سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت: امروز به مفهوم جدیدی در نظام قدرت جهانی به نام جهان اسلام رسیده‌ایم؛ این در حالی است که تا قبل از انقلاب اسلامی، قدرت ما در ادبیات سیاسی عالم رایج نبود.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه سیزدهمین همایش مدیران و مسئولین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) از قرارگاه به عنوان نگین سازندگی کشور نام برد و اظهار کرد: تجربه مبارزه 40 ساله ملت ایران با مستکبران عالم نشان داده است که در این جهان یا باید قوی و مستقل بود یا ذلیل و وابسته؛ یا باید اضلاع هندسه قدرت را در جهان تغییر داد یا اینکه در شاکله قدرت ساخته شده مستکبران ادغام و حذف شد.

بیشتر بخوانید:

هر حرکت دشمنان را در نطفه خفه خواهیم کرد/ ایران با صلابت به مسیر خود ادامه می‌دهد

وی با بیان اینکه اراده کرده‌ایم مستقل، مقتدر، آزاد و بی تاثیر از اراده قدرت‌های استکباری، الگویی تمام عیار از یک زندگی شرافتمندانه و پیشرفته را به وجود آوریم، گفت: ما بر اساس سفارش قرآن، اراده کرده‌ایم امتی الگو در نقطه کانونی همه توجهات باشیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان ما می‌خواهند از شکل‌گیری الگویی مستقل که به کرامت انسان و عدالت، اخلاق، معنویت، پیشرفت و رفاه می‌اندیشد جلوگیری کنند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با هدف تولید این نظام الگو شکل گرفت تا اسلام را به عرصه حیات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دفاعی جوامع مسلمان منتقل کند، به این دلیل که بدون تشکیل حکومت و ایجاد قدرت، مسلمانان در جغرافیا و تاریخ دیگران شکل می‌یابند و نمی‌توانند هویت مستقل داشته باشند.

وی افزود: امروز به مفهوم جدیدی در قدرت بین‌المللی به نام جهان اسلام دست یافته‌ایم که این واژه در ادبیات سیاسی جهان وجود نداشت، اما این حقیقت در پرتو هدایت رهبران بزرگ انقلاب یعنی امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدضله العالی) شکل یافته‌ است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان در این شرایط ساکت نمی‌نشینند، گفت: مستکبران همه عرصه‌ها را به جبهه‌های جنگ سختی علیه نظام جمهوری اسلامی تبدیل کرده‌اند تا این نظام الگو و این مدل موفق بیش از این شکل نگیرد و به سایر سرزمین‌های اسلامی منتقل نشود.

وی با اشاره به آرایش تمام عیار جنگی دشمنان در حوزه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: امروز همه عرصه‌ها به جبهه تقابل تبدیل شده‌اند به گونه‌ای که در چهار دهه گذشته در فضای جنگی همه جانبه و با گستره جهانی و پیوسته در زمان با حداکثر ظرفیت‌های دشمن مواجه بوده‌ایم.

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: قدرت‌های استکباری احساس زوال در حیات خود را دیده‌اند و شاخص‌های ظاهری افول آنها نیز رویت می‌شود، برخی فرو ریخته‌اند و چرخه زوالشان آغاز شده است.

وی افزود: نسبت قدرت‌ها در حال تغییر بوده و اسلام در مسیر تصاعد و استکبار در مسیر زوال قدرت قرار گرفته‌اند بنابراین در فرهنگ، تهاجم گسترده‌ای را شروع کرده‌اند تا فضای اعتقادی و اندیشه‌ای جامعه ما را تحت تاثیر قرار دهند اما در مقابل با واکنش‌هایی تمام‌کننده از سوی ملت ایران مواجه شده اند.

سرلشکر سلامی با اشاره به شکل‌گیری حماسه اربعین توسط ملت ایران و دیگر مسلمانان جهان عنوان کرد: اربعین نمادی از مقاومت اسلامی و شکست دشمنان است.

وی تصریح کرد: در عرصه نظامی بیش از 40 سال است کشورهای اسلامی مرکز تهاجم‌های مستقیم یا غیر مستقیم مستکبران قرار گرفته اند و جنگ واقعیت چهار دهه گذشته محسوب می‌شود؛ در این عرصه نیز مسلمانان ایستاده‌اند و به تولید قدرت پرداخته‌اند به گونه ای که بیرق‌های جهاد در هر کوی و برزن برافراشته شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تهاجمات روانی گسترده مستکبران علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: در این عرصه هم راه‌های نفوذ در حوزه‌ها گوناگون بسته شده است؛ دشمن در تلاش است با بستن راه علم و دانش و شکست دادن سازندگی، از ایران اسلامی کشوری نیازمند بسازد تا با همراهی عملیات روانی و سرسخت، نسخه تسلیم تنظیم کند،  متاسفانه برخی در داخل پژواک این استراتژی شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران، هنرمندانه تمام این تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند، گفت: دشمن بزرگ، موهبت بزرگی است، حکمت‌های رهبری عظیم الشان ما تهدیدات دشمنان را با ساز و کار معنویت و ژرف‌اندیشی به فرصت تبدیل می‌کند به گونه‌ای که از دل تحریم‌های ظالمانه به پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در همه عرصه‌ها از جمله انرژی، نانو، فضا، دارو و درمان، فضای مجازی و بیوتکنولوژی دست یافته‌ایم و فورانی از علوم و فناوری‌ در پایه بومی و ملی را شکل دادیم.

سرلشکر سلامی شکل‌گیری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) را حاصل مقاومت ملت ایران در مقابل تهدیدات و تحریم‌ها دانست و افزود: خروج شرکت‌های خارجی از عرصه سازندگی ایران، به فرصتی برای بومی‌سازی دانش و تکنولوژی داخلی تبدیل شد و آنها اکنون می‌بینند که ایرانیان به هیچ قدرتی تکیه ندارند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد علمی و سازندگی فلسفه اصلی تشکیل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است گفت: قرارگاه یک نهاد اقتصادی و درآمدزایی نیست بلکه بنای عظیمی برای جهاد است به همین خاطر هر چه طلب مالی هم داشته باشد باز به کار و فعالیت مشغول است تا حیات اقتصادی کشور را رونق بخشد.

وی با تاکید بر اینکه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) سیمای جدیدی از کشور ارائه می‌دهد که عامل ناامیدی دشمنان است، خاطرنشان کرد: نه تنها قرارگاه، بلکه همه نهادها، افراد، شرکت‌ها و موسساتی که در عرصه سازندگی مشغول فعالیت هستند، همین هدف را دنبال می‌کنند ؛ آرمان نهایی، بستن راه دشمنان و ایجاد زمینه‌های یک پیروزی بزرگ است، می‌خواهیم تحریم را به گورستان تاریخ بسپاریم و آن را نه توسط دشمن، بلکه به دست خودمان رفع کنیم؛ از دشمنانمان نمی‌خواهیم تحریم را لغو کنند بلکه آن را ادامه دهند، ما زنده‌ایم و هیچ تمنایی از آنها نداریم، بلکه ملت ایران خود تحریم‌ها را شکسته و بی اثر می‌کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه به دنبال تبدیل مقاومت اقتصادی به اقتصاد مقاومتی هستیم تا رویه تحریم‌ها معکوس شوند، گفت: دشمنان ما بدانند هیچ مانعی نمی‌تواند بر سر راهمان ایجاد کنند، ملت ایران سیل‌آسا حرکت می‌کند، یا از روی موانع عبور می‌کند یا آنها را ویران خواهند ساخت.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از عوامل نفوذ و دخالت دشمنان را پلمب کرده‌ایم و می‌خواهیم زبانشان را هم پلمب کنیم؛ در عرصه اقتصادی هم نخواهیم گذاشت هیچ عاملی از دشمنان در اقتصادمان تاثیرگذار باشد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) صف قدرتمند ایران اسلامی در جنگ اقتصادی است، گفت: یکی از مسئولیت مهم قرارگاه، ایرانی کردن استراتژی‌های حل مسئله و روش‌های ساخت و تولید است.

فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) خادم ملت است و همه ظرفیت‌ها اعم از شرکت‌های خصوصی را هم به کار می‌گیرد تا به سازندگی و رفع محرومیت‌ها بپردازد، گفت: قرارگاه به دنبال جهاد سازندگی است، بنابراین با قدرت به پیش خواهد رفت و قاعده‌های جدیدی می‌سازد.

منبع: سپاه نیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  14 20
  سلام خدا برسپاه پاسداران.خداقوت.خسته نباشید.
 • GB ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  14 20
  چه خوب . جالب گفت .
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   12 7
   جملات ایشان دقیق انتخاب شده کاملا استراتژیکی فکر میکنند.خدا حفظشون کنه.
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  16 5
  فقط نفت نیست که خریدار نداره همه چیز را میشود فروخت . موضوع تحریم یک کشک است اگر بخواهیم و نترسیم همه چیز را یشود فروخت و خرید این ثابت شده است که میشود و میتوانیم
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
   1 0
   بله حتی مردانگی وشرف را
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  16 24
  از دل تحریم‌های ظالمانه به پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در همه عرصه‌ها از جمله انرژی، نانو، فضا، دارو و درمان، فضای مجازی و بیوتکنولوژی دست یافته‌ایم و فورانی از علوم و فناوری‌ در پایه بومی و ملی را شکل دادیم
 • NL ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  17 34
  در این جهان یا باید قوی و مستقل بود یا ذلیل و وابسته --- هزارو یک صد آفرین سردار -- گل گفتی ….
 • دهه هشتادی IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  14 23
  برادران عزیز همتون باید مثل این سردار سلامی باشید. اگر مثل این باشید آنوقت میر ما جوانها هستید. دمتون گرم
  • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   8 30
   هزار افرین داداش
  • دانشجوی ارشد IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   9 21
   میر و امیر و سالار ما هم هستند
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  14 26
  درسته یکم به لحاظ اقتصادی داره بهم سخت می گذره.. اما اصلا از تحریم ها ناراحت نیستم،هم چهره ی بعضی ها ( کاری به امریکا ندارم، اون که شیطان بوده و هست، منظورم داخلی هاست) رو بهمون نشون دادو هم اینکه باعث میشن تو حوزه های بیشتری سمت خودکفایی و تکیه به توان ایرانی بریم.. رهبری که هر چی گفتن تولید ملی، حمایت از کالای ایرانی و غیره فایده نداشت و گوش نکردن، مگه تحریم ها معنی این حرفا رو در عمل بهمون نشون بده..
 • FR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  10 20
  درود بر سردار بزرگ ایران اسلامی
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  10 25
  سلامتی سردار سلامی عزیز صلوات
 • ali IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  5 19
  کاش بعضی از مسئولینمون که مدام دم از مذاکره میزنند هر چهار پنج روز یکبار با بچه های خاتم الانبیا و بچه های سپاه یکی دو سه ساعت را میگذروندند تا کمی شجاعت بهشون تزریق بشه.
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  21 2
  داداش حقوقت چقدره؟ من با ۱۶۰۰ زندگی میکنم. از طرف کی حرف میزنی؟
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  21 15
  داداش حقوقت چقدره؟ من با ۱۶۰۰ زندگی میکنم. از طرف کی حرف میزنی؟ یه وقت مزدورای سایت مشرق شما رو وارد محاسبات و تصورات اشتباه نکنن، مردم هر روز نفرینتون میکنن عزیز برادر. برام مهم نیست که چی تصور میکنی، وظیفه داشتم حرفی رو بزنم یاعلی.
  • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   3 7
   وقتی به سرطان اصلاحات و دولت و مجلس و شورای شهر رای دادین به حرف بی بی سی باید الان خودتون رو لعنت کنید. خودشکن آینه شکستن خطاست!
 • DE ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  0 1
  همسان خاتم النبیا نوکری برای خدا باشیم همسان خاتم النبیا طرحی نو دراندازیم عزت ما این است که خود باشیم سروری ما این است که خود سازیم برون فکندیم شرکت خارجی و امریکایی تا خود سازیم هرانچه خواهیم تابازار ایرانی شود فتح بدست مهندس ایرانی جهادی و بس مهندس ایرانی جهادی چه کم دارد از کس مهندس ایرانی جهادی باشند سردارانی شجاع که شجاعت ، ابتکار باشد راهشان ، کردار و اعمالشان مهندس ایرانی جهادی برند ما را بر قله ها مهندس ایرانی جهادی کشد به زیرجهانخواری همچون امریکا مهندس ایرانی جهادی باشد شرف عباس ها مهندس ایرانی جهادی دارند مایه غیرت ز تهرانی ها مهندس ایرانی جهادی سازند چتر امن برسر این ملک کهن ایران ملک ما جواهرو در درخشان ما جوانان جهادی هستند گوهران بی همتا هزاران هزار چراغ جهان افروز درند پرده های سیاهی و مکر جهانخوران دیوسیرت و منافقان تابرون اید خورشید جهان افروز نور امید تابد بر ملک ما ایران ما این نورتابد بردل امت ها
 • DE ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  0 4
  تابحال هرچی دیدیم اصلاحاتی هابا چشم رقابتی در صدد زدن زیراب گروه های سازنده سپاه بودند.
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  0 0
  مثل مدارس غیرانتفاعی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس