امیر حاتمی نمایه

امیر حاتمی گفت:‌ در حوزه هوایی نیز به توفیقات زیادی رسیده‌ایم و برنامه‌های دیگری در این حوزه داریم که دشمنان را شگفت زده خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع با حضور در دانشگاه دریایی امام خمینی نوشهر با اظهار اینکه در کشوری دارای موقعیت راهبردی و گذرگاهی به سر می بریم گفت: واقع شدن در کنار تنگه مهم هرمز، سواحل خلیج فارس، دریای عمان، جزایر مهم خلیج فارس موقعیتی را ایجاد می‌کند که فی نفسه فرصت یا تهدید نیست اما موقعیت چالشی است و می‌تواند تهدید یا فرصت باشد.

وی افزود: اینکه موقعیت جغرافیایی کشور تهدید یا فرصت باشد به ما بستگی دارد و اتفاقاتی در دهه‌ها و قرن اخیر رخ داده که موقعیت را حساس کرده است و توجه قدرت‌های جهانی را بیشتر به این موقعیت جلب کرده است.

وی ادامه داد: اکتشاف انرژی و نیازی که جهان به انرژی دارد به حساسیت موقعیت اضافه کرده است و در کنار آن وقوع انقلاب اسلامی، حساسیت مضاعفی را نیز ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

مطابق قانون چند درصد بودجه باید صرف بنیه دفاعی شود؟

امیر حاتمی ادامه داد: راه حل مسئله و تبدیل به این فرصت تنها یک راه دارد و آن این است که دارای قدرت باشیم و در غیر این صورت نمی‌توانیم براین چالش فائق آییم و اگر می‌خواهیم مستقل باشیم و از فرصت‌های خدادادی موقعیت استفاده کنیم باید دارای قدرت باشیم.

وی رسیدن به قدرت راهبردی را به عنوان یک هدف برشمرد و گفت: قدرت موشکی، هوایی و دریایی از مؤلفه‌های مهم به شمار می‌رود.

امیر حاتمی گفت: در دوران دفاع مقدس بیشتر به این مسئله واقف شدیم که قدرت باید درونی باشد و با وابستگی نمی‌توان به پاسخ نیازها دست یافت زیرا امروز سیاست حداکثری دشمن بر این است که هرچیزی که دست ما نباشد را قطع کند.

وزیر دفاع یادآور شد: استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی متکی به توان درونی سیاست اصلی کشور است . در قدرت موشکی خار چشم دشمنان هستیم و دشمنان تأثیرگذاری این قدرت را پذیرفته است و می‌گویند ما می‌خواهیم با شما حرف زنیم و دشمنان بداند اگر اشتباه کند پاسخی غیرقابل تصور دریافت می‌کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اظهار اینکه در حوزه هوایی نیز به توفیقات زیادی رسیده‌ایم گفت: امسال یک هواپیمای تمام طراحی ایرانی به نام یاسین را رونمایی کردیم و برنامه‌های دیگری در این حوزه  داریم که دشمنان را شگفت زده خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حوزه دریایی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است و دریا در تبدیل چالش به فرصت بسیار حائز اهمیت است و برنامه مفصلی برای حوزه دریایی داریم و در حوزه زیردریایی کارهای خوبی صورت می‌گیرد.

امیر حاتمی با اشاره به الحاق ناو فاتح و شناورهای مختلف با تجهیزات کامل ایرانی به حوزه دریایی تصریح کرد: در مسیری قرار داریم که تمامی تجهیزات نیروهای دریایی و نظامی ایران را در داخل تأمین و تولید می‌کنیم و برنامه‌های مفصلی برای تولید شناورها و زیردریایی سنگین‌تر داریم.

وزیر دفاع ادامه داد: وقتی بخواهیم با دیگران حرف بزنیم اگر تجهیزات مناسب و قوی داشته باشیم بهتر می‌توانیم حرف بزنیم و استحکام ساخت درونی راهبرد اصلی به شمار می‌رود.

امیر حاتمی نیروی انسانی و منابع انسانی را در حوزه نیروی دریایی مهم دانست و گفت: با هوشمندی و درایت حضرت امام راحل و فرماندهی مقام معظم رهبری، به خوبی و به درستی، دانشگاه دریایی و نیروهای مسلح پایه گذاری شد و امروز تمامی فرماندهان ارتش دانش آموخته دانشگاه‌های نیروهای مسلح هستند.

وی درباره افق روشن آینده نیز گفت: اگر راهی را انتخاب کردیم به درستی پیش رویم، راهمان کاملاً روشن است و بخش‌های اطلاعاتی آمریکایی‌ها به سران آن کشور می‌گویند که روز به روز ایران آسیب ناپذیرتر می‌شود و امروز ایران اسلامی از نظر نظامی در نقطه اطمینان بخشی قرار دارد.

وزیر دفاع با عنوان اینکه آسیب پذیرهای مالی و اقتصادی کشور نیز بسیار سریع رفع می‌شود گفت: مطمئن هستم که ظرف دو تا سه سال آینده هیچ نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت و مسائل مربوط به مباحث مالی نیز بسیار زود در دنیا و کشور حل خواهد شدو چند سال آینده کشوری مستحکم‌تر و آسیب ناپذیرتر خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  44 1
  به شدت منتظریم
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
   15 20
   مشرق این نوشته به شدت منتظریم رو خودت نوشتی مطمئنم
  • IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   6 0
   منتظرم با شدت شدت
  • IR ۰۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   8 1
   مهم ترین خواسته مردم ساخت هواپیمای ترابری و مسافربری است. امیدواریم به این موضوع متمرکز شوید. موشک و پهبادهای ایران بازدارندگی لازم را ایجاد کرده است و ترابری اولویت کشور است تا دشمنان کشور از نیاز کشور سو استفاده نکنند
  • ناشناس IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   6 1
   ساخت هواپیمایی ترابری و مسافربری نیاز به بودجه داره که دولت تامین نمیکنه.
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  29 0
  خداقوت
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  13 0
  خداراشکر خسته نباشید خدایا مرزداران مسلمین رامحافظت کن
  • همایون IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   15 0
   خدایا مرزداران مردم موءمن را حفظ کن ، مسلمان و مسیحی و یهودی و زرتشتی کنار همیم عزیزم.
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  29 13
  قاطر313 رو سریع رونمایی کنین که خسته شدیم
  • حامد IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   7 3
   ابلفض قاهر 313 بود اون قاطر نبود
  • IR ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   15 2
   شما قبلا رونمایی شدی
 • علی خدایی BG ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  16 0
  باید هر نوع تکنولوژی بسازیم برای عزت و شرف و حیثیت و ناموس کشور و البته حفظ تامین امنیت دفاعی قدرتی کشور در مقابل درنده های وحشی بیگانگان که اگر به یک کشور ضعیف حمله کنند تجاوز کنند مطمعنن ملت اون کشور را هم تجاوز میکنند خدا قوت به تمامی نیرو های مسلح ایران بزرگ با علی
 • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  7 0
  مثلما خیلی چیز ها رو میدونه در زمینه قدرت هوایی ولی بازگو نمی کنه . رونمایی یاسین فقط یک دست گرمی خیلی ساده است چیزای اصلی گفته نمیشه
 • IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  3 4
  هرچقدر هم کارتون درست باشه سورپرایزتون به سورپرایز وزیر جوان نمیرسه خخخخخخ
 • محسن نوروزی IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  2 0
  باید وزارت دفاع با قدرتی که دارد وارد میدان خودرو سازی ما شود تا شاهد رشد کیفی خودروهای وطنی باشیم ... به امید انروز ...
 • نبی GB ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  4 0
  سلام . آقا قاهر چی شد خسته شدیم ازبس انتظار کشیدیم
 • محمد شریف نژاد IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  2 0
  خدا قوت سردار ان عزیز

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس