ترامپ نمایه

نشریه نیویورک تایمز در گزارشی به بررسی خبر هلاکت سرکرده داعش در سوریه پرداخته و می‌نویسد: این که دقیقا در تونل محل اختفای ابوبکر بغدادی چه اتفاقی روی داده مشخص نیست.

به گزارش مشرق، «نیویورک تایمز» می‌نویسد: ویدئوی دوربین‌های نظارتی تصاویری نمایش‌وار از اقدامات نیروهای آمریکایی در بیرون از محل اختفای ابوبکر بغدادی نشان می‌دهند، اما درباره اینکه دقیقا در داخل تونل زیر زمینی که او کشته شده چه اتفاقی روی داده چیزی نشان نداده‌اند.

این نشریه به اظهارات اخیر دونالد ترامپ که در آن هلاکت ابوبکر البغدادی را تایید کرد اشاره می‌کند و در این باره می‌نویسد: ترامپ روز یکشنبه در توضیح نحوه کشته شدن بغدادی از زبانی نمایشی و حتی سینمایی استفاده کرد و گفت که بغدادی فریاد می‌کشید و گریه می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

مرگ البغدادی رسانه‌های غربی را رسوا کرد

فیلم/ نظر متفاوت تحلیلگر شبکه MSNBC در مورد کشته شدن البغدادی

سازمان‌ملل: نمی‌توانیم کشته شدن البغدادی را تایید کنیم

در بخشی از این گزارش آمده است: ترامپ ویدئویی را توصیف کرده که از اتاق وضعیت کاخ سفید به تماشای آن نشسته و آن را «شگفت انگیز» توصیف کرد. ترامپ گفته که تماشای این ویدئو مانند دیدن یک فیلم است.

نیویورک تایمز به نقل از مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا می‎گوید: آنچه که ترامپ مشاهده کرده ویدئویی است که از طریق تیروهای آمریکایی از چند زاویه تصویر برداری شده است.


این گزارش می‎افزاید: ویدئوی دوربین‌های نیروهای آمریکایی نشان نداده که در تونل زیرزمینی چه اتفاقی افتاده و قابل تشخیص نیست که بغدادی در حال گریه کردن است.


این نشریه آمریکایی در ادامه می‌افزاید که ترامپ برای توصیف خود درباره این عملیات مجبور بوده تا به گزارش فرماندهان مستقیم این عملیات و یا سلسله مراتب فرماندهی اتکا کند.

نیویورک تایمز می‎گوید که مقام‎های پنتاگون روز یکشنبه هیچگونه توضیحی درباره اینکه ابوبکر بغدادی فریاد می‌کشیده و یا گریه می‌کرده نداده‌اند و «مارک اسپر» نیز در این باره سخنی نگفته است.

مقام‎های آمریکایی به نیویورک تایمز گفته‌اند "ترامپ هیچ‌گونه گفت‌وگویی در لحظه انجام عملیات دریافت نکرده، چرا که آخرین چیزی که طراحان نظامی آمریکا در یک عملیات نظامی می‌خواهند دعوت به نقد، حدس زدن‌های ثانویه و حتی دستوراتی جدید از اتاق وضعیت کاخ سفید است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس