هستند من که یک معلم بازنشسته هستم با دو و نیم میلیون دریافت زدنداز. نود درصد مرفه تر هستی لااقل چیزی بگید که بگنجه فلان شده ها
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0 0
  ما وام برداشتیم ۵۰ ملیون خرید کالا اقساط هم برسی کنید خواهشا انصافتون کجا رفته خدارا خوش نمیاد نه خونه ای ن چیزی برسی کنید
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
  1 0
  خدا براشون نسازه من دستفروش بخاطر کارتخوان حذف کردن ازترس قطع یارانه انصراف دادم
 • مرضیه اسدیان IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
  1 0
  آخه چرا این قدر دروغ میگین به خدا اگه ما اون قدر که شما گفتین پول داریم سر و کار شما به خدا واگذار میکنیم
 • حسینعلی IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  0 0
  چرا به ما که از قشر ضعیف جامعه هستیم ندادند
 • عبدالرسول صادقی IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  بنده کارگر هستم با اینکه لیسانس مدیریت دارم فاقد شغل ثابت و همچنین بیمه میباشم چشم به راه معیشت کرونایی بودیم که متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح برام هیچ مبلغی واریز نشد چطور میتونیم درخانه بمانیم با دو میلیون قسط عقب مانده وام تسهیلات ازدواجی که تو این شرایط هیچ کمکی از طرف دولت نمیشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس