سلیمی نمین

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر ابعاد شخصیت فداکار، ایثارگر و صلح‌طلب سردار سلیمانی را تبیین کنیم، تنفر جدی نسبت به آمریکایی ها در میان ملت‌ها افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق،  عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی، اظهار داشت: ما با شخصیتی مواجه هستیم که برای ملت ایران اسوه است و پیش از شهادتش به دلیل صداقت و ایثارگری برای ملت ایران و ملت‌های مسلمان دارای جایگاه بسیار وسیعی در میان افکار عمومی بود و این نوع شهادت بر جایگاه ایشان بسیار افزود.

وی ادامه داد: اولین چیزی که جفا به این شهید بزرگوار خواهد بود این است که از ایشان استفاده‌های شخصی و گروهی کنیم؛ باید مراقبت جدی داشته باشیم تا شخصیتی که برای همه گرایش‌ها و سلائق اسوه است، دستخوش تمایلات گروهی نشود.

بیشتر بخوانید:

ساده زیستی در خانه سردار سلیمانی موج می‌زند +عکس

این کارشناس مسائل سیاسی درباره انتقامی که می‌توان از دشمنان در قبال خون این شهید بزرگوار گرفت، تصریح کرد:‌ تبیین ابعاد مختلف شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی در میان افکار عمومی، خود به نوعی انتقام خاص است و هر اندازه بتوانیم ابعاد این شخصیت را برای ملت و سایر ملت‌ها روشن کنیم، دشمن دچار مشکل می‌شود، منتها تاثیر این انتقام‌گیری از طریق ملت‌ها و افکار عمومی شگرف‌تر خواهد بود.

وی بیان کرد:‌ سردار سلیمانی شخصیتی بود که جنایتکاران را محدود و صلح طلبی را دنبال می‌کرد. اگر امروز او شخصیت جهانی است،‌ زیرا صلح را برای ملت‌ها به ارمغان آورد و همواره خود را در مسیر انتقام گیری جنایتکار و مولدان داعش قرار داد. اگر این ایثار و فدارکاری را تبیین کنیم، تنفر جدی نسبت به آمریکایی ها در میان ملت‌ها افزایش خواهد یافت؛ این نوع انتقام‌گیری به مراتب بالاتر از موشک زدن است.

سلیمی نمین اظهار داشت:‌ ما باید این بعد از شخصیت شهید سلیمانی را برای ملت‌ها تببین کنیم که او چگونه فداکارانه و ایثارگرانه در مسیر صلح و امنیت ملت‌ها حرکت کرد و اگر او این فداکاری را نمی‌داشت، ملت ها با چه مشکلاتی از طریق فتنه آمریکایی‌ها روبرو بودند.

وی بیان کرد:‌ باید تبیین شخصیت شهید قاسم سلیمانی را  در اولویت قرار دهیم و برای دیگران روشن کنیم که او چه سیاست‌هایی را دنبال می‌کرد. همچنین باید این موضوع روشن شود که این شخصیت انقلابی چه تأثیراتی در حوزه بین الملل داشت. این موضوع متأسفانه چندان در داخل قابل فهم و درک نبود و بعضا انتقاداتی به او وارد می‌شد و حالا می‌فهمیم که شهید سلیمانی نگاهش به مسائل چگونه بود و از این نگاه باید درس بگیریم و این نگاه را ترویج دهیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:‌ ما بیش از هر زمان باید نگاه بین المللی خود را نسبت به انقلاب اسلامی تقویت کنیم و از محدودنگری در مسائل داخلی بپرهیزیم؛ چراکه محدودنگری بر دعواهای داخلی دامن می‌زند. ما باید ابعاد مختلف انقلاب اسلامی را تقویت و به تبیین آن بپردازیم؛ چراکه دشمن همیشه نگران این مسأله بوده و این نگاه متعلق به شهید قاسم سلیمانی است.

وی بیان کرد: علاوه بر اینکه شهید قاسم سلیمانی برای‌مان یک اسوه بوده همزمان شخصیت بین‌المللی است و باید از این شخصیت مراقبت کنیم و به ترویج این الگو بپردازیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 1
  • محمدرضا کیانفر IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
    0 0
    سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه دفاع گفت: در انتظار انتقامی سخت باشید شیرینی کام‌تان را تلخ خواهیم کرد. آقای وحیدی، گفتا که که‌را کشتی تا کشته شدی زار تا باز که اورا بکشد آن‌که تورا کشت؟ سرور گرامی، تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم: 1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی، 2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی، با تشکر از توجه شما،

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس