کد خبر 758370
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
دیدار لاریجانی با رییس فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان

رئیس مجلس در دیدار با همتای لبنانی خود گفت: عراق و لبنان در چند ماهه اخیر توانستند ضربه کاری به داعش بزنند و امیدواریم که به زودی کل خاک کشورهای درگیر تروریست از حضور آنان پاک شود.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار با «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان و هیأت همراه اظهار داشت: اکنون کشورهای فلسطین، عراق، لبنان و سوریه شرایط بهتری نسبت به چند سال گذشته دارند و من مطمئن هستم که شما با نیروهای خودتان می‌توانید داعش را به طور کامل از خاک خود بیرون رانده و قسمتی که توسط آنها اشغال شده را پس بگیرید.

رئیس مجلس همچنین گفت: عراق و لبنان در چند ماهه اخیر توانستند ضربه کاری به داعش بزنند و امیدواریم به زودی کل خاک کشورهای درگیر تروریست از حضور آنان پاک شود و با همدلی ریشه آنان خشکانده شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات آستانه برای حل مشکلات سوریه استقبال کرد، چرا که معتقد است که بهترین روش برای حل مسائل، گفت‌وگوهای سیاسی است و می‌توان گفت که در مذاکرات آستانه قدم‌های مثبتی هر چند جزئی در این راه برداشته شده است و همین جای امیدواری دارد.

رئیس مجلس با ابراز خرسندی از پیروزی‌هایی که در عراق و لبنان به دست آمده تصریح کرد: همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه و درگیر با تروریست‌ها، باعث به دست آمدن این پیروزی‌ها شده است و من مطئنم که اگر اختلافات جزئی هم کنار گذاشته شود، می‌توانید حضور تروریست‌ها در منطقه را ریشه‌کن کنید.

وی تأکید کرد: ما توقع نداریم که در سوریه مشکلات خیلی سریع حل شود و مطمئناً برای حل مسائل آنجا راه طولانی در پیش داریم، اما نباید در این مسیر خسته شویم.

در این دیدار همچنین «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان ضمن تقدیر از دعوت لاریجانی، اظهار داشت: من به جرأت این را می‌گویم که جمهوری اسلامی ایران امیدگاه جهان اسلام است و در بیان این مسئله به هیچ وجه اغراق نکرده‌ام.

وی افزود: لبنان در سال‌های گذشته به غیر از حملاتی که از سوی تروریست‌ها در آنجا صورت گرفته درگیر مشکل مهاجرت از سوریه و فلسطین است، زیرا برخی از تروریست‌ها از همین طریق وارد خاک لبنان شده‌اند، ولی ما توانستیم که آنها را به عقب برانیم و امیدواریم همان مقدار خاکی که در دست اشغالگر آنان باقیمانده است، را هم به زودی پس بگیریم.

رئیس مجلس لبنان در ادامه تصریح کرد: در خصوص عراق این نگرانی وجود دارد که نکند تجزیه‌ای در آنجا صورت بگیرد و امیدوارم حال که این کشور به پیروزی بزرگی دست پیدا کرده است، اختلافات داخلی مانع دستیابی به پیروزی واقعی و بزرگ نشود و کُردها، شیعه و سنی در کنار هم باشند.

وی با اشاره به مسائل فلسطین تأکید کرد: اما آنچه برای ما حائز اهمیت است، مسئله فلسطین است، از نظر ما تروریست بزرگ همان اسرائیل است که ما با اتحاد خودمان توانستیم آنان را از خاک لبنان خارج نماییم و امیدواریم که نیروهای مقاومت با کمک کشورهای منطقه و ایران بتوانند اسرائیل را به عقب برانند.

رئیس مجلس لبنان در پایان خاطرنشان کرد: ما هم معتقدیم که باید به دنبال راه حل سیاسی بود و نباید فریب عناوین شیرینی مثل بهار عربی را خورد، زیرا اسرائیل و آمریکا با این عناوین دهان پُر کن، به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند و ما نباید بگذاریم که چنین اتفاقی بیفتد، امیدواریم که بتوانیم مشکلات منطقه را با گفت‌وگوهای دیپلماسی میان خودمان حل کنیم و به دیگران اجازه مداخله در سرنوشت کشورمان را ندهیم.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس