کد خبر 1000541
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
حسین شریعتمداری نمایه

جناب روحانی چرا و با چه انگیزه و منظوری اصرار بر شُبهه‌افکنی داشته‌اند و از این رهگذر در پی دور کردن افکار عمومی از کدام رخداد و یا مسئله و موضوعی بوده‌اند؟!

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:

در شماره امروز کیهان به اظهارات اخیر آقای روحانی که در آن ضرورت نظارت استصوابی شورای نگهبان را نفی کرده و غیرضروری دانسته‌اند، پرداخته‌ایم و مستندات قابل توجهی در نقد سخنان ایشان آورده‌ایم. در این وجیزه اما، سخن دیگری با جناب ایشان در میان است و آن، طرح این پرسش است که آقای رئیس‌جمهور از  اظهارات اخیر خود چه منظور و مقصودی را دنبال می‌کرده است؟! چرا که؛


۱- آقای روحانی به عنوان یک حقوقدان به خوبی می‌دانند که هرگاه سخن از تاسیس یک تشکیلات در میان است، پای شرایط کسانی که قرار است عضو آن تشکیلات باشند هم به میان کشیده می‌شود بنابراین الزاماً باید کسانی باشند تا انطباق خصوصیات داوطلبان حضور در آن تشکیلات را با شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است بررسی کرده و نظر مثبت یا منفی خود را اعلام کنند. این نکته از بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین مبانی و اصول علم حقوق است و بسیار بعید به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور محترم از آن بی‌خبر باشند!


۲- نظارت شورای نگهبان بر انتخابات «مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی»


نص صریح اصل ۹۹ قانون اساسی است. بنابراین جناب روحانی می‌دانند که مخالفت با آن، مخالفت با قانون اساسی است. از این روی با جرأت و به یقین می‌توان گفت آقای روحانی می‌دانسته‌اند که نظر ابراز شده ایشان قابل اجرا نیست.


۳- وقتی به خوبی می‌دانند که آنچه خواسته‌اند اولاً با بدیهیات منطقی و ثانیاً با متن صریح قانون اساسی در تضاد است، به وضوح و بدون کمترین تردیدی می‌توان نتیجه گرفت که مقصود و منظور ایشان از آنچه ابراز کرده‌اند همان نیست که در اظهاراتشان آمده است! چگونه می‌توان باور کرد رئیس‌جمهور حقوقدان خواسته‌ای داشته باشد که یقین دارد ناممکن و ناشدنی است؟! هیئت دولت هم که جای رسیدگی به امور اجرایی کشور است و جای بیان آرزوها نیست! پس منظور ایشان چه بوده و چیست؟!


۴- با عرض پوزش باید گفت، تنها خاصیت و اثری که اظهارات ایشان می‌تواند داشته باشد «شبهه افکنی» ! و مشغول کردن دیگران به پاسخ شُبهه‌ای است که به میان آورده است! آیا غیر از این، می‌توان خاصیت دیگری برای آن قائل بود؟! به یقین در دورترین افق ذهن‌ها نیز برای آن هیچ خاصیت دیگری قابل تصور نیست!


۵- حالا به طرح این پرسش می‌رسیم که آیا جناب روحانی از این نکته بدیهی بی‌خبر بوده است؟! پاسخ این سؤال بدون کمترین تردیدی منفی است و با جرأت می‌توان گفت محال است شخصیتی در جایگاه ریاست جمهوری و با عنوان «حقوقدان» از نتیجه آنچه مطرح کرده است بی‌خبر باشد!


۶- اگر بپذیریم که آقای رئیس‌جمهور به خوبی از ناشدنی بودن و غیرمنطقی بودن سخنان خود و مغایرت و تضاد آشکار آن با قانون خبر داشته است - که به یقین خبر داشته است-  پای سؤال بعدی به میان کشیده می‌شود که جناب روحانی چرا و با چه انگیزه و منظوری اصرار بر شُبهه‌افکنی داشته‌اند و از این رهگذر در پی دور کردن افکار عمومی از کدام رخداد و یا مسئله و موضوعی بوده‌اند؟!


تنها پاسخی که برای این سؤال به ذهن می‌رسد آن است که شبهه‌افکنی در بدیهیات برای دور کردن افکار عمومی ملت از وعده‌های برزمین مانده دولت و مشغول ساختن مردم به مسائلی نظیر آنچه به آن اشاره شد بوده است!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  10 1
  نرود میخ آهنین در سنگ
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  10 1
  وقتی کارنامه ات بعد نزدیک به ۷ سال خالی باشد به خشک و تَر زندگی و معیشت مردم هم با دولتت گند زده باشی باید برای فرار از پاسخگویی شبهه افکنی کنی و به شورای نگهبان حمله کنی
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  1 3
  اینا تو اون 8 سال چرا صداشون در نمیومد؟ شاید همه چیز گل و بلبل بوده!
 • DE ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  5 2
  تنها پاسخی که برای این سؤال به ذهن می‌رسد آن است که شبهه‌افکنی در بدیهیات برای دور کردن افکار عمومی ملت از وعده‌های برزمین مانده دولت و مشغول ساختن مردم به مسائلی نظیر آنچه به آن اشاره شد بوده است!
 • IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  6 2
  حاج‌حسین‌آقا!، میدونی چیـه؟ شما یه «دستمریزاد» گفتی، طرف مقابل کلی حرف شنید که ببین چی گفتی که شریعتمداری ازت تعریف کرده!!!. ایشون هم گفته باشه حالا یه‌چیزی میگم شریعتمداری جلیزولیز کنه!، همیـن! هیچ‌چیز دیگه‌ای نیست خودتونو ناراحت نکنید. لطفـاً
 • ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
  7 1
  دولت تزویر و فریب
 • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  4 1
  حسن جان قبلا شک داشتم، الان با یقین می گم، تو نیستی.!!
 • محمد IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  7 1
  اگر به کارنامه ی دولت و حامیان سلزش در مجلس نگاه بکنید خودتون دلیل این شبه افکنی ها و حاشیه رفتن های بی ربط رو پیدا می کنید
 • IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  8 1
  حاج حسین عزیز،کلام آخری که فرمودی درپایان متن،شگردهمیشگی رئیس جمهور وکابینه اش بوده وسوخت شده ولی هدف ازطرح این مباحث چی بوده هنوزمعلوم نیست ولی روشن میشه!
 • IR ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  9 1
  احسنت برآقای شریعتمداری عزیز...آقای رئیس جمهورلطفابه جای شبهه افکنی پاسخگوی وعده هاووظایف برجامانده خودباشید:اقتصادمردم،معیشت و..
 • زنده باد بهار AT ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  3 2
  میزان باید و باید "تنها" رأی مردم باشد.
 • AU ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  21 1
  احسنت. انشا الله در انتخاباتهای پیش رو با رای دادن به خط مومن و انقلابی جبران کنیم.
 • روشن IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  9 1
  شاید هم اثر محکومیت دستیار ویژه ایشان حسین فریدون است! فرار به جلو در پاسخگوی رشوه خواری حسین فریدون!
 • ناشناس IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  7 1
  نفسهای آخر دولت فینگلیش وناامید از برجام بی خود و۶سال معطل مانده که ارباب بزرگ ایشان را ازتحریم درآورد نشد که نشدتحریم تر هم شد .مردم هم که نقره داغ شده به هفت جدوآباد خود لعنت میفرستند که به همچین جریانی رای دهند.
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  7 1
  آقای روحانی گرفتار شکست های پی در پی شده از برجام تا محکوم شدن بردارش! و این روزها بخاطر محکومیت برادرش همچون مار زخمی است و باید منتظر هجمه های بیشتر از او نیز بود!
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  3 1
  بیشتر شبیه خوش رقصی برای اربابان است. اندیش کده اصلاح طلبان در باتلاق فساد و وعده پوچ گیر کردن و برای بقا در تلاشند راهکاری برای آینده سیاسی خود پیدا کنند. لجن پراکنی همچون تجمع خیابانی و .. از نمایندگان مجلس نیز به گوش میرسد. خبری در راه است و خناسان در تلاشند از تریبونها استفاده کنند. خطوط قرمز تا زمانی که قوه قضائیه ورود نکند لگد مال میشود.
 • IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  2 0
  شیر مادر حلالت حاج حسین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس