1

روسیه و چین جمعه شب قطعنامه ارسال کمک‌ به سوریه بدون مجوز دولت مرکزی را وتو کرده و آن را نقض کننده حق حاکمیت این کشور توصیف کردند.

به گزارش مشرق، روسیه و چین جمعه شب قطعنامه‌ای را که به دنبتال ارسال کمک‌های انسانی به سوریه بدون اجازه دولت مرکزی بود را وتو کردند.

بر اساس متن این قطعنامه، کمک‌ها از دو نقطه در مرز ترکیه و یک نقطه در مرز عراق بدون نظارت و مجوز دولت سوریه وارد این کشور شود.

بیشتر بخوانید:

توافق ایران و روسیه برای ادامه گفت‌وگوها درباره سوریه

روسیه و چین اعلام کردند که این قطعنامه سوء استفاده از اوضاع انسانی در سوریه بوده و نقض حق حاکمیت این کشور به شمار می‌آید.

روسیه در حالی این قطعنامه را وتو می‌کنند که نظامیان این کشور که با مجوز دولت مرکزی در سوریه حضور دارند اولین بخش از کمک‌های بشردوستانه را به شهروندان شهر «الطبقه» در رقه سوریه که پایتخت گروه تروریستی داعش به شمار می‌آمد، تحویل دادند.

بر اساس گزارش مرکز آشتی روسیه در سوریه، این کمک‌ها شامل ۱۰۰۰ سبدغذایی به وزن حدودی ۵ تن بوده که میان ساکنان شهر الطبقه توزیع گردید.

شهر الطبقه پیش از آغاز جنگ حدود ۱۰۰ هزار ساکن داشت اما در حال حاضر حدود ۴۵ هزار نفر در این شهر سکونت دارند.

این شهر در پی حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به صورت گسترده‌ای ویران گردید و همچنان ده‌ها تروریست در برخی از بخش‌های این شهر پنهان هستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس