کد خبر 80744
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۰

عصاره این گیاه دارویی از تکثیر ویروس بیماری‌هایی مانند ایدز و تب‌خال ممانعت می‌کند.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از ایسنا، عصاره گیاه بادرنج بویه بر روی ویروس عامل ایدز و تب‌خال مؤثر است، با توجه به فارماکوپه (یک کتاب دارویی) گیاهی بریتانیا British Herbal Pharmacopoea که اثر ضدویروس بادرنج بویه را تأیید کرده است، عصاره این گیاه دارویی از تکثیر ویروس بیماری‌هایی مانند ایدز و تب‌خال ممانعت می‌کند.
 

در منابع رسمی نیز اثرات آرام‌ بخشی، هضم غذا و برطرف کردن نفخ نیز برای این گیاه دارویی آورده شده است، اظهار کرد: این گیاه دارویی همچنین بر روی باکتری‌هایی که منشاء عفونت‌های چرکی پوست و عفونت‌های روده‌ای هستند، مؤثر است. بر اساس کمیسیون اروپا، خاصیت خواب‌آوری و ضد اسپاسم، از جمله مهم‌ترین خواص این گیاه دارویی آورده شده است.

"بادرنج بویه” در طب سنتی به‌ صورت ترکیبی با روغن گیاهی به صورت موضعی، نیز برای درمان بیماری‌های ویروسی مانند زونا و آبله مرغان استفاده می‌شود. در مصرف خوراکی این گیاه، عوارض چندانی مشاهده نشده است، با این حال مصرف این گیاه در دوران بارداری ممنوعیت داشته و در دوران شیردهی نیز توصیه می‌شود با نظر پزشک به مصرف برسد.

گیاه «بادرنج بویه» بویی شبیه لیمو داشته و در بسیاری از مواقع عطر و اسانس آن در فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه تقریباً در همه مناطق رشد می‌کند، البته در مناطقی که دارای رطوبت و بارندگی زیاد است و همچنین در مسیر آب‌های دائمی، رشد و فراوانی بیشتری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده