آخرین جلسه دادگاه« شبنم نعمت‌زاده»

احمدزضا لشگری‌پور گفت: سال ۸۶ نعمت‌زاده می‌خواست شرکت رساپخش را تأسیس کند که گفتم اداره غذاودارو مخالفت می‌کند اما او گفت " نگران نباش، اداره غذاودارو یعنی من.

به گزارش مشرق، احمدرضا لشگری‌پور در آخرین جلسه محاکمه خود با اجازه قاضی برای بیان اظهاراتش به مدت 10 دقیقه در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: شرکت توسعه دارویی رسا برخلاف آنچه در کیفرخواست آمده نمی‌توانسته دنبال انحصار باشد.

در این لحظه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: اینطور نیست که کل فروش دارویی کشور را با بدهی شما مقایسه کنیم و بگوییم انحصار یا اخلال محسوب می‌شود یا خیر، بلکه نوع دارو شرکت تامین کننده و اقدامات انجام شده مدنظر است و اصلا لازم نیست انحصار ایجاد شود زیرا قانونگذار گفته است اقدامات به منظور انحصار باشد.

بیشتر بخوانید:

متهم ردیف دوم پرونده در ادامه افزود: جوایز را ما از خودمان نمی‌دادیم بلکه از شرکتها می‌گرفتیم و به مصرف کننده می‌دادیم و در تمام فاکتورها نیز این مسئله قید شده است.

لشگری‌پور همچنین به اظهارات وکیل مجموعه شستا اشاره کرد و گفت: برخلاف آنچه وکیل مجموعه شستا گفته است در سایت کدال بورس پارس‌دارو متضرر نیست و سودش کاهش یافته اما زیان نداشته است.

وی افزود: شرکت زهرابی نیز سال 96، 69 میلیارد زیاندهی داشته که بدهی ما به آن فقط 13 میلیارد تومان بوده است.

متهم ردیف دوم همچنین به اظهارات شبنم نعمت‌زاده مبنی بر پرداخت کالا به شرکت توسعه رسا اشاره کرد و گفت: خانم نعمت‌زاده کالا داده و پولش را گرفته و اینطور نیست که هبه کرده باشد و اسناد تمام پولهایی که دریافت کرده موجود است.

وی همچنین درباره خروج خود از شرکت توسعه رسا گفت: یک مرتبه نیز سال 95 استعفا دادم و استعفایم موجود است اما خانم نعمت‌زاده به منزلمان آمد و مجاب کرد بازگردم ضمن اینکه کلی چک امضا کرده بودم و نمی‌توانستم چکها را رها کنم.

وی همچنین در باره تاسیس شرکت رساپخش گفت: در سال 86 که نعمت‌زاده می‌خواست شرکت رسا پخش را تاسیس کند مخالفت کردم و گفتم اداره غذا و دارو اجازه نمی‌دهد اما نعمت‌زاده گفت شما نگران نباشید. اداره غذا و دارو یعنی من و من یعنی اداره غذا و دارو. اتفاقا وقتی به اداره غذا و دارو نامه زد مخالفت کردم. اما در خانم نعمت‌زاده اعتقاد به نعمت‌زاده بودن وجود داشت.

در ادامه قاضی مسعودی مقام ختم رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده را اعلام کرد و گفت: متهمان و وکلایشان یک هفته مهلت دارند تا لوایح تکمیلی خود را به دادگاه ارائه کنند و دادگاه در مهلت مقرر قانونی نسبت به صدور رای اقدام می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
    1 0
    چه خودخواه.!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس