روحانی نمایه

رئیس‌جمهور گفت: امروز مردم به‌خوبی آزمایش خود را پس دادند و با نمره بالایی قبول شدند و اکنون نوبت دولت است تا مشکلات مردم را کاهش دهد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهارداشت: امروز می خواهم از ملت بزرگ و  هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم.

رئیس جمهور افزود: مردم ایران از یک آزمون تاریخی دیگر سربلند بیرون آمدند و نشان دادند علیرغم اینکه ممکن است مشکلات اقتصادی و یا گله هایی از مدیریت کشور داشته باشند، اما هرگز نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود.

روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران به خوبی آگاه هستند که هدف  اصلی خودکفایی کشور در زمینه تامین انرژی است تا محتاج به بیرون نباشیم و بتوانیم با تولیدی که در داخل انجام می دهیم انرژی مورد نیاز را به درستی تامین و به طور صحیح مصرف کنیم و مقداری عدالت را در جامعه پیاده و اجرا نماییم.

ببینید

فیلم/ روحانی: آشوب‌طلبان سازمان‌یافته و مسلح بودند

عکس/ جلسه هیئت دولت به ریاست روحانی

فیلم/ روحانی: منتقدان دلسوز، زمان‌شناس هستند

فیلم/ روحانی: مردم نگذاشتند آب به آسیاب دشمن ریخته شود

رئیس جمهور با بیان اینکه به دنبال این هستیم که از یارانه سوخت، مردم نیازمند بیشتر از آنهایی که غیرنیازمند هستند استفاده کنند، گفت: آنچه حاصل طرح اصلاح قیمت انرژی بوده، پرداخت مبالغی به 18 میلیون خانوار متوسط و کم درآمد است که بر این اساس دو مرحله آن تاکنون در تاریخ 27 آبان برای حدود 7 میلیون و 850 هزار خانوار و در تاریخ 29 آبان برای 4 میلیون و 448 هزار خانوار وجوه مورد نظر پرداخت شده و به مابقی خانوارها نیز روز شنبه پرداخت خواهد شد.

روحانی افزود: ممکن است طرح اصلاح شامل برخی از افراد بشود که حتی خودشان از دریافت یارانه ها انصراف داده بودند و در این گروه ها هستند به گونه ای که برخی افرادی که مبالغ را دریافت کرده اند نمی دانستند که این پول از کجا آمده و دچار تعجب شده بودند که باید در این راستا توضیحات بیشتری برای مردم بیان شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: مردم در این حوادث نشان دادند که نقشه آشوب و حادثه سازی دشمن و تلاش سرویس های بیگانه و تروریستی را به خوبی می شناسند و فریب آنها را نمی خورند.

روحانی با اشاره به گزارش وزیر کشور در جلسه امروز هیات دولت به عنوان مسوول اجرای طرح و ارائه آمار و ارقام افرادی که در چند روز اخیر به خیابان ها آمده بودند، گفت: مشخص شد که چه تعداد از افراد به خیابان ها آمده بودند و آشوبگران تعداد کمی از آنها بودند؛ منتهی آشوب طلبان سازمان یافته، برنامه ریزی شده و مسلح بودند که کاملا بر اساس برنامه طراحی شده از سوی ارتجاع منطقه، صهیونیست ها و آمریکایی ها اقدام کردند.

رئیس جمهور اظهارداشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم ما در حوادث مختلف در برابر نقشه دشمن پیروز شدند و این بار هم در اغتشاشات که نقشه دشمن برای ایجاد ناامنی بود مردم به پیروزی رسیدند و آنهایی که در 2 سال گذشته با اعمال تحریم های حداکثری ناامنی و اقدام علیه نظام را طراحی کرده بودند و به دنبال این بودند که این فشار باعث شود روزی مردم علیه نظام به خیابان ها آمده و ایستادگی کنند، نتوانستند موفق شوند.

روحانی تاکید کرد: علیرغم فشار دشمنان در سالهای 97 و 98 مردم نشان دادند که نسبت به منافع و امنیت ملی و یکپارچگی خود حساس هستند و معلوم شد دشمنان ملت ایران که در این دو سال و سالهای گذشته برنامه ریزی گسترده ای برای آشوب طلبان داشته اند چقدر سربازان کمی داشته اند؛ گرچه انسانهای شروری را به خدمت گرفته بودند و خسارات زیادی به زندگی و جان مردم وارد کردند و حتی به کودکان و نوجوانان هم رحم نکردند و با سلاح گرم و سرد به مردم حمله کرده و به مغازه ها، خانه ها، داروخانه، مراکز پزشکی و اماکنی که خدمات رسان به مردم بودند، خسارت وارد کردند.

رئیس جمهور افزود: این نشان می دهد که این جمع کوچک ضد کشور و علیه وطن و منافع ملی اقدام کردند.

روحانی با اشاره به نمایش قدرت ملت ایران علیه آشوبگران در روزهای اخیر ادامه داد: ملت ایران همواره به دنیا هوشیاری، بیداری، اتحاد و همبستگی خود با کل نظام را نشان می دهند و ما باید همواره نسبت به نقدها و نظرات مردم گوش شنوا داشته باشیم هرچند آنهایی که نقد دلسوزانه دارند همیشه زمان شناس بوده و می دانند که چه وقت باید برای از بین بردن نقشه های دشمنان در برابر آنها متمرکز شوند.

رئیس جمهور با تقدیر از ملت ایران و رهبر معظم انقلاب که با بیانات حکیمانه خود مردم را راهنمایی و واقعیت ها را تبیین کردند، گفت: دولت همچنان مانند گذشته در طرح های مهم با دو قوه دیگر در جلسات هماهنگی و مشورت می کند و همانطور که این بار نیز با تصمیم سران سه قوه و با هماهنگی دو قوه دیگر فعالیت خود را برای کمک به خانوارهایی که تحت فشار بیشتر اقتصادی هستند انجام داده ایم، در آینده نیز هر طرحی داشته باشیم با دو قوه دیگر هماهنگ خواهیم بود.

روحانی همچنین با تقدیر از تلاش های وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و وزارتخانه هایی که در خدمات رسانی به مردم در شرایط سخت سهیم بودند، گفت: از وزرایی که در بخش اقتصاد برای آرام کردن اقتصاد و بازار جامعه تلاش می کنند نیز تشکر می کنم.

رئیس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه مردم، کسبه و بازاریان هم همکاری کردند و در کنار این طرح و نظام بودند، اظهار داشت: باید از عزیزانی که در این ایام برای امنیت ایران شهید شدند و صدمه دیدند و مجروح شدند یاد کنیم؛ تعدادی از افتخارآفرینان ما در نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در این جریانات دچار آسیب شدند که نسبت به عظمت و تلاش های آنان سر فرود آورده و با خانواده های عزیز و بزرگوار آنان ابراز همدردی می کنیم.

روحانی تاکید کرد: نیروهای فداکار کشور نشان دادند که برای امنیت مردم و حفظ اموال و آرامش آنان، از نثار جان خود نیز دریغ نکرده و ایستادگی می کنند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران آزمایش خود را به خوبی پشت سر گذاشته و با نمره بالایی در قبولی موفق شدند و امروز نوبت مسوولان اعم از دولت و وزرا برای خدمت و تلاش بیشتر در مسیر خدمت به مردم و کاهش مشکلات از زندگی مردم است و باید برای انجام این رسالت بزرگی که بر دوش داریم تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه باید نسبت به مراقبت از وحدت و انسجام مردم نیز هوشیار بوده و تلاش کنیم، گفت: آن دستگاه هایی که از این به بعد و پس از پایان این ماجراها نسبت به آگاه سازی مردم موظف هستند از جمله دستگاه های اطلاعاتی، قوه قضاییه و صدا و سیما نیز باید به وظایف خود عمل کنند و مردم را آگاه کنند که چه کسانی و با چه نیاتی به خیابان ها آمدند و چه اقداماتی برای تخریب اموال مردم و جان آنها داشته و چه نتیجه ای را کسب کردند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید در برابر مردم متواضع بوده و سر فرود آوریم و در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می کنند قاطع باشیم تا کشور در مسیر تعالی و توسعه و امنیت قرار بگیرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 43
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  خائن و ضد وطن بودند و باید مجازات شوند
  • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   28 3
   مشرق .... تر از اصلاح طلبان است
  • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   49 5
   دولت روحانی فضا را برای اغتشاشگران فراهم کرد.
  • حقوقدان IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   3 0
   ایشان سرهنگ نیستند، حقوقدان هم نیستند، راننده بولدوزر هستند
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
   2 1
   درود برمشرق.
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  46 4
  آتش بیار معرکه
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  5 8
  زودتر میگفتی خوب بود
 • ایرانی IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  86 2
  اقای روحانی شما فقط دست تون تو جیب مردم هست نمی تونید مملکت داری کنید بکشید کنار مردم بیزارن از این دولت نا امید
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  49 1
  تو رو خدا تو یکی دیگه حرف نزن ! با بی تدبیری دولت جنابعالی اونقدر مردم رو تحت فشار قراردادی که ریختن بیرون !
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  57 2
  بابت رایی که دادم متاسفم و پشیمان.
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  34 1
  بخشیشون دقیقا به شما رای دادن آقای بنفش
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  34 5
  از صمیم دل و اعماق جان از حسن روحانی و دولتش متنفرم
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  20 24
  اگر تدبیری رهبری نباشد بی تدبیر ها مملکت را مستعمره کرده بودند
 • روحیه IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  18 1
  تعجب بعضی ها از واریز پول به حسابشون و کلی ذوق زدگی و نماز شکر و ثناگویی شماها حتما ً ... !!!
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  15 9
  من خودم واقعا از گرانی و مخارج بالا گله مندم اما با خرابکاری مخالفم اما واقعا چظور از پس هزینه های اب برق گاز بنزین و اجاره خونه و ... بر بیاییم اصلا گرانی چرا ؟ ثالثا هرکی تو خیابون هست خرابکار نیست و حساب مردم از خرابکار جداست
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  4 0
  حالا دولت با چندتا بخشنامه چندین برابر خسارت‌های وارده رااز جیب مردم بینوابیرون میکشد
 • امین IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  10 2
  باید همانطور که علیه اغتشاشگران برخورد قاطع صورت خواهد گرفت بر علیه کسانی که با بی تدبیری خودشون زمینه فشار اقتصادی و روانی بر مردم و اعتراضات و اغتشاشات رو فراهم کردند هم برخورد عبرت آموز صورت بگیره
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  12 4
  مشرق تنها سرگرمی ما همون اینترنت بود ، ما چه گناهی کردیم از دست دولت بی لیاقت دسته چک سفید امضا به دست؟
 • حسن IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  0 1
  اقای دکتر اول تدبیر عقلانیت دوم استفاده عقل جمعی برای انجام کار قاطعیت نمی خواهد
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  11 2
  وقتی با نخست وزیر بریتانیا اونجور قهقهه میزد فهمیدم بلایی به سر مردم میاره که انقلابیها رو هم در صف مخالف جا بزاره
 • یترون IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  1 0
  تکبر و غرور اجازه نمی ده متکبر مغرور مسئولیت کارهای غلطش رو برعهده بگیره... در مورد جناب رئیس جمهور هم نظام ئ رهبری سنگر همه بی تدبیری ها تصمیمات غلط دولت شده...
 • مهدی IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  2 0
  اگه سهمیه بندی نکردن موجب بحران میشد چرا برداشتی روحانی؟اگه فسادزاست چرا برقرار کردی؟ عامل همه خسارات و کشتار و زیانها شخص روحانیه و باید پیگیر مجازاتش شد. مجازات روحانی والسلام
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  4 0
  آقای روحانی چندین سال با برجام مردم را معطل کردی الان هم که سه برابر کردن بنزینی که کلا تولید داخل هست سبب نا آرامی شدی قربانت شوم استعفا بده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس