پرچم نمایه اسرائیل

مرکز داده‌ها درباره حقوق بشر در سرزمین‌های ‌اشغالی اعلام کرد، در سال جاری میلادی 140 منزل در قدس ‌اشغالی تخریب شده که در طول 15 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

مرکز داده‌ها درباره حقوق بشر در سرزمین‌های ‌اشغالی موسوم به «بتسلیم» اعلام کرد، افزایش قابل ملاحظه‌ای در روند تخریب منازل فلسطینی‌ها در قدس ‌اشغالی به بهانه مجوز صورت گرفته است.


بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، بتسلیم در ادامه اعلام کرد، از آغاز سال جاری میلادی (۲۰۱۹) تا ماه سپتامبر۱۴۰ منزل در قدس تخریب شده و این رقم در طول ۱۵ سال اخیر رکورد زده است.

بیشتر بخوانید:

رژیم صهیونیستی کودک 3 ساله را برای بازجویی فراخواند +عکس

کودک‌کُشی بی‌سابقه اسرائیل در سال گذشته


به گزارش فارس، این مرکز صهیونیستی افزود: این یک سیاست هماهنگ و آگاهانه برای تنگ کردن عرصه به شهروندان قدس با هدف یهودی کردن شهر و سوق دادن تعداد زیادی از آنها به زندگی در خارج از دیوار حائل است؛ همه اینها در چارچوب آنچه راستگراهای اسرائیلی «جنگ دموگرافی و حفظ نسبت برتری به نفع شهرک‌نشینان می‌نامند» انجام می‌شود.


بنا به گزارش بتسلیم از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۸ سالانه حدود ۵۴ منزل تخریب شده است. برخی واحدهای مسکونی هستند که صاحبان آن برای نجات از هزینه تخریب و غرامت اضافی، به دست خودشان این منازل را تخریب می‌کنند.


پس از آنکه «دونالد ‌ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، قدس را به‌عنوان پایتخت فلسطین اشغالی به رسمیت شناخت، اقدامات رژیم صهیونیستی برای تسلط بر این شهر بیشتر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس