صد‌ها کودک قربانی آزار جنسی مقامات کاتولیک

یک تحقیق نشان می‎دهد که صدها کودک از سوی مقام‎های کلیسای کاتولیک طی یک دهه مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفتند.

به گزارش مشرق، نتایج یک تحقیق داخلی در سازمان کشیش‌های کاتولیک نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته ۳۳ کشیش، صدها کودک را مورد آزار و سوء استفاده جنسی قرار دادند.

یک سوم از کودکانی که قربانی سوء استفاده جنسی در کلیساهای کاتولیک شدند همچنین از سوی رئیس سابق موسسه لژیون مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

سازمان لژیون شمار کودکان قربانی سوء استفاده جنسی را طی این مدت ۱۷۵ کودک اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:


لژیون این آمار را به تازگی و همزمان با روزی که پاپ فرانسیس استعفای بزرگ‌ترین حامی این سازمان در واتیکان را پذیرفت، منتشر کرده است.
وزیر سنت جان پاول دوم، سال‌ها بود که کلیسای واتیکان را از انجام تحقیق درباره سوء استفاده جنسی از کودکان از سوی مقام‎های کلیسا باز می‌داشت.
بر اساس این گزارش، دو سوم از کودکانی که قربانی آزار جنسی بودند تنها از سوی یکی از مقام‎های کلیسای کاتولیک مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفتند؛ قربانیان در رده سنی ۱۱ تا ۱۶ سال بودند.

همچنین این گزارش می‎گوید که ۳۳ کشیش از هزار و ۳۵۳ کشیش در سازمان لژیون از سال ۱۹۴۱ کودکان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌دادند.

این سازمان همچنین تایید کرده که بیشتر قربانیان ممکن است اتهامات دیگری را علیه مقام‎های کلیسا مطرح کنند.

فعالیت این سازمان از چند سال پیش در پی افشاگری‌های مکرر درباره کودک آزاری کشیش‌ها در چند دهه به ویژه در آمریکا، شیلی و آلمان زیر سوال رفته است.

سازمان کشیش‌های کاتولیک تنها اسامی چهار کشیش آمریکایی را منتشر کرده و گفته است که ملاحظات اخلاقی و حقوقی مانع از شناسایی سایر مقام‎های کلیسا شده است.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha