جو روانی بازار کنترل شد/ روند تولیدات انواع کالا در کشور مثبت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از تغییر قیمت بنزین روی بار روانی ایجاد شده، تشدید بازرسی‌ها و حضور به هنگام و اثر گذار دستگاه‌های مختلف در تنظیم بازار کشور به جد کار کردیم و خوشبختانه طی چند روز اخیر و طبق آمارهای موجود جو روانی بازار به خوبی کنترل شده است.

به گزارش مشرق به نقل از شاتا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در این دوره ۳ دغدغه اصلی شامل وفور و در دسترس بودن انواع کالا، رصد روند تولیدات کالایی در کشور و مواجه با جو روانی بازار در دستور کار ویژه ستاد تنظیم بازار کشور بوده است.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: از نخستین روز اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در کشور، جلسات کارگروه ملی تنظیم بازار کشور به طور روزانه و مستمر در حال برگزاری است.

رحمانی اضافه کرد: همه دستگاه‌های مسئول در این حوزه به ویژه در بخش نظاراتی بازار، تعزیرات حکومتی و دادستانی نیز پای کار آمده و همراه ما در اجرای صحیح برنامه‌های کنترلی بازار بوده اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بازرسی‌ها در ۳ لایه مشخص در حال انجام است که البته پیشگام اجرای این طرح خود اصناف هستند و سازمان حمایت، بازرسان سازمان صمت استان‌ها و تعزیرات حکومتی در لایه‌های بعدی مسئولیت‌های محوله را پیگیری می‌کنند.

رحمانی اظهار کرد: طبق آمار در روند کلی تولیدات کشور مشکلی به وجود نیامده و در بحث وفور کالا هم چه در بخش ذخایر و چه موارد موجود در شبکه توزیع و انبارها مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: موضوع روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین تا حد بسیاری کنترل شده است، البته گزارشاتی مبنی بر سو استفاده بوده که بازرسی و دستگاه‌های نظارتی آن را مورد رصد قرار داده و برخوردهای لازم اعمال شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گشت‌های مشترک با تعزیرات در حال برگزاری است که البته از نظر نیرو و تجهیزات و امکانات باید هر دو حوزه بازرسی و تعزیرات تقویت شوند.

رحمانی افزود: در روند کنترل بازار محدود به بازرسی نیستیم و اولویت کنترل از مبدا است و با راه انداری سامانه‌های جامع تجارت طبق برنامه دقیق در حال رصد و پایش بازار هستیم و هوشمندسازی روند بازرسی‌ها را دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: حتی بدون اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین نیز ما برنامه‌های کنترل و رصد بازارمان را داشتیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: ۱۶ قلم کالا از ۱۰۰ قلم کالای رصد شده بالای ۵ درصد افزایش قیمت داشته اند، این تخلف است و باید برخورد شود.

رحمانی کرد: رهبری دستور فرموده اند که همه دستگاه‌ها در این موضوع جدی وارد عمل شوند، لذا علاوه بر برنامه جاری جهت طرح بنزین، بازار شب عید نیز از هم اکنون در حال برنامه ریزی است.

وی تصریح کرد: در صورت تامین و تخصیص اعتبارات لازمدر بخش تامین میوه شب عید کمترین مشکل را نخواهیم داشت و از طریق مباشرین این موضوع در سریعترین زمان پیگیری و انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  0 2
  من که رفتم خودم خریدم
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  6 1
  فکر می کنم عمدا این حرفها را می زنند تا مردم را بیشتر عصبانی کنند.
 • مهندس م IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  8 0
  تو هروقت تونستی قیمت پراید را کنترل کنی راجع به بقیه چیزها هم نظر بده
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  3 0
  والا ما سرویس سر کار داشتیم همین الان ۵۰ درصد هزینه ها رو افزایش داد
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  0 0
  البته با زبان و دستور
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  1 0
  همچنان قیمت خودروهای داخلی بجای کاهش افزایش پیدا میکند این مورد رو کنترل کنید برادر
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  0 0
  این که میگن گاهی سکوت بلندترین فریاد است الان دقیقا حال و روز من و امثال من هست تا یه وقت اراذل و اوباش و نوکر شرق و غرب خوانده نشویم
 • فرید IR ۰۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  0 0
  دیگه مگه برای مردم شب عید و خوشی گذاشتین؟
 • IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  0 0
  اونجا که وزیر رفته بازار نبودده اونجا که گرانفروشی می شود بازار است!!!
 • ناشناس IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  0 0
  می فرمایند : بازرسی ها در سه لایه در ها انجام است !!!! ولی ، در عمل قیمتها در حال افزایش است!!!! چرا؟؟؟؟ چون وقتی بنزین 1000 تومان ود ، حضرات مدعی بودن که بازرسی ها در حال انجام است . این ادعا یعنی اینکه ، بازرسی ها و افزایش قیمتها هر دو در حال انجام است !!!!!! یعنی پروژه خوب جلو می رود !!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس