محمد طلایی

محمد طلایی، مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت:حالا برای طلا ارزش زیادی قائل شده‌اند، قبلا تیم‌هایی که اصلا طلا نگرفته بودند هم می‌آمدند روی سکو، اما وقتی طلا 25 امتیاز داشته باشد این مسئله کار را سخت می‌کند.

به گزارش مشرق، محمد طلایی با تاکید بر اینکه انتقاد از تیم اعزامی به مسابقات جهانی بوداپست اکنون دیگر به نفع کشتی نیست، اظهار داشت: به نظر من در این مقطع دیگر صحبت کردن در مورد اینکه چرا فلان کشتی گیر انتخاب شد و فلانی انتخاب نشد، درست نیست. همانطور که پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی گفته بودم که انتقاد بعد از انتخابی دیگر فایده‌ای ندارد، حالا هم ملی‌پوشان انتخاب شده‌اند و دو هفته بیشتر به اعزام باقی نمانده، بهتر است اجازه دهند ملی پوشان با فراغ بال به مبارزه‌های‌شان در بوداپست فکر کنند.

وی افزود: هر انتخابی مورد انتقاد یک سری افراد قرار می‌گیرد، عده‌ای محاسنش را می‌گویند و عده‌ای هم منتقد هستند اما دامن زدن به این موضوع به ضرر تیم ملی است. ورزش همین است، همه اینها یک بازی است، اصلا کل زندگی بازی است و اصلا ارزش ندارد بخواهیم به این شکل موضع گیری کنیم. چه آنهایی که انتخاب شده‌اند و چه آنهایی که در لیست نفرات اعزامی به مجارستان نیستند فرزندان این مملکت هستند و به نظر من شورای فنی هدفش این بوده که بتواند بهترین نفرات را برای جهانی انتخاب کند، هر کسی که بهتر بتواند در این رقابت‌ها کشتی بگیرد. این دید من در مورد لیست تیم ملی است و نه چیزی را تایید می‌کنم و نه آن را رد می‌کنم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2017 پاریس در خصوص میزان آمادگی آزادکاران تصریح کرد: بچه‌ها در این مدت خیلی زحمت کشیده‌اند، ان شاءالله که بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند. کشتی جنگ ثانیه‌هاست.

طلایی در این مورد که این روزها همه حسن یزدانی را تنها شانس مدال طلای مسابقات جهانی می دانند نیز گفت: حسن یزدانی هم در بوداپست بدون حریف نیست، همه دنیا روی او کار کرده اند اما حسن پسر زحمتکشی است و پهلوانی کشتی می‌گیرد، ان شاءالله که پرچمدار طلا برای تیم ملی ایران در بوداپست باشد. سایر نفرات هم تلاش زیادی برای جهانی داشتند و امیدوارم با بهترین نتیجه کارشان را تمام کنند.

وی با اشاره به تغییر نحوه امتیازدهی تیم ها در مسابقات جهانی تاکید کرد: حالا برای طلا ارزش زیادی قائل شده‌اند، قبلا تیم‌هایی که اصلا طلا نگرفته بودند هم می‌آمدند روی سکو، اما وقتی طلا 25 امتیاز داشته باشد این مسئله کار را سخت می‌کند و جهانی را هم المپیکی کرده‌اند. این مسئله از سیاست‌های آمریکا بود و به خاطر نفوذی که در اتحادیه جهانی داشت این تصمیم گرفته شد که اگر در یک وزن نتیجه نگرفتند، این موضوع را با کسب مدال طلا جبران کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس