سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برخی فکر می کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت تر به نتیجه می رسیم، گفت: ساده ترین مسیر مقاومت است زیرا مسیر مقاومت مسیر نزول قدرت های الهی است.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه علاقه‌مند بودیم چنین مجموعه هایی وجود داشته باشد تا برای شکوفایی استعدادهای جوانان پیشگام باشد، گفت: امروز قدرت و وسعت کشورها با شاخص‌های ظاهری و مادی که درتعاریف سنتی ارزشیابی می شود اندازه گیری نمی شود. شاید امروز وسعت جغرافیایی و گستردگی جمعیت معیار مناسبی برای نشان دادن قدرت یک کشور نباشد.

بیشتر بخوانید:

عکس/ حضور سرلشکر سلامی در نمایشگاه پیشگامان گام دوم انقلاب

سرلشکر سلامی: تعهد داده‌ایم کشور را در همه زمینه‌ها از بیگانگان بی‌نیاز کنیم

** دشمن از فرمول مواجه کردن ما با مسائل متعدد استفاده می‌کند

وی افزود: مساحت های ذهنی و قلمرو وسعت ذهن ها تعیین کننده قلمرو تاثیر و بزرگی یک‌ کشور است. اگر بخواهیم قدرت ملی را تعریف کنیم برترین عنصر قدرت ملی ذهن ها و قدرت حل مسائل است. دشمنان ما هم برای اینکه آرزوهایشان را محقق کنند از فرمول مواجه کردن ما با مسائل متعدد استفاده می کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه نبرد امروز بر سرتوانایی حل مشکل و ناکارآمد سازی یک مدل است، تصریح کرد: اگر مدل ها کار آمد بشوند قدرت تکثیر و امتداد دهی پیدا می کنند. وقتی نظام ما به یک مدل موفق تبدیل می شود میدان تاثیر پیدا می‌کند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. 

** تحریم برای ناتوان کردن ما در حل مشکلات‌مان است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما نباید در مسیر مشکلات بمانیم و باید قادر به حل مشکلات خودمان باشیم، تاکید کرد: تحریم برای ناتوان کردن ما در حل مشکلاتمان است و اگر نتوانیم مشکلات را حل کنیم باید به دشمنمتمایل شویم.

وی اظهار داشت: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود و یا باید وابسته و ذلیل بود و راه سومی وجود ندارد. برای بدست آوردن استقلال کامل هیچ چیز جز قوی شدن راهگشا نیست و قدرت امروز در علم و فناوری نهفته است.

** تعامل با دشمن سخت‌ترین و مقاومت ساده‌ترین مسیر است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما مسیر استقلال و ایستادگی را انتخاب کردیم، گفت: برخی فکر می کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت تر به نتیجه می رسیم در حالی که این سخت ترین راهی است که یک ملت می تواند انتخاب کند. اما ساده ترین مسیر مقاومت است زیرا مسیر مقاومت مسیر نزول قدرت های الهی است.  ضمن اینکه در مسیر تعامل با دشمن ما بخشی از قدرتمان را از دست می دهیم و به دیگران متکی می شویم. اگر یک جامعه گرفتار در اراده دیگران باشد ذلیل و وابسته است و تحرکات فیزیکی آن در اختیار دیگران است و ما نمی خواهیم چنین جامعه ای داشته باشیم. 

سردار سلامی افزود: هرجا ما از لحاظ روحی و روانی از دشمن جدا شدیم و تصمیم گرفتیم مستقل عمل کنیم موفق شدیم. کسانیکه اعتماد به نفس ‌توکل بر خداوند را روبروی خودشان می گذارند می توانند مسایل را حل کنند و اگر ما در علم ‌ فناوری به پیشرفت برسیم مسائلمان خیلی راحت حل می شود.

** اقتدار علمی، اقتدار دفاعی می‌آورد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هویت هر کشوری بازدارندگی ترین قدرت آن کشور است، عنوان کرد: اقتدار علمی اقتدار دفاعی می آورد و یک کشور پیشرفته به دلیل پیشرفته بودن امن و محترم است. ما اگر تنها به سعادت فردی خودمان فکر کنیم با ثروت این ملت علم آموزی می کنیم و بعد می رویم با دشمن کار می کنیم که او بر ما مسلط شود. اگر به کشور مان می اندیشیم یک مسلمان واقعی هستیم و اگر به اسلام می اندیشیم یک وطن دوست هستیم لذا امروز اسلام و ایران یک هویت واحد هستند. 

وی ادامه داد: این کشور در حال ساخته شدن است و دشمنان ما هم مسیر زوال را طی می کنند دلیل آن هم این است که عقل و منطق استفاده از قدرت را ندارند. در کشور ما عقل و تدبیری که قدرت را در حداکثر آن بکار بگیرد وجود دارد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: دشمن هنوز فکر می‌کند قدرت و ثروت تنها دارایی‌های ملی یک کشور است در حالی که کشورهایی که  دارنده این قدرت ها بوده اند از هم پاشیده اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 11
 • US ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  13 15
  درود بر سردار رشید اسلام کاملا با نظر شما موافقم
  • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   4 1
   بله مردم مقاومت کنند و سختی را تحمل کنند کیفشو آقازاده ها و آقایون بکنن...
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  3 17
  سلام خدا بر سپاه پاسداران .خدا قوت .خسته نباشید.
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  4 7
  اقتدار ومقاومت راه برد موفقیت وپیشرفت است تعامل جز ذلت وتسلیم گاو شیرده بودن نیست
  • بیوک کاویانی US ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
   4 4
   درود بر شما مجاهدین راه حق.‌الحق که راه فقط همین است
  • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   2 0
   بله آقا شما دارین تو آمریکا مقاومت می کنی آفرین!!!!!!
 • شکرالله نوشادی IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  5 1
  بله باید مقاومت کرد اما با دزدان و غارتگران مبارزه کرد
 • HAMED SE ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2 0
  تشیعُ یک بار ایران را به کمک شاه اسماعیل صفوی از اضمحلال نجات داد و به یاری مردانی چون شیخ بهائی و سردارانی جون الله وردی خان به یکی از کشورهای سرآمد خود در آن زمان بدل گشت امیدوارم امروز نیز شما و دیگر عزیزان که با قلبی پاک و مملو از عشق به میهن و اسلام جان بر کف در خط مقدم جبهه مقاومت ایستاده ابد در این راه پیروز باشید. سر بلند باد ایران و ایرانی
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  0 1
  مقاومت شما یا مقاومت مردم. در ولنجک و لواسان مقاومت خیلی میچسبه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس