کد خبر 1022678
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
زیباکلام

روحانی که ناگهان از آسمان نیفتاده، همینی هست که بوده. گیریم که امثال زیباکلام، سال 92 روحانی را نمی شناخته اند؛ سال 96 هم او را نشناخته بودند که در ستاد انتخاباتی وی فعال بودند؟!

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت:

 آقای زیباکلام گفته " دعا کنیم خداوند، روحانی را از تندروها نگیرد. لقب«گلگیر» رابه آقای روحانی اعطاء نمایم چون همه گِل و لایِ سیاست‌ها و تصمیمات نادرست بخش‌هایِ دیگر به ایشان پرتاب می‌شود. خداوند ایشان را برای نظام حفظ کند تا کماکان همه مصیبت‌هابرسرش ریخته شود".

به سبک استدلال زیباکلام باید پرسید او و دیگر حامیان روحانی، دعا می کنند خداوند روحانی را از آنها بگیرد تا پاسخگوی عملکرد وی نباشند؛ یا بر عکس، خداوند روحانی را از غربگراها نگیرد که راحت بتوانند همه دروغ و فریب ها و ناکارآمدی ها را گردن او بیندازند؟

روحانی که ناگهان از آسمان نیفتاده، همینی هست که بوده. گیریم که امثال زیباکلام، سال 92 روحانی را نمی شناخته اند؛ سال 96 هم او را نشناخته بودند که در ستاد انتخاباتی وی فعال بودند؟!

ثالثا اگر روحانی گلگیراست، زیباکلام به طریق اولی گلگیر در گلگیر است که از رای به روحانی حمایت کرده؛ همان گونه که طیف متبوع وی با این حساب، به واسطه حمایت از امثال هاشمی و خاتمی، سرگرم گلگیری بوده اند!

معتقدم با وجود انگیزه ناسالم و فریبکارانه امثال زیباکلام، رفتار آنها در طول این سالها به علل مختلف عملا در سبد نظام ریخته است؛ ولو قصد خلاف آن را داشته اند.

اما آن انگیزه ناسالم چیست؟ زیباکلام 12 خرداد 92 در توجیه حمایت از مرحوم هاشمی به روزنامه بهار گفت "هاشمی به اپوزیسیون تبدیل می شود، حاکمیت هم این را می بیند و می گوید آشیخ اکبر باید تکلیفت را معلوم کنی؛ از شما بهره برداری می کنند و هل می دهند تا چهره ای بسازند که در مقابل نظام قرار بگیری. نهضت آزادی و سازمان مجاهدین انقلاب پشت سر کسی می روند که شنل اپوزیسیون به تن کند.

زیباکلام افزوده بود "مهم نیست هاشمی چه می کند. او یا می تواند پا به پای ما باشد یا نه. اگر حذف شد هیچ اتفاقی نمی افتد، اپوزیسیون یک شخصیت دیگر را درون نظام پیدا می کند".

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 7
 • بابک IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  86 2
  حرف های این غربزده ی پررو بعد از این همه خرابی و ویرانی که به کشور وارد کرده اند مصداق اون ضرب المثله که گفت :درست است که توی خ... افتاده ام ولی از بگی که نیفتاده ام !!!!
  • حمید IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
   0 0
   دلم برای دکتر زیبا کلام میسوزه که یه عامی بیسواد ایشونو این طور خطاب می کنه.
  • سید IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
   16 0
   هرکس در بلاهت زیباکلام تردید دارد در حماقت خودش یقین داشته باشد!
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  41 1
  :))))))))) پس چرا اینقد بهش فشار میارین که استعفا بده جناب زیبا کلام ( ای خدا این چه اسمیه اخه!!؟ ) ، خبریه؟ برجامیون بهتون گفتن استعفا بده که پازل عراق و لبنان رو تکمیل کنین؟
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  2 0
  زیبا کلام ارزش پاسخگویی ندارد... ولش کنید
 • عماد IR ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
  3 1
  واقعا در صدق گفتار آقای زیباکلام شک دارم و نمیتوانم مواضعشون رو صادقانه بدونم
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
  6 0
  شکم تو سیرکرده ملت را به فقرانداخته حال نه تندرو می شناسیم و نه غیرتندروشماخودتان ای کاش مثل شهید رجایی بودیدهیچکداماز شماها حتی کابینه دولت و...راه علی را یاد نگرفته ایدفقط راه شناختن رفیق
 • احمد IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
  2 0
  روحانی گلگیر نظام نیست جاده خاکی وپر از موانع و سنگلاخ دربرابرنظام است
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
  2 0
  خداوند به این اقا یک دهان بسته عطا کند که اینهمه چرت نگوید
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  0 0
  ما نفهمیدیم پول که زشت کلام برای زلزله زدها جمع کرده بود چه شد؟.........

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس