کد خبر 1002956
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
چه بر سر نتانیاهو خواهد آمد؟

فرصت ۲۸ روزه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه در روز چهارشنبه هفته جاری پایان می‌یابد؛ اکنون این سوال مطرح می‌شود که سناریوهای این رژیم برای خروج از بن بست سیاسی چیست.

به گزارش مشرق، چهارشنبه هفته جاری مهلت ۲۸ روزه «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برای ایجاد ائتلاف به منظور تشکیل کابینه پایان می‌یابد؛ موضوعی که گمانه زنی‌ها در مورد آینده سیاسی این رژیم و شخص نتانیاهو را به هاله‌ای از ابهام فرو برده است.


به گزارش نیوز وان، «دیوید بیتان»، نماینده عضو حزب «لیکود» کنست، می‌گوید که "احتمال درخواست تمدید فرصت از سوی نتانیاهو بسیار پایین است."

بیشتر بخوانید:


بیتان گفته که "با توجه به نزدیک شدن پایان مهلت نتانیاهو برای تشکیل کابینه، بعید به نظر می‌رسد که او از روون ریولین، در پایان تعطیلات برای تشکیل کابینه درخواست تمدید فرصت کند؛ چرا که آبی و سفید آماده مذاکره نیست. "


این نماینده کنست رژیم صهیونیستی می‎افزاید که "تا زمانی که آبی و سفید با ایجاد کابینه فراگیر به ریاست نتانیاهو مخالف باشند، توافقی وجود نخواهد داشت. ما منتظریم آنها برای مذاکره پا پیش بگذارند. "


بیتان در ادامه گفت که "به نظر می‌رسد آبی و سفید به دنبال سومین انتخابات پارلمانی است؛ آنها بر این باورند که در صورت اثبات جرم نتانیاهو، نتیجه آنان در انتخابات بعدی به شکل قابل توجهی بهتر خواهد بود. "


باید توجه داشت از آنجا که مذاکرات لیکود و آبی و سفید به بن بست رسیده، موافقت ریولین با درخواست تمدید فرصت نتانیاهو بعید به نظر می‌رسد. ضمن اینکه عدم موفقیت «بنی گانتز»، رئیس حزب آبی و سفید برای ایجاد ائتلاف به منظور تشکیل کابینه نیز قابل پیش بینی است.


به همین دلیل به نظر می‌رسد گزینه‌های پیش رو در پایان فرصت نتانیاهو و گانتز برای ایجاد ائتلاف، واگذاری مسئولیت تشکیل کابینه به یکی دیگر از اعضای کنست یا تشکیل کابینه اقلیت خواهد بود.


این در حالی است که بهترین گزینه برای گانتز برگزاری سومین انتخابات پارلمانی است.


ناکامی نتانیاهو برای ایجاد ائتلاف به منظور تشکیل کابینه در پی انتخابات ماه آوریل و انتخابات مجدد ماه سپتامبر سبب بروز بن بستی سیاسی در اسرائیل شده و آینده سیاسی نتانیاهو را که با پرونده‌های قضایی متعددی روبرو است، با ابهام مواجه کرده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس