کد خبر 1000718
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
مدرسه شش کلاسه حضرت رقیه

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: در بخش عشایری، ۶۶۴۱ کلاس چندپایه، ۱۳۱۱ مدرسه کانتینری، ۸۲۳ مدرسه چادری و ۲۲۸ مدرسه شبانه‌روزی داریم.

به گزارش مشرق، محمدرضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر  با اشاره به وظایف این دفتر اظهار کرد: در وهله اول وظیفه این دفتر، نیاز سنجی است یعنی مشخص کنیم که کجای کار هستیم و به چه نیاز داریم تا مسیر را ادامه دهیم یا مسیر را بهبود ببخشیم.

وی ادامه داد: شاید شاخص‌سازی و شناسایی ابعاد مؤلفه‌های آموزش و پرورش در مناطق کمتر توسعه یافته خیلی آسان نباشد اما بر اساس مؤلفه‌های بومی، محلی، جغرافیایی و نیز کمک از تجارب دیگر کشورها می‌توانیم به ذی‌نفعان اصلی کمک کنیم.

بیشتر بخوانید:

سیفی با بیان اینکه عدالت آموزشی فرصت‌های برابر یادگیری و یاددهی برای دانش‌آموزان در همه مناطق است، گفت: فرصت‌های برابر یادگیری و یاددهی به کیفیت عوامل موثر در آموزش بر می‌گردد که شامل معلم، همسالان، منابع یادگیری متنوع و تجهیزات و امکانات است.

وی تصریح کرد: اینکه دانش‌آموز تحت پوشش آموزش قرار گیرد، عدالت آموزشی به معنای کامل نیست بلکه توزیع متوازن آموزش باید برای همه دانش‌آموزان صورت گیرد و فرقی بین دانش‌آموز شهری، روستایی و عشایری نباشد. 

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر با بیان اینکه ۲۶۵۳ دانش‌آموز دوزبانه داریم، گفت: در بخش عشایری، ۶۶۴۱ کلاس چندپایه، ۱۳۱۱ مدرسه کانتینری، ۸۲۳ مدرسه چادری و ۲۲۸ مدرسه شبانه‌روزی داریم.

وی ادامه داد: برای هر ۵۱۰ دانش‌آموز یک مربی ورزش و برای هر ۹۱۳ دانش‌آموز، یک مربی پرورشی در مدارس عشایری فعالیت می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • SE ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
    0 0
    وقتی پولهای غارت شده از بیت المال در باستی هیلز لواسان و شمال شهرها بزرگ انباشته میشه مدارس کپری و فقر خانواده های دانش آموزان این مدارس پایانی ندارد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس