کد خبر 761863
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
العبادی

نخست وزیر عراق با تأکید بر پیروزی علیه داعش، ادامه این روند تا پاکسازی کامل عراق از لوس وجود تروریسم را نوید داد.

به گزارش مشرق به نقل از تلویزیون العراقیه، «حیدر العبادی» در دیدار با «شیخ خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با تاکید بر پیروزی های بزرگ ارتش عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش بر ادامه این مبارزات تا آزاد سازی کامل عراق تاکید کرد.


عبادی همچنین بر اهمیت هم پوشانی منطقه ای و تقویت منافع ملت های منطقه تأکید کرد.

عبادی در این دیدار خواستار ایستادن در مقابل طائفه گرایی شد که تنها به نفع تروریسم است.

وی همچنین به اهمیت هماهنگ کردن تلاش‌های کشورهای منطقه و جهان برای مقابله با تروریسم داعش اشاره کرد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه بحرین پیام تبریک دولت و ملت بحرین را به مناسبت آزادسازی موصل و پیروزی های به دست آمده علیه گروه تروریستی داعش، تقدیم نخست وزیر عراق کرد.

وی همچنین بر ایستادن بحرین در کنار عراق در جنگش علیه تروریسم تأکید کرد و از تمایل کشورش برای گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور خبر داد. در این دیدار همچنین تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه های مختلف و نیز مبارزه با تروریسم بررسی شد.

از طرف دیگر، فؤاد معصوم رئیس جمهور عراق در دیدار با وزیر خارجه بحرین، بار دیگر بر تمایل عراق برای تقویت و گسترش روابط با بحرین و دیگر کشورهای حوزه خلیج (فارس) و جهان براساس منافع مشترک و به منظور محقق ساختن آرمان ملت‌های منطقه یعنی ثبات، پیشرفت و رفاه تأکید کرد.

معصوم در این دیدار به عمق روابط بین عراق و بحرین و ضرورت تکیه بر کار مشترک و سازنده برای تقویت این روابط در همه زمینه های سیاسی و اقتصادی و تجاری و گردشگری اشاره کرد. از طرف دیگر خالد بن احمد آل خلیفه، پیام تبریک پادشاه بحرین و رهبران بحرینی به مناسبت آزادسازی موصل از دست گروه تروریستی داعش را تقدیم رئیس جمهور عراق کرد و تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه و گسترش زمینه های همکاری بین دو کشور برادر از طریق کمیته ای مشترک را ابراز کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده