کد خبر 1001785
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
کیانوش رستمی

عضو تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان گفت: در سال‌های گذشته براساس توافقاتی که با فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داشته‌ام، حرکت کرده‌ و هیچ بی‌احترامی و بی‌نظمی در این مدت نداشته‌ام.

به گزارش مشرق، کیانوش رستمی در خصوص صحبت‌های رئیس فدراسیون وزنه‌برداری مبنی بر اینکه باید نظم تیمی در وزنه‌برداری وجود داشته و او در قالب تیم باشد، گفت: من تابع دستورات فدراسیون بودم. بعد از مسابقات المپیک ریو که طلای المپیک را گرفتم، به علت آسیب‌دیدگی که داشتم نتوانستم در مسابقات جهانی موفق باشم. برای المپیک 2020 وزن‌ها عوض شد و به خاطر اینکه در المپیک افتخارآفرینی کنم و پرچم کشور را به اهتزاز دربیاورم مجبور شدم به دسته 96 کیلوگرم بروم و باید 11 کیلو وزن اضافه می‌کردم. خداراشکر می‌کنم از اینکه خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردم به شرایط ایده‌آل برسم و با یک بدن پاک هر روز برای آزمایش دوپینگ آماده بودم.

 

وزنه‌بردار کشورمان در واکنش به صحبت‌های رئیس فدراسیون و رعایت نظم تیمی از سوی خودش، تصریح کرد: تابع دستور رئیس فدارسیون هستم و کاملاً به قوانین احترام می‌گذارم. در ماه‌ها و حتی سال‌های گذشته براساس توافقاتی که با فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داشته‌ایم، حرکت کرده‌ام و هیچ بی‌احترامی و بی‌نظمی در  این مدت نداشته‌ام. همیشه هر صحبتی کرده‌ام در رابطه با خودم و تمریناتم بوده است. 

بیشتر بخوانید:
 

برخورد جدی فدراسیون وزنه برداری با کیانوش رستمی

رستمی در واکنش به صحبت‌های علی مرادی مبنی بر اینکه بهتر بود با وزنه‌های کمتری مسابقات جهانی را شروع می‌کرد، خاطرنشان کرد: در مسابقات جهانی با آمادگی بالایی شرکت کردم. برادرم به عنوان مربی در کنار من حضور داشت، استرس و نگرانی او هم افتخارآفرینی و اهتزاز پرچم ایران بود. در حالی با انتخاب وزنه 179 کیلوگرم حرکت یک‌ضرب را شروع کردم، که این وزنه 11 کیلوگرم کمتر از رکورد خودم بود و به نظرم حتی با وزنه خیلی کمی شروع کردم، ولی چیزی بیش از سه دقیقه روی تخته توقف داشتم و بدنم سرد شد، وگرنه بهتر وزنه می‌زدم و طلای مسابقات را هم برای ایران می‌گرفتم.

این وزنه‌بردار در خصوص این موضوع که اوت کردن او باعث از دست رفتن نایب قهرمانی ایران شده، عنوان کرد: تنها من باعث شدم ایران چهارم شود؟ درست است من حذف شدم، ولی سنگین‌وزن تیم ملی هم اوت کرد که باعث شد ایران عقب بیفتد. من هم خیلی ناراحت شدم. من قبل از مسابقات نمی‌دانستم باید وزنه مجموع را ثبت کنم تا امتیاز المپیک را کسب کنم.

قهرمان وزنه‌برداری المپیک درباره  اینکه شاید اگر در چهارچوب برنامه‌های فدراسیون و زیرنظر کادرفنی کار می‌‌کرد، از این مسائل نیز آگاه بود، تصریح کرد: زیرنظر تیم ملی کار می‌کردم، اگر اینطور نبود، چرا ما را اعزام کردند؟ خنده‌دار است؛ اگر ما در چارچوب تیم نبودیم ما را اعزام نمی‌کردند.

رستمی در واکنش به این موضوع که او و برادرش جدا از سایر ملی‌پوشان تمرین می‌‌کردند و شاید همین موضوع باعث شده در جریان موضوعات قرار نگیرند، گفت: من به فدراسیون گفتم یک مربی خوب خارجی برای من بیاورید که قبول نکردند و طبق قوانین فدراسیون باید یک مربی معرفی می‌کردند که برادرم را معرفی کردند، شاید برادرم نمی‌توانست مانند یک مربی حرفه‌ای باشد، اما محرم رازم بود و در این مدت 190 کیلوگرم یک‌ضرب و 230 کیلوگرم دو ضرب را ثبت کردم.

وزنه‌بردار کشورمان گفت: الان می‌توانم با بهترین‌های دنیا رقابت کنم. از مرادی تشکر می‌کنم، او پدر خانواده وزنه‌برداری است و دوست ندارم خارج از چارچوب فدراسیون حرکت کنم. باید به پدر خانواده احترام بگذارم و تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این است که تلاش کنم باری را از دوش فدراسیون و مرادی و فشارهایی که به او وارد می‌شود بردارم و دل مردم را شاد کنم. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس