اشپیگل

هفته‌نامه اشپیگل نوشت: در پی قتل (ترور) قاسم سلیمانی، متحدان سنتی آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فاصله می‌گیرند.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

ژنرال آهارون زیوی فرکاش، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی اسرائیل به اشپیگل گفت: «ایرانیان حداقل با منطق عمل می‌کنند، اما در مورد ترامپ نمی‌توان گفت که او با محاسبات منطقی روشنی عمل می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

معاون ترامپ از ترور سردار سلیمانی دفاع کرد

پاسخ موشکی ایران چطور نظم بین‌الملل را به چالش کشید؟

اهود باراک، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل گفت: اسرائیل از سالیان پیش قاسم سلیمانی را زیر نظر داشت و فعالیت‌های او را رصد می‌کرد، اما به‌علت احتمال یک جنگ غیرقابل کنترل با ایران از کشتن فرمانده سپاه قدس خودداری نمود.

باراک در مورد قابل اطمینان بودن شخص ترامپ تردید نشان داده و گفته است: «بسیاری از تصمیمات ترامپ برای اسرائیل خوب بوده اما تصمیماتش غیرقابل پیش‌بینی است. ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم که آمریکا تحت هر شرایطی در کنار ما خواهد ایستاد.»

هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در ادامه نوشت: سیاست‌های راهبردی ترامپ نسبت به ایران در داخل ایالت متحده آمریکا نیز منتقدانی دارد. داگلاس سلیمان سفیر سابق آمریکا در عراق از استراتژی ترامپ در قبال ایران انتقاد کرده  و گفته است که گمان نمی‌کند رئیس‌جمهور دقیقا در مورد پیامدهای گسترده تصمیمات خود باخبر باشد و توجه کافی داشته باشد که اقدامات او چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد. سفیر سابق آمریکا در عراق تاکید کرد ترامپ استراتژی مشخصی نسبت به ایران ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس