۳ ابهام در واریز یارانه معیشتی/ یارانه برخی اعضای خانوارهای زیر ۵ نفر واریز نشد

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار گفت: نتیجه ثبت‌نام‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار تا سه هفته آینده اعلام می‌شود.

به گزارش مشرق، حسین میرزایی امروز در برنامه زنده سلام صبح بخیر اعلام کرد: نتیجه ثبت‌نام کسانی که برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار نام‌نویسی کرده‌اند، سه هفته ‌آینده اعلام می‌شود و از امروز مشکل ارسال پیامک برای این افراد رفع می‌شود و برای آنها پیامک ا رسال خواهد شد. 

وی با بیان اینکه در استان تهران 57.2 درصد افراد مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی حمایتی شده‌اند، گفت: در خود شهر تهران از هر 10 نفر به طور میانگین 2.5 تا 3 نفر کمک هزینه دریافت کردند، اما در استان سیستان و بلوچستان به طور میانگین 82.1 درصد از جمعیت مشمول دریافت کمک هزینه معیشت خانوار شده‌اند. 

بیشتر بخوانید:

فیلم/ چند نفر از تهرانی‌ها کمک معیشتی گرفتند؟

میرزایی به خاطر اینکه به خاطر محدودیت منابع مجبور هستیم معیار برای افراد در نظر بگیریم، گفت: کسانی که در تهران ساکن هستند، اگر دارای خانه ملکی بالای یک میلیارد و 200 میلیون تومان باشند، مشمول نمی‌شوند، زیرا طبق اعلام بانک مرکزی در 6 آبان 98 قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به طور میانگین 12.7 میلیون تومان بوده و عنوان مثال کسی که یک خانه 95 تا 96 متری دارد، ارزش آن بیش از یک میلیارد و 200 میلیون می‌شود و بنابراین به خاطر محدودیت منابع مشمول کمک هزینه معیشت نمی‌شود. 

وی همچنین از معیارهای دیگر برای آزمون وسع مالی این گونه اعلام کرد که مجموع درآمد و هزینه‌ها برای یک خانوار یک نفره 4 میلیون تومان، دو نفره 5 ، سه نفره 6، چهار نفره 7 و 5 نفره به بالاتر 8 میلیون تومان درامد در ماه در نظر گرفته؛ ارزش خودروی سواری بیش از 300 میلیون تومان و خودروی عمومی بیش از 400 میلیون تومان، ارزش خانه در تهران بیش از 1.2میلیارد تومان و در شهرستان‌ها بیش از 900 میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ همچنین کسانی که از سال 94 به بعد سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشند و یا کارفرمایانی که بیش از 3 کارگر بیمه شده داشته باشند، مشمول حمایت معیشتی نمی‌شوند. 

میرزایی همچنین در مورد این که باید از کارفرمایان و کارگران حمایت شود، گفت: برای حمایت از کارگر و تولید باید یک همگرایی در سیاست‌ها وجود داشته باشد و این بحث درستی است که باید از تولیدکننده حمایت شود. 

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر وزارت کار و رفاه اجتماعی چنین بانک اطلاعاتی دارد که به راحتی درآمد افراد را شناسایی می‌کند، چرا برای دریافت مالیات از ان استفاده نمی‌شود و این همه فرار مالیاتی افراد پولدار وجود دارد، گفت: ما در پایگاه رفاه ایرانیان اطلاعاتی می‌بینیم که گاهی با گفته افراد فرق دارد و اما سه هفته آینده نتیجه همه درخواست‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی به صورت قطعی از طریق وزارت رفاه و قبل از واریزی بعدی کمک هزینه معیشتی اعلام می‌شود.

همچنین مجری برنامه گفت: 300 هزار خانوار ثروتمند هستند که بیش از یک میلیارد تومان گردش مالی در سال دارند، در حالی که حتی یک ریال هم مالیات نداند، چگونه این افراد شناسایی می‌شوند. 

میرزایی در پاسخ گفت: از طریق قراردادها، معاملات مسکن و سایر معاملات که باید به صورت شفاف اعلام شود این افراد شناسایی می‌شوند و کد رهگیری برای معاملات به خاطر همین مساله است که باید بنگاه‌های ملکی کد رهگیری به مردم بدهند و در این قضیه اگر درآمدها شفاف شود، کل مردم ایران برنده هستند و هم به نفع مردم و هم به نفع کشور است. 

وی در مورد کسانی که اعتراض خود را در سامانه حمایت اعلام کردند، گفت: کسانی که درخواست رسیدگی مجدد به حساب‌های خود دارند و کمک هزینه معیشتی نگرفتند با استفاده از شماره ملی و شماره حسابی که یارانه آنها در آن واریز می‌شود با ثبت‌نام در سایت Hemayat.mcls.gov.ir اقدام کرده و درخواست خود را در آن ثبت کنند و ما استعلام می‌گیریم و مجموع درآمد و هزینه خانوار در آن سنجیده می‌شود و به یک عددی می‌رسیم که نتیجه قطعی آن سه هفته آینده اعلام می‌شود و از امروز هم به سرپرستان خانوار پیامک داده می‌شود. 

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین گفت: 60 میلیون نفر در غالب 18 میلیون خانوار از افراد یارانه‌بگیر در مرحله اول کمک هزینه معیشتی دریافت کردند و 25 میلیون نفر از افراد جامعه طبق معیارهای وزارت رفاه مشمول این کمک هزینه نشده‌اند که اگر درخواست بدهند تقاضای آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که اگر مشمول شدند، در لیست دریافت کمک هزینه قرار می‌گیرند، وگرنه مشمول نمی‌شوند. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 3
 • کارمند IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  2 1
  من مشمول هیکدوم از اینهایی که گفتین نمیشم ولی به من تعلق نگرفته لطفا راهنمائی فرمائید
 • سیدابراهیم میر مصطفی IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 3
  ما چهار نفر هستیم یارانه قدیم دریافت میکنیم باز نشسته پدافند هوایی هستم
 • بهروز رضایی طهرانی IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 0
  سلام به همگی خسته نباشید واجد شرایط کمک هزینه معیشتی هستیم لطفا کنترل بفرمایید کد ملی ۰۰۴۱۲۱۴۵۶۰
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 1
  من سرپرست خانواده هستم وبسته حمایتی به من تعلق نگرفته.درآمدماهیانه من زیر۱ میلیون میباشد..سپاس ازرسیدگی شما
 • علی DE ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  0 1
  چرا من کار افتاده که ماهی ۱۵۰۰۰۰۰۰مگیرم لغو شده
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  1 1
  سلام شامل ما نشده درآمدمان هم خیلی کم هس باید چیکار کنیم کجا ثبت نام کنیم ممنون
 • مولایخش اسکانی PK ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  2 2
  سلام و علیکم (حمایت معیشتی خانوار).چطور ثبت نام کنیم ؟
 • مولابخش اسکانی PK ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0 1
  حمایت معیشتی خانوار چطور وارد سستم شوم و خود را ثبت نام کنم ؟باید دقیق ٱدرس رو داشت باشم
 • سیروس شاهملکی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0 1
  چرا بسته همایتی دریافت نکردیم
 • .. IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  2 1
  این چ وضعشه بابابزرگ من فوت شدن مامان بزرگم سرپرست خانوادن وبیمار همودیالیزین تنها منبع درامدشونم ب همراه دودخترش یارانس کمک معیشتی براشون تعلق نگرفته هیچ نمیشه ثبت نامم کرد
 • سویل فتحی IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0 1
  ما درآمدمون 3تومن هس اما شوهرم3بار رفته ترکیه تکلیف چیست
 • محمد رضا سعادتی IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  0 1
  سلام ما دونفر هستیم ولی به ما کمک هزینه ندادند‌ حقوق من طبق وزارت کار تعیین کرد میباشد گاری کنید خدا را خوش بیاید۷۵
 • محمدرضا IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  0 0
  سلام من ثبت نام کردم کد هم برام اومد اجازه برسی حساب رو هم دادم برای جواب نتیجه کجا باید برم ؟که نتیجه رو پیگیری کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون
 • محمد امیری IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  1 1
  باسلام و خسته نباشید من بسته یارانه میعشتی دریافت نگرفتم
 • صمد خیراندیش IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  0 0
  اعتراض
 • اسفندیار حسن پور IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  0 0
  چرا حمایت ما را دریافت نکرده ی
 • فریبرز حیدرزاده از ایلام IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  0 0
  خانواده 5 نفره هستم که کمک هزینه بسته حمایتی دولت برایم واریز نشده رفتم تو سایت ثبت نام کنم گفتند ظرفیت سایت 5500 نفر است که تکمیل شده تکلیف ما چیست
 • فرمانعلی احمدی IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 0
  اینجانب تا الان ثبت نام نکردم
 • فرهاد سپهری IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 0
  من سرپرست خانواده هستم وبسته حمایتی به من تعلق نگرفته.منم مثل بقیه کارمند ساده دولت هستم چرا به من تعلق نگرفته؟؟؟
 • حسن غفوری اصل IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 0
  من خانوارم بالای هفت نفر است ودرآمدم زیر یک میلیون است وبسته حمایتی به من تعلق نگرفته از شما تقاضای رسیدگی دارم ممنونم
 • حمید IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 0
  کد رهگیری چرا ثبت نمیشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس