کد خبر 1011543
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
فدراسیون فوتبال

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خلاف آیین‌نامه کمیته داوران این فدراسیون، حضور یکی از اعضایی که واجد شرایط حضور در کمیته داوران نبوده را به تصویب رساند.

به گزارش مشرق، یکی از خروجی‌های آخرین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، تصویب و معرفی اعضای جدید کمیته داوران بود. اتفاقی مثبت برای داوری، حداقل از این جهت که کمیته داوران به شکل قانونی‌اش پس از مدت‌ها تشکیل شد. کمیته‌ای که مدت‌ها فقط با رئیس یا سرپرست اداره می‌شد و اعضای آن مشخص نبودند. از آنجایی هم که اعتراض به مسائل داوری پرشمار بود، کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیاز به تعیین و تکلیف داشت که به نظر می‌رسد با معرفی اعضای جدید، داوری کشور تکلیف خودش را بداند.

بیشتر بخوانید:

معرفی اعضای جدید کمیته داوران

آنطور که به نظر می‌رسد و از شواهد پیداست، در تصویب و معرفی اعضای جدید کمیته داوران و در معرفی یکی از نفرات، خلاف آیین‌نامه این کمیته تصمیم‌گیری شده است. براساس بند 3 از ماده 4 آیین‌نامه کمیته داوران که مربوط به ترکیب اعضای این کمیته می‌شود، آمده است: «کلیه اعضا از بین داوران بین‌المللی و ملی بازنشسته و دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی که شناخت کافی از پتانسیل‌های جامعه داوری داشته و دارای توانایی برای برنامه‌ریزی و سازماندهی داوری بوده و حداقل 40 سال و حداکثر 61 سال سال سن داشته باشند، انتخاب می‌شوند».

طبق بررسی‌ها، نادره درودیان که به عنوان یکی از اعضای جدید کمیته داوران معرفی شده، واجد شرایط حضور در این کمیته نیست. درودیان با اینکه از داوران سابق محسوب می‌شود، اما جزو داوران ملی یا بین‌المللی محسوب نمی‌شود. او از داوران درجه یک فوتبال بوده که طبق آیین نامه مصوب کمیته داوران شرایط حضور در این کمیته را ندارد.

با توجه به این مسئله علاوه بر اینکه هدایت ممبینی خلاف آیین‌نامه کمیته داوران، درودیان را به عنوان یکی از اعضا معرفی کرده است، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم خلاف آیین‌نامه حضور این فرد در کمیته داوران را تأیید و تصویب کرده است. در چنین شرایطی ممبینی باید فردی جدید را به عنوان جانشین درودیان معرفی کند و باید دید واکنش هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال چیست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس