کد خبر 91506
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۴

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اعلام ثبت‌نام بیش از 800 هزار فرهنگی بازنشسته و افراد تحت تکفل آنها در «بیمه طلایی» گفت: در مرحله نخست اجرای طرح، کارت افرادی که تا 21 دی‌ماه ثبت‌نام کرده باشند، تا پایان دی صادر و تحویل می‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، نامدار عبداللهیان، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اعلام پایان دی‌ماه به عنوان آخرین مهلت ثبت‌نام فرهنگیان بازنشسته در طرح «بیمه طلایی» اظهار داشت: تاکنون بیش از 800 هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته و افراد تحت تکفل آنها در این طرح ثبت‌نام کرد‌ه‌اند و سایر فرهنگیان نیز در مهلت باقی‌مانده باید به ادارات تعاون آموزش و پرورش مناطق و نواحی مراجعه کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند و به همان اداره تحویل دهند تا اطلاعات آنها برای صدور کارت، وارد سایت بیمه ایران شده و ارسال شود.

وی افزود: در مرحله نخست انجام کار، پس از دریافت و پالایش اطلاعات، کارت بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته‌ای که تا 21 دی‌ماه ثبت‌نام کرده باشند، تا آخر دی‌ماه صادر و از طریق ادارات تعاون آموزش و پرورش مناطق و نواحی به آنها تحویل می‌شود.
 
عبداللهیان اضافه کرد: استفاده از خدمات «بدون سقف تعهد» از زمان ثبت‌نام در طرح و با دریافت معرفی‌نامه از ادارات آموزش و پرورش مناطق و نواحی و مراجعه به شعب بیمه ایران در همان شهر امکان‌پذیر است و در رابطه با خدمات «دارای سقف تعهد» شامل «دندانپزشکی، عینک و زایمان‌های طبیعی و سزارین» نیز استفاده از خدمات پس از دریافت کارت بیمه امکان‌پذیر خواهد بود.
 
* اجرای طرح به مدت 4 ماه/ فرهنگیان بازنشسته نگران تمدید قرارداد نباشند

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مدت اجرای قرارداد بازنشستگان در حال حاضر 4 ماه و از اول دی‌ماه 90 تا اول اردیبهشت 91 است و برای پس از آن نیز به هیچ‌عنوان نگران نباشند، چرا که با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، این قرارداد مجدداً تمدید می‌شود.

عبداللهیان اظهار داشت: حق بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته و افراد تحت تکفل آنها 8 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر خواهد بود و برای فرهنگیان شاغل نیز حدود 7 هزار تومان به ازای هر نفر است.
 
* آموزش و پرورش هیچ قراردادی با بیمه آتیه‌سازان حافظ ندارد
 
وی همچنین در خصوص اظهارات مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ مبنی بر ادامه داشتن خدمات این شرکت به فرهنگیان بازنشسته گفت: ما هیچ قراردادی با بیمه آتیه‌سازان حافظ نداریم و قرارداد قبلی را نیز صندوق بازنشستگی کشوری بسته است و ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد؛ در این رابطه می‌توانید از این صندوق جویا شوید.
 
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: براساس تفاهم‌نامه چهارجانبه میان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه ایران مقرر شده است که به ازای هر نفر 7 هزار و 130 تومان از سوی صندوق بازنشستگی به بیمه ایران پرداخت شود.
 
عبداللهیان خاطرنشان کرد: قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان شاغل نیز که هم‌اکنون در سال دوم اجرا قرار دارد، از اول اردیبهشت 91 به طور خودکار یک سال دیگر تمدید می‌شود.

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سیده معصومه میرسعیدقاضی ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۹
  0 0
  با سلام وتشکر شما در سایت نوشته اید کسانی که تا 21دی ماه نام نویسی کرده اند کارت انها اماده است . در صورتیکه 2 روز قبل تماس با منطقه 5 گرفتم و فرمودند هیچ کارتی نیامده. 28/11/90
 • سیده معصومه میرسعیدقاضی ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۳
  0 0
  باسلام خواهشمندم بفرمایید به کدام سایت برویم و ببینیم کدام بیمارستانها و پزشکانی طرف قرارداد هستند .از هر همکاری پرسیدم هنها هم بی اطلاع بودند.
 • هوشنگ ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۸
  0 0
  با سلام گفتید که پس از چهار ماه بیمه طلایی بازنشستگان تمدید می شود ولی نکردید ای کاش حرف و عمل شما یکی بود و به این فکر می افتادید که بالاخره یک روز شما هم بازنشسته خواهید شد
 • بازنشسته 14 ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  0 0
  تکلیف ما ثبت نام نشدهها چیست؟کی میتوانیم مراجعه کنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده