آرم ارتش

معاون اجرایی ارتش گفت: نیروی هوایی نیز تاکنون بیش از ۱۰۵ تُن از کمک‌های امدادی مردم، هلال احمر و ارتش را به مناطق سیل زده رسانده است.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر محمودی با بیان اینکه از همان ابتدای بارش‌های سیل آسا در مناطق جنوب شرق کشور، یکان‌های ارتش از نیروهای زمینی، هوایی و دریایی امکانات خود را پای کار آورده و به کمک و امدادرسانی به مردم این مناطق پرداختند، افزود: منطقه سوم نیروی دریایی ارتش، پایگاه چهاردهم شکاری نیروی هوایی، تیپ‌های ۲۸۸ و ۱۸۸ نیروی زمینی و دیگر یکان‌های آجا در منطقه، از یکان‌هایی هستند که به محض وقوع سیل در مناطق جنوب شرق کشور، حضور پیدا کرده و به امدادرسانی پرداختند.

بیشتر بخوانید:

تشریح اقدامات سپاه در امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب شرق

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۶ فروند بالگرد را از پایگاه‌های هوانیروز کرمان و منطقه سوم نیروی دریایی ارتش برای امدادرسانی اعزام کرده و نیروی هوایی نیز تاکنون بیش از ۱۰۵ تُن از کمک‌های امدادی مردم، هلال احمر و ارتش را به مناطق سیل زده رسانده است، از ایجاد پل هوایی بین پایگاه هوایی شهید لشگری مهرآباد و پایگاه چهاردهم شکاری برای انتقال لوازم مورد نیاز مناطق سیل زده خبر داد و افزود: هواپیماهای ۷۴۷ نیروی هوایی با انتقال وسایل زیستی، مواد غذایی اولیه، وسایل گرمایشی، چادر، پتو و. توانسته اند اقدامات خوبی در امدادرسانی به مناطق سیل زده انجام بدهند.

معاون اجرایی ارتش همچنین به انجام امور پزشکی و فوریت‌های درمانی به مردم سیل‌زده اشاره کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق سیل‌زده کرده است، بیماران و حادثه دیدگان این مناطق را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایگاه دریایی کنارک و پایگاه چهاردهم شکاری پذیرا بوده و گروه‌های بهداشتی و درمانی را به روستاها و مناطق سیل زده اعزام کرده است.

امیر سرتیپ محمودی در پایان گفت: حضور ارتش در مناطق سیل زده جنوب شرق کشور و امدادرسانی به مردم این مناطق کماکان ادامه دارد و یکان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه امدادرسانی به سیل زدگان هستند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس