کد خبر 873579
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
استارتاپ

با گذشت نزدیک به 6 ماه اقدام عملی از سوی مسئولان برای تدوین قوانین جدید صورت نگرفت و بار دیگر استارتاپ‌های ایرانی قربانی شفاف نبودن قوانین در این حوزه شدند.

به گزارش مشرق، در پی مسدود شدن بدون اطلاع خطوط شرکتهای ارائه دهنده خدمات دفتر کار مجازی از عصر دیروز (چهارشنبه 20 تیرماه)، راه ارتباطی هزاران کسب و کار و استارتاپ در سراسر کشور قطع شد.

این درحالیست که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دفتر کار مجازی چند سال است با اخذ مجوزهای لازم و تحت نظارت مراجع ذیصلاح به رشد کسب و کارهای کوچک کمک کرده اند.اما بدون اعلام هیچ اخطاری، تمامی خطوط این کسب و کارها از روز قطع شده است و هیچ مقام مسئولی در وزارت ارتباطات و سایر نهاهای ذی‌ربط نیز پاسخگو نیست.


پیش از این هم در بهمن ماه گذشته 4 روز به صورت ناگهانی خطوط دفاتر کار مجازی قطع شد که با پیگیری‌های بسیار علت  مسدودسازی خطوط الزام مخابرات به تدوین قوانین جدید فعالیت‌های دفاتر کار مجازی اعلام شد،با این حال با گذشت نزدیک به 6 ماه اقدام عملی از سوی مسئولان برای تدوین قوانین جدید صورت نگرفت و بار دیگر استارتاپ‌های ایرانی قربانی شفاف نبودن قوانین در این حوزه شدند.


استارتاپ‌ها، مشاغل خانگی، مشاوران در حوزه‌های مختلف، فریلنسرها، عرضه‌کنندگان خدمات آنلاین، خرده‌فروشان اینترنتی و همچنین شرکت‌هایی که در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند از مشتریان عمده دفاتر کار مجازی هستند که اکنون با قطع شدن شماره تماس‌هایشان با اختلال جدی در کسب و کار خود مواجه هستند.

گفتنی است دفاتر مجازی در سراسر جهان سالهاست که به فعالیت رسمی و قانونی خود ادامه می دهند و در ایران نیز در راستای  توسعه کارآفرینی، شرکتهای دانش بنیان به این حوزه ورود کرده اند و با سرمایه گذاری توانسته اند مشکلات کارآفرینان جوان را حل کنند.

دفتر کار مجازی در تمام دنیا جایگزینی مناسب برای دفتر کار سنتی است، با دفتر کار مجازی شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اجاره بها، استخدام پرسنل دفتری و هزینه‌های جاری یک دفتر کار فیزیکی، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از امکانات مختلف یک دفتر کار همچون شماره تلفن اختصاصی، فکس اینترنتی، تلفن گویا، کنفرانس تلفنی و منشی مجازی استفاده کنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس