امیر سیاری: نمی‌توان برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور روی مزدور حساب کرد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: رزمنده‌ای که ایمان و اعتقادش ضعیف باشد مزدور است و نمی‌توان برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور روی مزدور حساب کرد.

به گزارش مشرق، امیر دریادار « حبیب‌الله سیاری» در حاشیه همایش ملی تعالی معنوی و فرهنگ دفاعی که امروز دوشنبه ۲ دی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: معنویت یکی از اصلی‌ترین محورهای فرهنگ دفاعی است که نقشی اساسی در ارتقای توان رزم دارد.

بیشتر بخوانید:


وی با بیان اینکه هر یک از کارکنان نیروهای مسلح باید دارای شاخص‌هایی از جمله ایمان، علم، مهارت و آمادگی جسمانی باشد و در این میان نقش معنویت اصلی‌ترین نقش است، گفت: اگر یک نظامی از نظر علم و دانش نظامی، آمادگی جسمانی و مهارت در سطح بالایی قرار داشته باشد، اما به لحاظ معنویت و اعتقاد در سطح پایینی باشد، هیچ‌گاه نخواهد توانست مهارت و دانش خود را پای کار بیاورد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه اعتقاد و ایمان باعث می‌شود که یک رزمنده همه داشته‌های خود را پای کار بیاورد، عنوان کرد: مزدور کسی است که در قبال پولی که دریافت می‌کند شرح وظایفی که برای او تعریف شده را انجام می‌دهد، اما او این شرح وظایف را تا جایی انجام می‌دهد که جانش تهدید نشود؛ اگر گلوله‌ای به سمتش شلیک شود، به دلیل اعتقادی که ندارد حتما جا خالی می‌دهد.

امیر سیاری اضافه کرد: رزمنده‌ای که ایمان و اعتقادش ضعیف باشد مزدور است و نمی‌توان برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور روی مزدور حساب کرد.
وی در پایان با بیان اینکه امروز ارتش ما یک ارتش معنویت‌محور است، گفت: امروز همه قوانین و مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارزش‌های انقلاب و دین گرفته شده و میزان توجه به ایمان و اعتقاد در ارتش بسیار بالاست.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس