کد خبر 1014479
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
لوئیس انریکه و روبرت مورنو

لوئیس انریکه امروز در یک کنفرانس خبری به تمام ابهامات اخیر در مورد بازگشتش به تیم ملی اسپانیا و اخراج روبرت موره نو پاسخ داد.

به گزارش مشرق، هفته گذشته بود که لویئس انریکه به پست خود به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا بازگشت و روبرت موره نو که در غیاب او توانست لاروخا را به یورو ۲۰۲۰ برساند، از سمت خود برکنار شد. موره نو سال ها دستیار انریکه بود و کمتر کسی تصور می کرد که او موره نو را از لیست دستیارانش کنار بگذارد.

اسپانیا روزهای پرتنش و پرحاشیه ای را سپری کرد و رسانه ها پرده از اختلاف شدید انریکه و موره نو برداشتند. به عقیده آنها بی وفایی موره نو دلیل اصلی اخراج او بود.

لوئیس انریکه امروز در نشستی خبری مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به تمام ابهامات پاسخ داد. سرمربی اسپانیا حرف هایش را اینگونه شروع کرد:« امروز برای من و خانواده ام یک روز خاص است. من به خانه ام یعنی تیم ملی برگشتم تا پروژه ای که خودم شروع کرده بودم را به اتمام برسانم. می دانم که این قضیه تنش هایی را به دنبال داشت و به همین دلیل خودم را موظف می دانم تا همه حقایق را در این مورد بازگو کنم.

من فردی هستم که حاشیه و جنجال را بو می کشم. همه کسانی که من را می شناسند، این نکته را می دانند. باید شفاف سازی کنم؛ چرا که یکی از دستیاران قدیمی که سال ها با من کار می کرد را برکنار کردم.»

انریکه ادامه داد:« تنها دلیلی که روبرت موره نو دیگر در کادر فنی من نیست، خودم هستم و نه روبیالس(رئیس فدراسیون) و نه مولینا(مدیر فنی).

همه چیز به ۱۲ سپتامبر بر می گردد؛ یعنی تنها روزی که من با موره نو رو در رو ملاقات کردم. او به من زنگ زد و باهم در خانه من ملاقات کردیم. موره نو به من گفت که دوست دارد در یورو ۲۰۲۰ سرمربی اسپانیا باشد ولی اگر من بخواهم برگردم، حاضر است دوباره دستیارم شود. می دانستم که این اتفاق نخواهد افتاد چون در هفته های قبل تر، نوع رفتار او این حس را به من منتقل کرده بود. البته که شور و شوق او را درک می کردم و اینکه او بزرگترین فرصت زندگی اش را در اختیار داشت. موره نو خیلی سخت تلاش کرده بود و فردی جاه طلب است. خصوصیتی که ارزشمند است ولی من او را بی وفا می دانم و هرگز چنین کسی را در کادر فنی خودم نمی خواهم. معتقدم جاه طلبی بیش از اندازه، نه یک مزیت که یک نقطه ضعف است.

به او گفتم که خیر، دیگر تو را در کادر خودم نمی خواهم و اینکه برای بازگشت آماده ام. به او گفتم که می خواهم به دنیای مربیگری برگردم ولی نمی دانم چه زمانی. از انگیزه هایم برای بازگشت به فوتبال حرف زدم. این ملاقات دوستانه و به بهترین شکل تمام شد و سپس به دستیارانم زنگ زدم. می خواستم آنها از زبان خودم در مورد این ملاقات و نقطه نظراتم مطلع شوند.

پس از آن ملاقات هرگز و هرگز با فدراسیون تماس نگرفتم و هیچ فردی را هم واسطه نکردم. هرگز خودم را به فدراسیون پیشنهاد نکردم و به خاطر شرایط خاص تیم ملی، خودم را در حاشیه نگاه داشتم اما اواخر اکتبر همه چیز عوض شد؛ وقتی که روبیالس و مولینا با من تماس گرفتند و باهم جلسه گذاشتیم. آنها پس از درگذشت دخترم، همیشه به من لطف داشتند و در ابتدای صحبت های مان گفتم که شما هیچ دینی به من ندارید ولی آنها پاسخ دادند که می خواهند من به پست خودم برگردم.

واضح است که خودم را مسئول اتفاقات و حواشی اخیر می دانم و به شکل پایان یافتن آن هم افتخار نمی کنم. حالا انگیزه و شور شوق زیادی برای یورو ۲۰۲۰ و نیز مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دارم. مشتاقم تا با بازیکنانم حرف بزنم و به ستایش از عملکردشان در این مدت بپردازم. تیم ملی تغییر نخواهد کرد؛ هرچند لیست دعوت شده ها ممکن است متفاوت با سرمربی قبلی باشد. دوست دارم از حالا دیگر به اتفاقات گذشته فکر نکنید و تمام تمرکزها روی تیم ملی باشد.»

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس