کد خبر 1022476
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۵
اعدام نمایه

مرد میانسال که ۱۰ سال قبل برادرزنش را به قتل رسانده بود با رضایت بی‌قید و شرط مادرزنش از پای چوبه دار به زندگی برگشت.

به گزارش مشرق، این زن میانسال در لحظه بخشش دامادش گفت: «برای رضای خدا و به‌خاطر نوه و دخترم از قصاص این مرد می‌گذرم.» به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ۶ آذر سال ۸۸ مرگ مرد جوانی در یکی از خیابان‌های پایتخت به پلیس اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر بلافاصله بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند.

بیشتر بخوانید:

زن جوان: آرایشگر ناشی روزگارم را سیاه کرد

با ورود مأموران به محل آن‌ها با جسد مرد جوانی به‌نام صالح مواجه شدند که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

در همان صحنه جنایت و با بررسی‌هایی که صورت گرفت مشخص شد عامل این جنایت، داماد خانواده به‌نام حسن است. متهم در ابتدا گفت: صالح خودزنی کرد. او از دست من عصبانی بود و همین موضوع هم باعث درگیری بین ما شد، اما او خودش را زد و قتل کار من نیست.

اما باتوجه به مدارک به‌دست آمده در صحنه جنایت، چند روز بعد حسن به قتل اعتراف کرد و گفت: فرزندم یک روز قبل از این حادثه به دنیا آمد. روز حادثه نیز من به بیمارستان رفتم تا کارهای ترخیص همسر و فرزندم را انجام دهم وقتی او را به خانه آوردم درد داشت و بی‌تابی می‌کرد. به او گفتم دکترش گفته دردها طبیعی است و باید تحمل کند، اما او خیلی بی‌تابی می‌کرد، من هم از او خواستم جلوی مادر و برادرش آنقدر ناله نکند. برادرش صالح در اتاق بغلی نشسته بود. او خیلی از این حرف من ناراحت شد و گفت تو حق نداری بر سر خواهرم فریاد بزنی. همین مسأله باعث درگیری بین من و صالح شد. به او گفتم حق دارم با همسرم هر طور بخواهم حرف بزنم. من و صالح با هم درگیر شدیم و او از پشت مرا گرفت و چند ضربه به من زد.

حسن گفت: صالح از جیبش چاقویی بیرون آورد که من را بترساند، بعد با دست چند ضربه به من زد که به کابینت‌های آشپزخانه برخورد کردم. سبد ظرف‌ها روی زمین ریخت و یک چاقو از داخل آن بیرون افتاد و این جنایت رقم خورد. با اعتراف متهم به قتل، او به بازسازی صحنه جنایت پرداخت. با تکمیل تحقیقات و باتوجه به درخواست اولیای دم برای قصاص مرد جوان، پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

متهم روز ۱۵ آبان سال ۸۹ در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد. با تأیید حکم از سوی دیوان عالی کشور، شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص شروع شد. تا اینکه سحرگاه چهارشنبه گذشته حسن برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت و طناب دار نیز به گردنش افتاد، اما مادر صالح که تنها اولیای دم پرونده بود در آخرین لحظه مانع اجرای حکم شد و گفت به خاطر رضای خدا و زندگی دختر و نوه ام، از قصاص دامادم گذشت کردم. بدین ترتیب طناب دار از گردن حسن باز شد و وی به زندگی برگشت.

منبع:روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  23 1
  متهم روز ۱۵ آبان سال ۸۹ در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد. با تأیید حکم از سوی دیوان عالی کشور، شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص شروع شد. تا اینکه سحرگاه چهارشنبه گذشته حسن برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت... یعنی انقدر مراحل محاکمه طولانیه؟!
 • IR ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  8 6
  باید میکشتینش..... اینبار با صدای بلندتری داد خواهد زد
 • Aa IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  12 3
  قاتلان زیادتر می شوند چون خیال آنها راحت است قتل زمان قصاص طولانی یا وارث اصلی میمیرد یا سرد شده رضایت می دهد بد بخت مقتول که بازیچه قاضی و.....شده
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  10 1
  مسخره
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  6 3
  نباید رضایت میداد،چون قاتلین به امید بخشش تا پای چوب دار دست به همه کار میزنن
 • رضا IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  5 1
  من متوجه نمیشم روی چه حسابی ده سال نگه میدارن بعد ازده سال حکم اجرا شه ولی برای خیلی ها اینجوری نیست همون سال اول قتل حکم اجرا میکنن مملکته دیگه؟
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  2 0
  متاءسفانه جرم وجنایت خیلی زیادشده-چقدر خوب است انسان بتواند موقع عصبانیت خشم خودش کنترل کند وهمان لحظه به عواقب کار بیندیشد،که حادثه خبرنمی کند!!حالا این مادر بزرگواری کردند وبخشیدن،امیدواریم که با ندامت وپشیمانی واستخفاربه درگاه خداوند،تا میتوانند تاروزی که درقید حیات هستند به این خانواده محبت کنند وابراز پشیمانی تاشاید بتوانند مرهمی باشند برزخمی که بر جیگر سوخته ی این مادر گذاشتن-انشاالله خداوتد هم ببخشند ودرراه خیر کوشا باشید-انشاالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس