تیراندازی در آمریکا ترامپ خشونت در مدارس آمریکا

آسوشیتدپرس در گزارشی به موضوع مسلح کردن معلمان در مدارس آمریکا پرداخته و نوشته است وقوع تیراندازی‌های تصادفی و آموزش ندیدن معلمان برای استفاده صحیح از سلاح باعث شده تا به ناامنی‎ها دامن زده شود.

به گزارش مشرق، خشونت‌های تسلیحاتی و تیراندازی‌های جمعی و مرگباری که دامن جامعه آمریکا را گرفتار کرده باعث شده تا مقام‎های این کشور در جست‎وجوی راهی برای مقابله با این نوع از حوادث باشند.

بیشتربخوانید:

مهم‎ترین نگرانی جوانان در آمریکا

تیراندازی در شرق آمریکا +فیلم

برخی بر این باورند که شهروندان آمریکایی باید برای حفاظت از جان خود سلاح گرم حمل کنند از جمله معلمان.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ماه آوریل گفت، " تنها راه آنکه بتوانیم جلوی یک آدم بد مسلح را بگیریم آن است که آدم خوب مسلح را در مقابلش قرار بدهیم؛ چی کسی بهتر از معلمان می‌توانند از فرزندان ما محافظت کنند؟ ".

در حال حاضر ایالت‎های بسیاری به معلمان اجازه حمل سلاح در کلاس داده‎اند.

اما این در حالی است که نگاهی دقیق‌تر به این موضوع نشان می‌دهد که تیراندازی‌های غیرعمدی از سوی ماموران اجرای قانون در آمریکا که مسئولان مدارس هم در بر می‌گیرد، این تردید را به وجود می‌آورد که آیا سلاح بیشتر و مسلح کردن مجریان قانون می‌تواند امنیت بیشتر دانش آموزان را تامین کند یا خیر.

تحقیقات آسوشیتدپرس نشان می‎دهد که تیراندازی‌های تصادفی در هر سال در سازمان‌های بزرگ و کوچک اجرای قانون آمریکا رخ می‌دهد. بررسی سوابق عمومی و گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که از سال ۲۰۱۲، هزار و ۴۲۲ مورد تیراندازی ناخواسته توسط افسران در ۲۵۸ اداره رخ داده است؛ ۲۲ مورد از حوادث تیراندازی‌های ناخواسته در مدارس و یا دانشگاه‌ها به ثبت رسیده است.

طبق اعلام انجمن ملی مدارس آمریکا، حداقل ۹ ایالت آمریکا قانونی را تصویب کرده‎اند که بر اساس آن به کارمندان امکان حمل سلاح گرم در مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی را می‌دهند.
 
به گفته سخنگوی این انجمن، ۱۹ ایالت اجازه می‌دهند هر فردی که مسئولان مدارس به او مجوز می‌دهد اجازه دارد در مدارس مسلح شود.

به گفته کارشناسان، مسلح شدن معلمان در مدارس آمریکا مستلزم آموزش‌های مداوم برای استفاده صحیح معلمان و مسئولان مدارس از سلاح است، اما این در حالی است که حتی بسیاری از ماموران اجرای قانون و معلمان این آموزش را نمی‌بینند.

مدیر برنامه استفاده از سلاح گرم در مدارس آمریکا می‌گوید، "این تفکر که افراد در مدت کوتاهی می‌توانند مهارت استفاده صحیح از سلاح را کسب کنند کاملاً پوچ و بی معناست."

به گفته وی، بیشتر افرادی که با خود سلاح حمل می‌کنند که ماموران اجرای قانون هم شامل آن‌ها می‌شود زمان کافی را برای گذراندن آموزش‌های لازم برای استفاده از سلاح اختصاص نمی‌دهند تا در قبال آن مسئولیت پذیر باشند.

نتایج یک گزارش نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۲۰۰ معلم در آمریکا طبق قانون باید به سلاح گرم مسلح می‎شدند که ۸۰ درصد از آنها به شدت با این قانون مخالفت کردند.

علاوه بر آن، انجمن ملی آموزش، بزرگ‌ترین اتحادیه معلمان آمریکا، در یک نظرسنجی از هزار عضو این انجمن پرسیذه که آیا آنان تمایل به حمل سلاح در مدارس دارند یا خیر، که ۸۲ درصد پاسخ منفی دادند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس