نظامیان آمریکایی

نظامیان آمریکایی از یک پایگاه دیده بانی در جنوب شهر عین العرب سوریه خارج شده و این پایگاه را تخلیه کردند.

به گزارش مشرق به نقل از آناتولی، آمریکا نظامیان خود را از یک پایگاه دیده بانی در جنوب عین العرب سوریه خارج کرد.

گفته شده این پایگاه در جنوب شهر عین العرب واقع در استان حلب قرار داشته است و به عنوان پایگاه دیده بانی مورد استفاده نظامیان آمریکایی بوده است.

بیشتر بخوانید:

بیانیه کردهای سوریه درباره توافق با دمشق

خبر تخلیه پایگاه عین العرب تنها ساعاتی پس از آن منتشر شده که پیش از آن نیز منابع محلی سوری از خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه خود در منبج در استان حلب سوریه خبر داده بودند. این منابع بیان کردند: نظامیان آمریکایی پایگاه مطاحن منبج را به طورکامل تخلیه کرده اند. پایگاه مطاحن بزرگترین پایگاه آمریکایی ها محسوب می شد که رستوران و بیمارستان و دیگر امکانات در آن قرار داشت و در ژوئن سال گذشته دایر شده بود.

روز یکشنبه همچنین«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که این کشور آماده است تا حدود ۱۰۰۰ نظامی خود را از شمال سوریه به مناطق امن منتقل کند. به گفته وزیر دفاع آمریکا انتقال فوری این نیروها در شمال سوریه به دستور ترامپ آغاز شده است.

براین اساس به نظر می‌رسد تخلیه پایگاه عین العرب نیز در ادامه خروج نظامیان آمریکایی از مناطق شمال شرق سوریه صورت می‌گیرد که همزمان با حملات ترکیه به این مناطق آغاز شده و بسیاری این اقدام آمریکا را به منزله چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای حملات علیه شمال شرق سوریه عنوان کرده‌اند.

در عین حال حملاتی که از سوی ترکیه علیه شمال شرق سوریه از چهارشنبه گذشته آغاز شده با موج گسترده واکنش‌ها و محکومیت‌های جهانی روبرو بوده است و بسیاری خواستار توقف این حملات شده‌اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس