رفتن استراماچونی از استقلال - کراپ‌شده

آندره آ استراماچونی در ماه های گذشته پس از ورود به دنیای فوتبال در ایران، در مواجهه با مسایل و مصائبی که پیشتر تجربه شان نکرده بود بارها دلخوری اش را با قهر کردن بروز داد.

سرویس ورزش مشرق - غیبت دوباره استراماچونی در تمرینات آخر استقلال برای رویارویی مقابل پیکان و در ادامه ننشستن روی نیمکت تیمش در بازی هفته چهاردهم و خروجش از کشور، خاطره قهرهای قبلی این سرمربی ایتالیایی را در ذهن تازه کرد. اتفاقاتی که باعث شد در چند مورد استرا بابت دلخوری اش از باشگاه این موضوع را به رسانه ها کشیده و نقایص موجود در باشگاه را بازتاب گسترده ای بدهد.

البته نباید فراموش کرد که استراماچونی تا اینجا و در برهه های مختلف، به ویژه شب قبل از دیدار با صنعت نفت آبادان، مانع از اعتصاب بازیکنان تیم شد. جایی که اعضای تیم به پرداخت نشدن مطالباتشان به شدت معترض بودند ولی استراماچونی از آنها خواست به خاطر او در تمرین و بازی با قدرت حاضر شوند. او در ادامه این حمایت از بازیکنانش در نشست خبری پس از بازی وریا غفوری را با خودش به سالن کنفرانس برد و به شدت به وضعیت معیشتی و دریافتی بازیکنانش معترض شد. این موضوع نشان دهنده حرفه ای بودن استراماچونی است که دوست ندارد مشکلات خودش را با تیم و بازیکنانش شریک شود.

در ادامه مروری گذرا بر قهر و آشتی های این مدت استراماچونی خواهیم داشت:

*قهر اول؛ خطیر!

وقتی علی خطیر در تاریخ ۳۰ تیر از سمت خود استعفا کرد استراماچونی بلافاصله نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. او که ظاهرا همه صحبت های ابتدایی برای پیوستن به استقلال را با معاون ورزشی وقت استقلال انجام داده بود با اطلاع از جدایی خطیر نگران شرایطش در باشگاه شده و اینقدر ناراحت شد که حتی به خبرنگاری که در گاتزتادلو اسپورت با او نزدیک است گزارشی از احتمالا بازگشتش به ایتالیا را داد. این اولین شوکی بود که استرا بابت دلخوری اش از باشگاه به این مجموعه و البته طرفداران تیمش دارد.

*قهر دوم؛ مترجم!

هنوز تصاویر غضب آلود استراماچونی در تمرین استقلال را به یاد داریم که بابت نبود مترجمی که مدنظرش بود در کسوت کامل تمرین تیم را نظاره می کرد. روزی که باشگاه گفته بود باید با همان مترجمی که مدنظر استقلال است تیم را تمرین بدهد ولی استرا تأکید داشت تا مترجم خودش نیاید فقط با زبان انگلیسی حرف می زند. هر کس هم متوجه نشد به او ربطی ندارد چون اجازه نمی داد مترجمی که مورد اعتمادش نبود حرفهایش را ترجمه کند. این دومین قهری بود که رسانه ها با تیتر سکوت استرا به آن پرداختند.

*قهر سوم؛ تحریم کنفرانس!

پس از حل مشکل حضور مترجم مدنظر استرا در تمرینات، او وقتی متوجه شد در نشست های خبری پیش و پس از بازی هم باید با مترجم معتمد باشگاه با خبرنگاران حرف بزند، چند بازی از حضور در نشست های خبری امتناع کرد. اما باشگاه در آن برهه تأکید داشت او باید با همان مترجمی که مورد اعتماد باشگاه است به سازمان لیگ یا هر شهری برود. استرا که دوست نداشت زیر بار این موضوع برود با این شرط تسلیم خواست باشگاه شد که مترجم خودش هم در تمرینات و مسابقات کنارش باشد و حرفهایش را به بازیکنان منتقل کند. این موضوع نیز در نهایت ختم به خیر شد.

*قهر چهارم؛ میلیچ!

شبی که خبر بازگشت هروییه میلیچ به دوبی در رسانه ها منتشر شد بیشتر از هر کسی استراماچونی دلخور شد. گافی که حامد حاجیلو مدیر روابط عمومی استقلال در ارائه مدارک میلیچ برای دریافت ویزای ورود به ایران داده شود منجر به قهر چهارم ایتالیایی ۴۳ ساله شد. تا آنجا که باز هم خیلی سریع خبر به گاتزتادلو اسپورت مخابره و از قول استراماچونی نوشته شد با این شرایط شاید در ایران نماند. استراماچونی که پیش از میلیچ یک بازیکن دیگر که مدنظرش بود را هم از دست داده بود تصور می کرد میلیچ را هم از دست می دهد تا اینکه با رایزنی و تلاش مدیران باشگاه ۲۴ ساعت بعد میلیچ به تهران آمد و استرا در تمرینات تیم حضور یافت.

*قهر پنجم؛ برف!

ریزش برف سنگین دو روز پیش از دیدار با تراکتور باعث شد زمین تمرین استقلال از وضعیت عادی خارج شده و استراماچونی نتواند تیمش را تمرین بدهد. او وقتی در محل تمرین حضور یافت و وضعیت زمین را دید در انتقاد به شرایط موجود با عصبانیت محل تمرین را ترک کرد. بازیکنان استقلال هم پشت سرمربی شان درآمدند و بدون اینکه تمرین کنند به خانه برگشتند. این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه های داشت و خشم هواداران از مدیریت استقلال را برانگیخت که چرا استقلال نمی تواند دو روز پیش از بازی با تراکتور یک زمین خوب داشته باشد تا تمرینش را در آن برگزار کند؟

*قهر ششم؛ کفش!

قهر ششم استراماچونی شاید نرم ترین و کوتاه ترین عصبانیت او از اتفاقات باشگاه استقلال بود. روزی که پس از بارش باران و در کمتر از یک ساعت مانده به شروع تمرین، محل آن از تهرانسر به مجموعه انقلاب تغییر کرد. وقتی که تدارکات تیم فراموش کرد کفش کتانی استراماچونی را از رختکن تهرانسر به محل جدید تمرین منتقل کند. گرچه "مدد جباری" پس از اطلاع از این موضوع، با کرایه یک آژانس ۶۰ هزار تومان هم پول هزینه کرد تا کفشها را از تهرانسر به محل تمرین برساند ولی در نهایت استراماچونی قهر و تمرین را ترک کرده بود. قهری که در نهایت با دلجویی استرا از تدارکات استقلال پایان یافت چون متوجه شده بود که او مقصر نبوده است.

*قهر هفتم؛ پول!

هفتمین و آخرین قهر استراماچونی هم موضوع دریافت پولش از استقلال بود. پولی که مدعیست باید تا پیش از جمعه ۱۵ آذر به او پرداخت می شد. اتفاقی که باعث شد او در روزهای شنبه و یکشنبه تمرین تیمش را تحریم کرده و حتی بامداد روز بازی تهران را ترک کند. قهر هفتم به قدری جدی بود که نتیجه اش کناره گیری مدیرعامل استقلال و حواشی روز بازی با پیکان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  10 3
  اذیت کرده بود لنگیا رو. این عقده گشایی های رسانه های وابسته به مافیای رسانه ای لنگ هم از روی همینه.ازش وحشت دارن.میفهمی چی میگم؟
  • استقلال IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   2 3
   اسامی رسانه های لنگی به ترتیب : فارس - تسنیم - طرفداری - ایرنا - ایسنا - جمهوری اسلامی - پیروزی تهران - YJC - ایلنا
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  10 5
  برین ببینین با پولشویی تو اروپا چه جوری برخورد می کنن تا بفهمین چرا ول کرد و رفت بنده خدا.
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  3 8
  قهر هشتم : باخت مقابل پرسپوليس
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  6 6
  تی تیش مامانی
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  5 3
  این هم فهمیده باید از ایرانی ها چطوری پول بچاپه
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  5 3
  استراماچونی آبروی ایران با این حرکات بچه گانه اش برد
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  7 1
  فوتبال ایران دست یک سری بچه ها هدایت میشه
 • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  5 5
  مایه تاسفه که همه ارکان کشور بسیج شده اند تا این مردک رو برگردونند. کسی که یهویی تیم رو رها میکنه حتی اگه برگرده هم نباید راهش بدن. اون طرفدارای استقلال که میرن تجمع میکنند غیرت و تعصب ایرانی ندارند؟
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  3 3
  وقتی ذغال فروش شهر ناپولی رو بیارید مربی همینه که می بینید .ایشون در کنار ذغال فروشی در اون شهر به کار مربیگری هم اشتغال دارن جهت اطلاع .
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  7 0
  چرا باید با این وضع اقتصاد و فوتبال قراداد های سنگین و چند ساله با مربیان خارجی بسته شود ؟؟؟ مردم اندر خم یک کوچه موندن اونوقت برا یه توپ بی ارزش اینهمه هزینه میکنن. عقلتون کجاست ؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس