روحانی

رئیس جمهور گفت: امروز تصمیم گرفتیم کمیسیون مشترک دو کشور به صورت منظم و سالانه تشکیل شود و همچنین تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت آمد مقامات سیاسی و اقتصادی بیشتر شود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز در نشست خبری مشترک با  شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر گفت: برای همه روشن است که روابط دو کشور برادر، روابط تاریخی است و در گذشته همواره حسن همجواری و دوستی برقرار بوده است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر بعد از آن که برخی از کشورها حصر و تحریمی را علیه قطر به وجود آوردند ایران به وظایف همسایگی و دوستی و تاریخی خودش عمل کرد و در کنار قطر بود و در آینده هم کنار قطر خواهد ماند. 

ببینید:

روحانی با تاکید بر اینکه در مذاکرات امروز تصمیمات مهمی را برای گسترش روابط دو کشور برداشتیم گفت: ما روابط سیاسی خوبی داریم و در زمینه‌های اقتصادی تجاری علمی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیار خوبی را داریم. در چند ماه آینده کمیسیون مشترک بین دو کشور تشکیل خواهد شد و امیدواریم در کنار تشکیل کمیسیون مشترک، همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری و فناوری بین دو کشور در همه زمینه ها ایجاد شود.

وی گفت: امروز تصمیم گرفتیم کمیسیون مشترک  دو کشور به صورت منظم و سالانه تشکیل شود و همچنین تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت آمد مقامات سیاسی و اقتصادی بیشتر شود و بتوانیم از همه ظرفیت‌های آن به نفع دو ملت استفاده کنیم. 

رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به اهمیت امنیت منطقه و به ویژه راه های آبی در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان تصمیم گرفتیم که رایزنی‌ها و همکاری‌های بیشتری را برای امنیت کل منطقه داشته باشیم برای این سفر و حضور امیر قطر و همراهانشان در ایران اهمیت قائل هستیم و امیدواریم شاهد مناسبات وسیع تری بین دو کشور و باشیم

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: امیدوارم این سفر تاثیر بسیار مفیدی برای دو کشور داشته باشد و از حضور ایشان در تهران سپاسگزاری می کنم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس