کد خبر 1002848
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
چاقوکشی نمایه

نزاع دو همسایه بر سر کبوتربازی، نه تنها چندین مجروح برجای گذاشت بلکه جنایتی هولناک را نیز در مشهد رقم زد!

به گزارش مشرق،  این حادثه مرگبار عصر پنج شنبه گذشته درحالی رخ داد که «س- س» از سرکار به منزل بازگشت و به پشت بام طبقه چهارم واحد آپارتمانی رفت تا سری به کبوترانش بزند و پاهایش را بشوید! در همین لحظه و در آن سوی واحد ساختمانی دیگری که با تیغه دیوار از یکدیگر جدا شده بود، چشمش به جوان ۲۶ ساله‌ای افتاد که او نیز برای کبوتربازی در پشت بام طبقه چهارم ایستاده بود. نگاه دو جوان زمانی با یکدیگر تلاقی کرد که «س- س» معترضانه به جوان ناشناس همسایه گفت: پشت بام چه می‌کنی؟ منزل ما را دید می‌زنی؟ این جملات در حالی به پاسخ سربالای «ح» جوان ۲۶ ساله همسایه انجامید که «س- س» به آن سوی دیوار پرید و درگیری فیزیکی بین آن دو نفر رخ داد.

بیشتر بخوانید:

عاقبت ازدواج پسر گدا و دختر شاه پریان

«ح» که کتک خورده بود با «م- م» (برادرش) تماس گرفت و به او گفت: که به دست همسایه کتک خورده است!

به گزارش خراسان، این نزاع درحالی به درون کوچه‌ای واقع در بولوار هدایت کشید که «س- س» با لوله پلاستیکی ضخیم به داخل کوچه آمد و از سوی دیگر نیز «م- م» به نزاع کنندگان پیوست.

اما در این میان تیغه‌های چاقو نیز در هوا درخشید و «ح- س» (برادر س- س) هم وارد ماجرای درگیری خونین شد.در این هنگام بود که «ح- س» و «ح- م» با یکدیگر یقه به یقه شدند و روی زمین غلتیدند، ولی ناگهان «ح- م» روی سینه «ح- س» جوان ۲۵ ساله نشست و تیغه چاقو را بر سینه وی فرود آورد. وقتی خون از پیکر «ح- س» بیرون زد اهالی محل نیز به سمت ضارب رفتند و او را به داخل فروشگاهی انداختند که فرار نکند! این درحالی بود که برخی از افراد مرتبط با این نزاع خونین هم به شدت مجروح شده بودند. دقایقی بعد با تماس اهالی محل نیروهای امدادی و ماموران کلانتری خواجه ربیع مشهد در محل حادثه حضور یافتند تا مجروحان را به مرکز درمانی انتقال دهند. در این لحظه پدر «ح- س» جوان ۲۵ ساله که از منزل بیرون آمده بود با دیدن پیکر غرق در خون فرزندش ناگهان دچار سکته قلبی شد و بر زمین افتاد.

بنابر گزارش خراسان، نیروهای امدادی بلافاصله مجروحان این حادثه تاسف بار را به همراه ضاربی که خود نیز به شدت مجروح شده بود به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند، اما تلاش کادردرمانی برای نجات «ح- س» جوان ۲۵ ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربه چاقو جان سپرد. با گزارش این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد مشهد بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد به همراه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و عوامل بررسی صحنه جرم عازم مرکز درمانی شد و به تحقیق در این باره پرداخت.

بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که نزاع مذکور به خاطر هیچ رخ داده است چرا که منزل طرف مقابل بدون صحن حیاط و جنوبی بود!

«ح-م» (متهم به قتل) که در همان دقایق اولیه توسط قاضی احمدی نژاد مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفته بود درباره چگونگی وقوع این حادثه مرگبار گفت: من در بولوار طبرسی شمالی سکونت دارم، اما مادرم مستاجر است و در طبقه چهارم واحد آپارتمانی در بولوار هدایت اقامت دارد. من هم برای کبوتربازی به پشت بام منزل مادرم رفته بودم که برادر مقتول بیخودی مرا متهم می‌کرد که قصد دید زدن منزلشان را داشتم در حالی که من حتی نمی‌دانستم او از کدام منزل سخن می‌گوید! هیچ حیاطی از پشت بام دیوارکشی شده دیده نمی‌شد به همین دلیل به او گفتم به تو چه که من در پشت بام چه می‌کنم! او هم که از این حرف عصبانی شده بود به این سوی دیوار آمد و با من درگیر شد که من هم با برادرم تماس گرفتم. متهم به قتل که خود نیز از ناحیه سر دچار شکستگی شده از پشت هم چاقو خورده بود و سابقه ایجاد مزاحمت را در پرونده خود داشت، در پاسخ به سوال قاضی که چرا با خودت چاقو حمل می‌کردی نیز گفت: قبلا در پیک موتوری کار می‌کردم و تلفن همراه را به مشتریان می‌رساندم تا این که چند روز قبل زورگیران با تهدید چاقو چهار دستگاه گوشی تلفن همراه را از من گرفتند و من هم از آن روز به بعد چاقو تهیه کردم که همیشه همراهم بود!

گزارش ها حاکی است، متهم به قتل ۲۶ ساله در حالی با صدور قرار قانونی بازداشت و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که هنوز برخی از مجروحان این حادثه در مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد بستری هستند.

شایان ذکر است، برادر متهم به قتل نیز که از صحنه حادثه گریخته بود، پس از ارجاع پرونده به دایره ویژه قتل عمد آگاهی، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و کارآگاهان با استفاده از شگردهای فنی و اطلاعاتی، او را به دام انداختند.

منبع:خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  10 1
  مشهد آمار درگیریش بالاست متاسفانه
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   0 3
   به نظرم همه جا خوب و بد هست مگر در تهران و کرج حادثه رخ نمی دهد؟!!!!اما نمی دانم چه سناریویی و چه دستهای پشت پرده ای هست که این ماهها فقط حوادث مشهد را در سایت ها بازنشر می دهند؟!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  8 1
  قصاص سریع و ممنوع کردن کبوتر بازی لزوم این وضعیت است - تمام کبوتر بازان از آبرو داری مردم و خشونت و قدرت نمائی خودشان برای ادامه کبوتر بازی سوء استفاده می کنند در سطح ملی این گرفتاری وجود دارد پلیس فکری بکند بدون ااستثناء کبوتر پران ها یا دزد هستند یا معتادند یا خرده فروش مواد و..
  • سلمان IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   2 0
   بی دلیل نبود که در دوره صفوی علامه مجلسی کبوتر بازی رو ممنوع کرده بود
 • IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  4 3
  یره یره یره چه خبره بکش بکش سر کفتر بازی
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  3 1
  کبوتر خب خیلی مهمه ارزششو داره
 • DE ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  1 0
  وسیله، یکی از بهترین مخلوقات خداوند که مظهر صلح و دوستی است یعنی کبوتر ولی افکار شیطانی، گفتار شیطانی و کردار شیطانی و آخر گناه هم بنا به روایت شیطان فریاد می‌زند ای انسان گناه کار من که شیطان و از آتشم از خداوند میترسم تو چگونه نترسیدی که از گل هستی.
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  0 2
  عادت به حیوان بازی ، بازی کردن با کبوتر یا هر حیوان دیگه خوب نیست و ایمان آدمو کم میکنه. در اسلام «نگهداری» از کبوتر در خانه مفید دانسته شده اما این کاری که در کشورمون رایج شده در واقع «بازی کردن» با کبوتر هست که کلمه «کبوتربازی» هم دقیقا همینو بیان کرده. عاقبتش همین چیزا میشه.
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  0 0
  اینطور که پیداس در این ماجرا شخص که مرتکب قتل شده (ح - م) که گفتن در پرونده خودش سابقه مزاحمت داشته مقصر اصلی هست. لابد همسایه ها هم به همین خاطر نگذاشتن بعد از قتل از معرکه فرار کنه... این فرد باید مشکل خودش با برادر مقتول رو خودش تنهایی با دست و زبان و عقل (نه با چاقو و سلاح) حل میکرد
 • زهرا IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  5 1
  این میشه دفاع از خود. وقتی یکی بیاد خونه شما و بخواد بزنتتون صد در صد شماام از خودت دفاع میکنی .نباید قصاص بشه
 • محمد IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  5 0
  تا اون جایی که من میدونم مشهدی ها خیلی هم با فرهنگ هستن چون کار کردم حالا چهارتا درگیری مشهد هست نبینید تهران با این فرهنگش رتبه اول درگیری داره
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
  0 1
  مشهد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس