کودکان مهاجر

گزارش‌های رسمی از شمار بالای کودکان مهاجر جدا شده از خانواده هایشان در مرزهای آمریکا و مکزیک با وجود آگاهی دولت آمریکا حکایت دارند.

به گزارش مشرق، نامشخص بودن شمار کودکان مهاجر جدا شده در مرزهای آمریکا و مکزیک توسط واشنگتن، موضوعی است که از سوی نهادهای حقوق بشری داخلی و بین المللی کماکان مورد توجه است.

به گزارش هافینگتن پست، گزارش‌های جدید نشان می‌دهند دولت آمریکا با وجود آگاهی از ناتوانی دولت آمریکا در ردیابی خانواده‌های مهاجر، اقدام به جداسازی آنان از کودکان کرده است.

بیشتر بخوانید:

آمریکا در بازداشت کودکان مهاجر رکورد زد

براساس گزارش جدید بازرس کل وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، دولت ترامپ در حالی هزاران خانواده مهاجر را از کودکانشان جدا کرد که می‌دانست سیستم ردیابی دقیقی برای الحاق مجدد آنان وجود ندارد. به همین دلیل آمار ارائه شده از کودکان مهاجر جدا شده از خانواده هایشان نادرست و کمتر از میزان واقعی است.


این گزارش اعلام می‌گوید بین ماه‌های می و سپتامبر ۲۰۱۸، بیش از ۲۶ هزار کودک مهاجر از خانواده‌های خود جدا شده‎اند و برنامه الحاق مجدد براساس رای دادگاه در ژوئن ۲۰۱۸ مبنی بر عدم جداسازی کودکان مهاجر از خانواده هایشان به دلیل ناتوانی دولت آمریکا در ردیابی خانواده‌ها به درستی اجرا نشده است.

الحاق بیش از ۱۴۰۰ کودک مهاجر به خانواده‎هایشان در بازه زمانی اکتبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۹ به دلیل عدم ثبت مشخصات خانوادگی غیرممکن بوده است.

مقامات آمریکایی ضمن تاکید بر اعتراف دولت ترامپ به عدم دسترسی به اطلاعات برای الحاق کودکان مهاجر و خانواده‎هایشان، زمان لازم برای انجام این امر را دست‌کم ۲ سال تخمین می‌زنند.

سیاست "تحمل صفر" دولت ترامپ در مرز مشترک با مکزیک، تاکنون هزینه‌های جانی و مالی زیادی برای مهاجران در پی داشته است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس