مراسم عروسی یکی از ماندگارترین و خاطره ساز ترین مراسمات زندگی هر فرد است. تزئینات و زیبا آرایی فضای این مراسم اهمیت فراوانی دارد. حریر آرایی در مراسم عروسی یکی از بهترین و شیک ترین تشریفات تزئینی در این جشن به شمار می آید. این نوع از طراحی انواع مختلفی دارد و به شیوه های مدرن و کلاسیک انجام می گیرد.

زیبا آرایی فضای مراسم عروسی

آراستن و تزیین فضای جشن عروسی یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل برگزاری مراسم عروسی است و به شیوه های مختلفی انجام می گیرد. حریر آرایی از جمله تزئینات پرطرفدار و بسیار زیبا است که می تواند فضای برگزاری مراسم را جلوه بخشیده و زیبایی آن را مضاعف نماید. استفاده از حریر آرایی در برگزاری مراسم عروسی و خدمات مجالس قدمتی چند ساله دارد و از تزئینات اصیل به شمار می آید.

حریر آرایی در مراسم عروسی

حریر، نوعی پارچه زیبا، ظریف و لطیف است که استفاده های فراوانی در خیاطی دارد و می توان از آن در دوخت انواع پرده، لباس و تزیین فضاهای مختلف استفاده نمود. حریر آرایی در مراسم عروسی، فضایی رمانتیک و بسیار زیبا ایجاد نموده و می تواند ایده ای فوق العاده برای زیبا آرایی مراسم عروسی به شمار آید. استفاده از حریر در آراستگی مراسم عروسی انواع مختلفی دارد و از ایده های بسیار زیادی برخوردار است.

ایده های حریر آرایی در مراسم عروسی

استفاده از حریر و یا اصطلاحا حریر آرایی در مراسم عروسی به سلیقه، ذوق و خلاقیت شما بستگی دارد و می تواند به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

حریر آرایی مسیر عروس و داماد

یکی از زیباترین انواع حریر آرایی مراسم عروسی، استفاده از طاق های زیبا و پرده ای شکل در مسیر ورود عروس و داماد به مراسم عروسی است. این طاق ها معمولا با استفاده از سقف و چهارچوب های کاذب نگهداری شده و تنظیم ارتفاع و عرض آنها بستگی به فضای برگزاری مراسم خواهد داشت. استفاده از ریسه های ریز با نور تک رنگ در لا به لای پرده های حریر جذابیت بسیار زیادی به حریر آرایی مراسم عروسی بخشیده و قرار دادن گلدان های بلند و پایه دار با گل های سفید آلستر و لیلیوم، فضایی رویایی در مراسم خلق می نماید. حتی در فضاهایی همانند باغ عروسی ارزان نیز می توان به بهترین شکل ورودی عروس و داماد را با حریر زیبا کرد و جلوه ای خاص به مسیر ورودی زوج بخشید.

حریر آرایی جایگاه عروس و داماد

تزیین جایگاه عروس و داماد از بخش های بسیار مهم برگزاری مراسم عروسی است که تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن عکس و فیلم های یادگاری از این مراسم داشته و لحظات خاطره سازی خلق خواهد نمود. به منظور تزیین جایگاه عروس و داماد می توان از ایده های مختلفی استفاده نمود که یکی از آنها حریر آرایی است. در این حالت می توان از حریرهای سفید و یا رنگی، البته در رنگ های ملایم و سرد جهت تهیه پرده های بلند، طاق های حریری و یا پرده های سقفی کوتاه استفاده نموده و فضایی رمانتیک و منحصر به فرد ایجاد نمود.

حریر آرایی سفره عقد

استفاده از حریر به منظور تزیین سفره عقد، ایده بسیار جذاب و پرطرفداری تلقی می گردد. قرار گرفتن حریر در کنار گل ها، شمع و سایر وسایل سفره عقد، منظره بسیار زیبایی است و سفره عقد رویایی به نظر خواهد رسید. بدین منظور می توان حریر را زیر سفره، اطراف سفره و یا داخل آن مورد استفاده قرار داد. حریر آرایی در میز سلف سرویس، پذیرایی و سرویس عروس و داماد نیز بسیار زیبا بوده و از تزئینات شیک و لوکس به شمار می آید.

استفاده از گل های طبیعی و شمع را فراموش نکنید

گل و شمع دو عنصر بسیار زیبا و مهم  تزئینات حریر آرایی در مراسم عروسی  هستند که می توانند زیبایی حریر آرایی را دو برابر نموده و مکمل تزئینات ایجاد شده با آن باشند. توصیه می شود برای گل آرایی در طاقه های حریر حتما از گل های ریز، سفید و پرچمدار استفاده نموده و در ترکیب رنگ گل ها توجه بسیار زیادی به خرج دهید. شمع های کوچک و فانتزی در کنار حریر آرایی تشریفات مجالس بسیار جذاب و رمانتیک هستند و جلوه بسیار زیادی به مراسم عروسی خواهند داد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس