بیکاری

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: برای صدور پروانه یک کار تولیدی میانگین در دنیا هشت روز طول می‌کشد.

به گزارش مشرق، سید جواد زمانی صبح پنج‌شنبه در همایش و جشنواره ملی و بین‌المللی خرما در بوشهر، اظهار داشت: ایران اسلامی با داشتن ظرفیت بالا و مؤلفه‌های قوی در تولید محصولات نباید در اقتصاد ضعیف باشد.

بیشتر بخوانید:

مقصر بیکاری کیست؟

همتی: طرح گواهی اعتبار مولد «گام» در شورای پول و اعتبار مطرح می شود

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بیان کرد: در هر کشوری که مؤلفه‌ها قوی تولیدی داشته باشد ولی در اقتصاد ضعیف باشد مشکل در مدیریت باید ارزیابی کرد و باید در این عرصه باید مدیریت را تقویت کرد و دراین‌ارتباط باید کمتر سخن گفت و بیشتر عمل کرد.

توجه بخش خصوصی به آینده کشور

وی تصریح کرد: بخش خصوصی باید به آینده کشور نگاه و به تجارت با آبرو توجه کند تا بااعتبار و تولید بتواند آن اعتماد را به جهان برگرداند.

زمانی با اشاره به اینکه برای صدور پروانه یک کار تولیدی میانگین در دنیا هشت روز طول می‌کشد گفت: ما بیشتر حرف می‌زنیم و کمتر عمل می‌کنیم.

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در دنیا مسؤولان، سران و مدیران در جلسات داخلی اگر اختلاف دارند بازگو و حل‌وفصل می‌کنند و در بیرون جامعه صحبتی از اختلاف نیست ولی ما عکس عمل می‌کنیم در کنار هم شوخی و در بیرون باهم نزاع می‌کنیم که این یک نوع ضعف مدیریتی در اداره یک کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه خودمان را بیشتر از ترامپ تحریم می‌کنیم، افزود: به‌قدری موانع بر سر راه تولید قرار می‌دهیم که تولیدکننده و سرمایه‌گذار پشیمان می‌شود ادامه فعالیت دهد.

زمانی، با تأکید بر این نکته که باید فرایند و زمان کار کوتاه شود، تصریح کرد: در ایران، زمان، موردتوجه و اهمیت قرار نمی‌گیرد درحالی‌که در کشورهای دیگر بر روی دقایق هم حساب می‌کنند چراکه باوجوداینکه موقعیتی که در جهان وجود دارد یک روز اگر دیر حرکت کنید، عقب می‌مانید ولی برای ما ابن مهم اهمیت ندارد.

وی، با تأکید بر توجه به مدیریت، زمان و برداشتن خود تحریمی، گفت: برای صدور پروانه یک کار تولیدی میانگین در دنیا هشت روز طول می‌کشد ولی در ایران اگر زیرمیزی و همه‌چیز حذف شود ۳۸۴ روز زمان لازم دارد.

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتقاد از پاس‌کاری دستگاه‌ها و ادارات در ایجاد فعالیت سرمایه‌گذاری افزود: بخش خصوصی طبق قانون مشاور هر سه قوا است اکنون بخش خصوصی در کجای مشاورت قرار دارد و بخش خصوصی و واگذاری در کجای ایران جای‌داده شده است.

زمانی بیان کرد: در ایران بااین‌همه افراد توانمند و مؤلفه‌های مهم اقتصادی خیلی عیب است که جزء کشورهای محسوب شویم که از لحاظ درآمد ملی در پایین‌ترین سطح باشیم و اعلام شود که می‌خواهیم به ۱۸ میلیون نفر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه یک درصد منابع دنیا در اختیارداریم، افزود: مدیریت قوی و اراده انجام برنامه‌ها و طرح‌ها باید موردتوجه ویژه قرار بگیرد چراکه حرف انجام کار می‌زنیم ولی اراده انجام آن کمتر دیده می‌شود.

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خاطرنشان کرد: از امروز در آستانه انتخابات حرف‌های فراوانی زده می‌شود ولی به‌محض اینکه وارد مجلس شدیم دعواها آغاز می‌شود، باید کشور را به این سمت حرکت دهیم، باید حرکت جامعه به سمت برادری و اتحاد سوق داده شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس